Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem lesz késő 36 évesen...

Nem lesz késő 36 évesen szülni? (1. baba)

Figyelt kérdés
Most 29 éves vagyok. Nagyon szeretnénk majd a férjemmel gyereket de az a helyzet hogy a lakáshitelt még 7 évig fizetnünk kell. Addig nem merjük bevállalni a picit:(Mire mindent kifizetünk, marad havonta 20 ezer ft-unk. Ha itthon maradnék a babával vagy 30 ezerrel kevesebbet kapnánk és még akkor egy csomó pénz kellene bajd havonta a babára.
2010. jan. 2. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nem ideális, mert mi van, ha nem maradsz hamar terhes? (Van egy ismerösöm, neki 35 évesen kezdödött a klimax és lekésett a babákról - nem túl gyakori, de elöfordul). Viszont 35 fölött már egyre nehezebb teherbe esni. Én nem várnék azért egészen addig, max. 32-33 éves korig. Elötte inkább kicsit többet nélkülözni, spórolni, minthogy kifutni az idöböl.
2010. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A teherbe esés nem megrendelésre működik, egyáltalán nem biztos, hogy összejön még akkor. Persze lehet, de az évek számának növekedésével az esély egyre csökken. Gondolj bele: 35-36 évesen elkezditek a "gyártást", és lehet, hogy 3 évig nem sikerül... Akkor már 39 leszel, mire szülsz.

Sokaknak nem jön össze azonnal, csak hosszú évek múlva, vagy akkor sem, olvass bele a Teherbeesés témákba, szegények mit össze szenvednek!!

2010. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindannyian masok vagyunk, ez mar most kihangsulyozom. Biztos vagyok benne, hogy te a mi "bator" eletmodunktol oszulnel meg. De en meg a te helyedben nem varnek ilyen sokat a gyermekvallalasra, felteve, ha tenyleg anya akarnek lenni. En egyebkent is turelmetlen egy noszemely vagyok, de amikor beszelgetni kezdtunk a ferjemmel a babarol es elhataroztuk, hogy johet, akkor az a fel ev is irdatlan hosszunak tunt, amig teherbe estem. Nem tudtam volna het evvel kesobbre napolni es olyan sokat varni ra, foleg nem anyagi okok miatt, mert en mar AKARTAM, hogy legyen gyermekunk.

Huh, nem is tudom, hogy fogalmazzam meg. En realis nonek tartom magam. Megis: soha nem tudtam volna csupan nehany tizezer forintos anyagi okok miatt het evvel kitolni a gyermekvallalast. OK, nagyon fontos dolog az anyagi helyzet, de osszessegeben ha nem vagytok hajlektalanok es nem a tizedik gyermekedet szulod ugy, hogy az elso kilenc is mezitlab jar es eheznek, akkor szerintem nem szabad, hogy anyagi megfontolasbol kockaztasd a gyermekvallalast.

Biztos vagyok benne, hogy meg tudnatok oldani. Lehet, hogy a ferjednek egy even at heti 10-15 oraval tobbet kellene dolgoznia, hogy megkeresse a kieso jovedelmet. Lehet, hogy nem lehetnel otthon a babaddal harom even at ugy, hogy abbol az utolso ket ev csak gyes, lehet, hogy a babad egy eves koraban vissza kellene menned teljesen, vagy reszlegesen dolgoznod, hogy ismet jol aljatok anyagilag. Igen, ezek mind kenyelmetlen es nehez dolgok lennenek.

De megis mi a rosszabb?

1. Ezeket az "aldozatokat" meghozni, de hamarosan babazni, tudni, hogy van egy csodalatos gyermeked, akit valoban akartok.

2. Meg het even at folytatni a jelenlegi eletmododat (gyanitom, hogy most sem eltek kiskiralyok modjara) es kozben idorol idore azon gondolkodni, hogy vajon nem fogsz-e igy lemaradni valamirol, lesz-e meg ido mindenre, valoban jol dontottel-e.

Ha az elso megoldast valasztod, akkor a jol dontottel-e kerdes szerintem fel sem fog merulni benned, mert nem talalkoztam meg olyan edesanyaval, aki a gyermeke megszuleteseben a rosszat latta volna.


