Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs munkahelyem és még nem...

Nincs munkahelyem és még nem is dolgoztam sehol akkor mik járnak nekem? GYES, GYED, Anyasági támogatás. Családi pótlék? És ez kb. mennyi?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyedül a GYED nem jár, mert ahhoz kell 180 biztosított nap.

A CYES alanyi jogon jár a gyerek 3 éves koráig, de nem tudom mennyi, mert én GYED-en vagyok. Egy év után akár dolgozhatsz is mellette.

Az anyasági egyszeri támogatás, 64 000 Ft körül van. Kell hozzá igazolás, hogy jártál terhesgondozásra, a baba TAJ száma, lakcímkártyája.

A CSP jelenleg még 12 200 Ft egy gyerek esetében, de nem tudni, mi lesz vele:-((

2009. febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
gyes:bruttó 28500 ft
2009. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyasági,ha legalább 4X részt veszel terhesgondozáson,erről igaztolást ad a terhesgondozást végző orvos,ezt kell bevinni a mák-ba.Összege: 64.125 Ft

Gyes: 28 500 Ft

Családi pótlék:12 200 Ft,ha egyedülálló vagy 13 700 Ft

Ezekre vagy jogosult.

2009. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az attól függ. Azért nem dolgoztál sehol, mert iskolába jársz? Mert ha 1 évnél tovább jársz közép vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán, akkor az beleszámít a 180 biztosítotti napba. Ugyanúgy beleszámít a rehabilitációs járadék folyósításának ideje.

Ha nincs meg a 180 biztosítotti napod, akkor csak GYES-re vagy jogosult, ami 28.500 Ft.

Családi pótlék (aktuálisan) alanyi jogon jár. 1 gyerekre 12.200 Ft (egyedülálló szülő esetében: 13.700 Ft)

2009. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha első gyermekedet várod a családi pótlék 12.200Ft

Egyszeri anyasági támogatás 64.125Ft

Gyermekgondozási segély /GYES/ 28.500Ft

Ezt igényelned kell a Magyar Államkincstártól,a címe:

3100 Salgótarján,Rákóczi út 36.

Kérned kell nyomtatványt amit kitöltesz,és mellékelni kell az újszülött TAJ kártyájának,lakcímkártyájának fénymásolatát,az anyakönyvi kivonat fénymásolatát. Az anyuka TAJ,lakcím,személyiigazolvány és adókártyájának fénymásolatát,valamint egy igazolást az orvostól hogy mennyiszer jelentél meg terhesgondozáson.

2009. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már nem járok iskolába.Tavaly érettségiztem.Tervezett baba!!
2009. febr. 25. 16:17
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Honnan tudod,h salgótarjáni?

Kérdező:Gratula a babához!:D

2009. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én hallottam olyat is, hogy az egyszeri anyasági segély csak biztosított személynek jár, tehát ha a szülés napján van bejelentett munkaviszonyod, amit megleőzött 180 nap biztosított viszony.

A többi stimmel, nettó 38000 ftot kapok gyes+csp.

2009. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az anyasági támogatás is jár alanyi jogon, ha 4-szer megjelent a terhesgondozáson. ezt a védőnő leigazolja, a doki aláírja, és el kell küldeni a Kincstárnak.

A területileg illetékes Kincstárhoz kell küldeni, arra figyelj oda! Vannak olyan helyek, ahova ha személyesen viszed be a papírokat, az anyasági támogatást azonnal ki is fizetik! Érdemes rákérdezned erre is! amúgy is viszonylag hamar utalják azt, legalábbis nekem, a beadás után egy héttel megkaptam. az első családi pótlék és a gyes kb egy hónap alatt érkezett meg.

2009. febr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
még valami: a legtöbb önkormányzatnál van egy egyszeri szülési segély. nem tudom hogy hívják pontosan. Nekem be kellett mennem az önkormányzathoz, írni két sorban egy kérelmet, hogy megszületett a gyerkőc ekkor és ekkor, kérek szülési támogatást, csatoltuk a születési anyakönyvi kivonatot, és ha jól emlékszem, 10000Ft-ot kaptam, kb 3 nap alatt. Kérdezd meg, nálatok is van-e ilyen!
2009. febr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!