Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem korai 20 évesen szülni?

Nem korai 20 évesen szülni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Szerintem nem. Van aki már 14 évesen "anya". Ha megvan hozzá a testi/lelki felkészültsége, ez már nem korai időpont. Persze lehetne 2-3 évet még várnia, de ezt én nem érzem már olyan korainak.

2009. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
De!
2009. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Én is 20 éves voltam. És nagyon büszke vagyok arra, hogy 29 évesen már egy 9 éves fiam van... Vagyis 40 éves leszek, mire a gyerekem már 20, és lassan saját családot alapít. Sokan 35 után szülnek. Az miért könnyeb hogy 50 évesen még szülői értekezletre járnak, illetve kamasz problémákkal küzdenek?
2009. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ezt mindenkinek saját magának kell tudnia eldönteni. Te tudod, mikor van rá felkészülve mindenféle szempontból.

Én most szültem, 27 éves vagyok. Nem érzem magam elkésve semmiről, nekem így alakult. Előtte egyetem és pályakezdés volt a célom és így most éreztem magam felkészülve az anyaságra.

2009. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Korai, de nem TÚL korai. Én is 20 évesen szültem. Csak azt az egyet sajnálom, hogy az anyagi háttér még minimálisan sem volt meg. Ha terveztem volna, inkább úgy szültem volna, hogy már rendes munkám van, nem csak egy kasszás vagyok egy gyorsétteremben. De mindegy, így alakult. Az anyagi részét nem nézve, én magamra nézve nem tartottam korainak, így is jól elvagyok, nem maradtam le semmiről, és maximálisan tudok a fiamra koncentrálni.
2009. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Én 19évesen szültem és egy percig nem bántam. valami hatalmas örömet és boldogságot tud adni egy kisbaba :)
2009. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy írta az egyik válaszoló,ezt mindenkinek magában kell tudni eldöntenie,ha úgy érzed lelkileg felkészült vagy,és megvan az a háttér amivel nyugodtan tudod fogadni a babát,akkor nem.

DE: én pl. 20 évesen nem voltam elég érett rá,így nekem korai lett volna.

2009. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem korai! Ha már megvan az a biztos háttér (nem anyagira gondolok, mert az nekünk még most sincs meg, 27 vagyok), egy szerető pár, akivel közösen családot akarsz, akkor nem korai. Csak érettség kérdése. Ha valaki 20 évesen érettnek érzi magát az anyasághoz, akkor szüljön nyugodtan. Igaz, hogy manapság nem ez a "divat", de régen ilyenkor a nőknek már 2 gyereke, férje volt.

20 hetes kismama

2009. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is embere válogatja.Én is 20 évesen szültem,most 21 vagyok.Viszont a velem egykorú és idősebb,23-24 éves ismerőseim közül senkinek nincs,és nem is érettek meg még rá.Nekem viszont ez így jó,igaz,az anyagi része nem a legjobb,de nem ez a legfontosabb!
2009. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!
2009. máj. 10. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!