Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rászólnátok a gyerekekre,...

Rászólnátok a gyerekekre, vagy nem törődnétek már ilyen dolgokkal? (szomszéd kérdés)

Figyelt kérdés

Annyi mindenben kell őket korlátozni, nem tudom itt is alkalmazkodjunk -e. Város széle, szűk utca, keskeny út és keskeny járdák, ez a mi utcánk. Sok időssel lakva. Gyerekeket az oviból 1-kor hozom haza, és többször van, hogy más anyukákkal együtt érkezünk és a ház előtt még trécselünk kicsit, míg a gyerekek rohangálnak. Van szembe egy keskeny árok, mit imádnak a gyerekek, hát átugrálni. Viszont a nyugdíjas asszonyka allergiás a gyerekzsivajra és ő ezidőtájt aludna. Egyébként is megszólja az embereket akik az ő felükön lévő járdán közlekednek, hogy behallatszik, nem tud pihenni és szidja őket. Otthon van egyébként egész nap.

Itt olyan sokmindenért rájuk kell szólni, de mindenkinek képtelenség megfelelni.Szegény gyerek nem érti itt miért nem ugrálhat, mamánál meg igen (falun kicsit kedvesebbek az emberek). Ma is csinálták az asszony meg elkezdte a redőnyt célzásértékűen dühösen lerángatni (szó szerint). Rájuk szóltam, de aztán megbántam. Végülis az utca mindenkié nem???És ez nem éjjel van, hanem délután 1-kor. A másik szomszéd meg este 5-kor már alszik, akkor mindig valakinek rosszat csinál a gyerek nem???

Ti mit tennétek? alkalmazkodjunk hozzá is??


2011. nov. 23. 14:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Ne foglalkozz vele. Az utca közterület. A néni egy kissé bogaras lehet ha ilyenen felszólal. Az megint más lenne ha valaki este 9 után hangoskodna.

Én kinevetném a helyedbe.

2011. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
A néni biztos hogy bogara:-) Kicsit odébb nem tudnak a gyerekek ugrálni? Amugy meg ha sokkat kellemetlenkeik az öregasszony,inkább őrá kéne rászólni.
2011. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Fúúú de nehéz kérdés...én is nap mint nap küzdök ezzel. Mi is ilyesmi helyen lakunk (bár nem öregekkel hanem családosokkal mégis megy a finom beszólogatás annak akinek hangoskodik vagy szaladgál a gyereke.

Van olyan család ahol a gyerekek nem zajonganak és nem ugrálnak de az én kölkeim "csak" átlagos gyerekek, szeretnek mozogni és kurjongatni is:)

A délután 1 órai tevékenység nem lehet zavaró számára, mivel nem éjjel hangoskodtok.

Viszont a másik oldal meg az hogy az ilyen intoleráns szomszédok úgy be tudnak kattanni, hogy megkeserítik az ott léteteket azt meg gondolom nem akarod...

Nem tudom mi a jó megoldás, én is rosszul érzem magam mikor folyton csendre kell intenem a gyerekeket KINT az udvaron-utcán..

2011. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%

Ha folyamatosan szekál titeket én biztos szólnák.

A gyerekemért mindent.

Neked sem kell alkalmazkodni,szép is lenne a világ ha mindenki alkalmazkodna a másikhoz.

2011. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérném jó hangosan a gyerekeimet, hogy egy picit halkabban ugráljanak, mert szegény néni nagyon elfáradt, olyan sokat dolgozott, és most aludni szeretne. A gyerekek kb. 2 percig fognak halkabbak lenni, de Te moshatod kezeidet. A néni meg talán elgondolkozik rajta, hogy ok nélkül bánt Titeket.
2011. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igazából nem szól, hanem vagy erővel becsapja az ablakot, vagy a redőny rángatás, ezek a módszerei. Egyszer beszélgettünk és akkor szidta az egyik kamaszlányt, hogy amikor ő pihenne megy el az ablak alatt a kopogós cipővel, hogy így meg úgy majd ő is beáll az ablakuk alá és nem hagyja aludni. Akkor én mondtam, hogy engem az ilyenek nappal nem zavarnak, hát nehogymár...nem tetszett neki.

