Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED, GYES? Mik járnak majd...

GYED, GYES? Mik járnak majd nekem?

Figyelt kérdés

Csak akkor kapok majd gyedet ha a 9 hónap alatt biztosított vagyok?

Vagyis ha táppénzt kapok?

Mert nekem van ledolgozott 360 munkanapnál több is biztosítva de április végén megszünt , azóta ápolásin vagyok anyuval akkor nekem nem jár majd 2 évig gyed?

Az senkit nem érdekel majd hogy folyamatosan megszakítás nélkül volt a 360 és mégtöbb ledolgozott napom?

Ha magam után fizetek valamit akkor sem jár?

Mert az ápolásiból vonnak tb-t de ha akkor jár akkor kiegészíteném...


2009. máj. 11. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jár, mert a biztosított szülőnek a gyed igénylését - a szülő anya esetében pedig a szülést - megelőző két évben legalább 180 napon át biztosítottnak kellett lennie. Ha áprilisban szűnt meg a munkahelyed, akkor szerintem simán jár.
2009. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az attól is függ mikor fogsz szülni. Mert igaz, hogy megvan a megfelelő mennyiségű biztosított napod, de a szülés időpontjában is biztosítottnak kell lenned (ez nem egyenlő avval, ha magad után kell a tb-t fizetned). A munkahely megszűnésének idejétől még 42 napig biztosított vagy, ha ez alatt szülsz, akkor jár a gyed. Ha túl vagy a 42 napon, és utána magadnak kell fizetned, akkor sajnos csak a gyes jár. Ez így volt eddig, most, hogy variálni fognak sajnos még nem lehet tudni, hogy alakul.
2009. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek elkeseríteni,de Gyedet akkor kapsz,ha van munkahelyed.Az OEP-nél v. a MÁK-nál telefonon is adnak ilyen ügyben felvilágosítást.Ha ebben az ében szülsz és 2008-ban dolgoztál akkor Tgyás-t kaphatsz azt hiszem.Ez 168 napig jár.Utánna ha nincs bejelentett munkaviszonyod,akkor Gyes-t kapsz.Ez alanyi jogon jár.
2009. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!