Mas: mi van, ha vartok het evet, 35 leszel, epp letudjatok a hitelt, johetne a gyerek, de akkor tortenik valami olyan, ami meg tovabb tolja a dolgokat? Mondjuk elveszited a munkadat, honapokon at nem talalsz masikat, majd talalsz, de meg x idot le kell dolgoznod, hogy tgyas-t, gyed-et kaphass. Akkor meg tovabb mertek varni? MErt ugy meg kevesbe ferne bele anyagilag a baba. Vagy ha a ferjed vesziti el a munkajat. Vagy ne adj Isten valami baja esik es x osszegre leesik a jovedelme. Es meg sorolhatnank napestig. Szerintem ennyire hosszu tavra nem lehet betervezni az eletet anyagi szempontbol...


Oh, de abbahagyom. Nem osztom az eszt, mert mondom, lehet, hogy tiz nobol ot attol akadna ki ahogyan mi alakitjuk a ferjemmel az eletunket. Merthogy en 26 evesen kis korkulonbseggel mar a masodik gyermekunket varjuk es igen bevallalosan meg a harmadikat is tervezzuk(epp en is 35 eves koromra). Ugy, hogy nincs sajat lakasunk, bereltben elunk, igaz, hogy jo anyagi helyzetben, stabil hatterrel, lakas hijjan hitel nelkul.

2010. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Sajnos a férjem már így is túlórázik hogy több pénzünk legyen. Én részmunkaidőben nem tudnék visszamenni (a munkahelyemen ilyen lehetőség nincs). A faluban bölcsi nincs, nagyszülők több száz km-re laknak tőlünk, rájuk sem számíthatok:(

Még átrágjuk magunkat ezen, köszi a hozzászólásokat!

2010. jan. 3. 07:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 35 vagyok és figyeltük a peteérést és első hónapban terhes maradtam, tehát nem életkorfüggő a dolog. Első babánk lesz. De jócskán spóroltunk előtte, kb. 500 ezret félretettünk, hogy mindent nyugodtan meg tudjunk venni. Még nem ment el az összes pénz, de én nem akartam azt, hogy valamit is ne tudjunk megvenni.

Hátha a jövőben valami jobban fizető állásotok lesz. Én nem várnék egyébként 7 évet, persze ha nincs más választás, az más.

34+4 hetes

2010. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a baj, hogy nem biztos, hogy elsőre össze jön. Ti kitaláljátok a férjeddel, hogy 36 évesen szültök, de lehet, átcsúsztok a 40-be.

Egy ismerős házaspár előbb felépítette a házát, utána babaprojekt, most 35 évesek, nincs gyerek, nem jön össze.

Másik ismerős házaspár előbb utazgatnak, utána babaprojekt, 37 évesek, szintén nem jön össze.

Én biztos nem szórakoznék a hitellel, hanem belevágnék. Így is tettünk mi is a férjemmel. Alig van pénzünk, de 30 évesek vagyunk, 1 éves a babánk. Amíg vissza nem megyek dolgozni extra nagy csóróságban vagyunk a kevés gyed miatt. Ez van.

Én biztos belecsapnék a gyerekprojektbe a helyetekben.

2010. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyi, hogy ezek az ismerősök marha boldogok voltak, hogy milyen nagy és szép házuk lett, meg mennyi helyen jártak, mennyit utazhattak, utólag rájöttek, hogy mégse boldogok, ha a házat nem tölti be gyereknevetés, ha az élményekről nem mesélhetnek senkinek.

Mi szegények vagyunk, nem utazunk, kis lakásunk van, de boldogok vagyunk, és minket irigyelnek.

(ez így elég nyálasan hangzik, de remélem érted mit akartam kihozni belőle)

2010. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Úgy néz ki hogy a páromnak új munkahelye lesz februártól. És a jó hír hogy kétszer annyi lesz a fizuja mint most:)))) Igaz van ára. Csak hétvégente lesz itthon....viszont ha minden jól alakul akkor számításaink szerint 4 év alatt ki tudjuk fizetni a hitelünket! Hát nem csodálatos! Annyira örülök neki:)))) A hitel megszabadulásának meg a hamarabbi babaprojekt is megvalósulhat- talán:))

2010. jan. 4. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!