Itt furák az idősek, míg ahonnan jöttem faluról imádják a gyerekeket, még este 9-kor is kinnt rohangálhatnak, sőt akkor még viccelődnek is a gyerekkel, itt meg már kora délután puffognak. Utálom. Udvaron nem kiabálhat,mert akinek a fala néz a mi udvarunkra az állandó éjszakás, vele azért elnézőek vagyunk, mert ő kedves.

Utcán nem rohanhatnak szabadon, mert rigolyásak...nem az enyémek voltak, de megesett, hogy krétával rajzoltak az aszfaltra, a k@cs@g bunk@ öreg meg kiment egy vödör vízzel és leöntötte a rajzukat, mert elcsúnyítja a házuk előtt lévő aszfaltot (hangsúlyozom nem a járdát, hanem az utat)..szegények úgy sírtak. A másik drótot húzott kis karókra a házuk előtt lévő kicsi gazos részre, hogy oda nem mehet gyerek (járda és az út között), az akkor én 1,5 évesem ráesett a drótra mert szaladt, meg is halhatott volna :(

2011. nov. 23. 14:45
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy adódik, hogy szóvá teszi mindezt akkor finoman fel lehet őt világosítani arra, ha nem tetszik neki a gyerek zsivaj, akkor csukja be az ablakát, engedje le a redőnyt és mindenek előtt szerezzen be magán füldugót. Vagy az is egy lehetőség kiköltözik az erdőbe ott csend van és nyugalom. De mivel a környéken óvoda is van és a főút az autók számára van kitalálva, így nincs mit tenni el kell neki ezt viselnie. Ha meg nem tetszik továbbra sem a helyzet, tegyen panaszt a polgármesteri hivatalba. Építsenek fel egy másik ovit, és egy autópályát a néniháza előtt és akkor majd megtudja mi az igazi zaj.
2011. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Ne törődj vele, semmi rosszat nem csináltok. Az öregasszony meg inkább örüljön, hogy élet is van körülötte - felénk az idősebbek kifejezetten szeretnek kijönni a ház elé abban az időben, amikor a gyerekekkel sétálunk, mert legalább valakivel válthatnak pár szót.

Én simán mondanám az öreglánynak, hogy nyugi, a sírban majd megfelelő csönd lesz, nincs az már olyan messze. :-S

2011. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

B.sszus, hol rohangáljon nyomorult gyerek???? Mi a városban lakunk, és sehol sem lehet, játszón kutyák vannak, máshol autók, járdán emberek, egy nyamvadt park van, tök gazos, teli kutyát sétáltatóval (mert azok sem tudnak hová menni).


Gondolom nem órákig ricsajoztok előtte?? Húzza csak le a redőnyt vén banya. Nálunk a szomszédot feljelentette az alattunk lakó csendháborításért, mi meg nem is hallottunk semmit, na ilyenek ezek a megkeseredett emberek, ne törődj velük.

2011. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

:))))))))))))))))))))))))))juuuuuujjj...de jó!!!!! :)

köszönöm egyébként a válaszokat, örülök, hogy így gondoljátok, így határozottabb lettem. Tényleg nem szívesen szóltam rá, de én voltam olyan marha, hogy tudom hogy pihenne, hisz szólt, meg a redőnyt is rángatja, én vagyok túlérzékeny. De nem fog érdekelni. Jelentsen fel. Annyi mindenben kell őket korlátozni, mert ők alapba elég elevenek, ha meg kis barátok is vannak, akkor ajjajjj...szóval sokat hallják azt, hogy "nem".

2011. nov. 23. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!