Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évesen lenne...

Szerintetek hány évesen lenne jó gyereket szülni? (Értitek a kérdést remélem)

Figyelt kérdés
Engem édesanyám 21 évesem szült! De nem orai szerintetek az egy kicsit?
2010. nov. 13. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen egyénfüggő. Ismerek nagyon boldog, kiegyensúlyozott 26 éves, 3 gyerekes anyukát, aki így is tervezte, 20 évesen esküvő, aztán sorban a gyerekek, mellettük tanult, diplomát szerzett. Ritka szép és boldog család. Én 32 évesen szültem az elsőt, el sem tudtam volna képzelni korábban. És ismerek olyan 32 évest, aki még most sem tudja elképzelni, hogy gyereke legyen, majd egyszer. Szóval mindenkinek magának kell eldöntenie, annyira mások vagyunk. Ha valakinek úgy jó, 20 évesen sem korai, és 30, sőt, szerintem 40 évesen sem késő.
2010. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem korai 20 éve körül akkor,ha az illetö elég érett a gyerekneveléshez, de még 35 körül sincs elkésve.

Nekem az elsö 20 évesen lett, ma már ö is felnött, és nem érzem, hogy túl korai lett volna, igaz, hogy nekem sose volt célom "kiélni magam", mindig is nyugodt családi életre vágytam. Az utolsót meg 34 évesen szültem, és ez sem volt túl késön, soha nem volt problémája se a gyereknek, se nekem abból, hogy már nem igazán fiatalon szültem öt.

Mindegyik gyerekem idöközben felnött, egyetemet végzett és saját családjuk is van.

2010. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem korai. Mindenki más...így máshogy képzelni el az életét, ebbe bele tartozik a babavállalás is. Én már 20 évesen kisbabát szerettem volna, de előtte szerettem volna megteremteni a legszükségesebb feltételeket. Nem akartam anyósomhoz szülni.. Összeházasodtunk a férjemmel, előtte felépítettük a házunkat. Én még most is egyetemre járok, s közben van egy vállalkozásom. A férjemnek biztos munkahelye van, szóval:) azt hiszem jöhet a babóca... Most 23 éves vagyok és egyáltalán nem érzem korainak az anyaságot. :)

20 hetes kismama

2010. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
18 vagyok, még igen fiatal, bár én viszonylag korán akarok majd gyereket, 20, 22 körül, komoly lány vagyok a koromhoz képest, és elég éretten gondolkodom, szerintem nem kor kérdése a baba :)
2010. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én 24 évesen szültem a kislányomat (most 16 hónapos) és ha hazajön az apukája külföldről, szabira akkor jöhet a kis tesó. Engem anyám 21 évesen szült utána 13 hónapra megszületett az öcsém, 9 és fél évre az egyik hugim és majdnem pontosan 25 évre rá a másik hugim (ő 16-i én 29-i). Így a lányom 8 és fél hónappal idősebb a legkisebb hugimnál.(magyarok vagyunk!!!) Szerintem úgyis érezni fogod ha itt az idő (én 18 éves koromtól kezdve nagyon szerettem volna, de a partner nem volt megfelelő). Ha úgy érzed akkor hajrá és kívánom, hogy jöjjön össze. (Nem korai, hisz nem 14 éves vagy, de ez egy személyes vélemény)
2010. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok: még egy adalék mind a 4-en egy apától és anyától vagyunk.
2010. nov. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyám:) ilyen is ritkán van:)))) Anyud 46 évesen szülte a kishugodat?:) Véletlen alakult így, vagy terveztek még egy kisbabát?:)
2010. nov. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen anyám majdnem 46 volt (Niki a hugim márciusi anyám júliusi úgyhogy majdnem 46 év a kor különbség)Szerettek volna gyerekeket de senki sem lett tervezve (én sem) mindenki "szerelem gyerek". Nem úgy mint az enyém akinek az apukájával szeptember 1-én jöttünk össze szept. 3-án megkérte a kezem szept. 15-én jelentkeztünk be az anyakönyvvezetőhöz közben eldöntöttük ha szeretne jönni a baba akkor jöjjön, jött: okt. 28-án megtudtam, hogy várandós vagyok nov. 8-án összeházasodtunk (ja igen bocsánat a lényeg kimaradt ez egy évben történt -2008- szinte napok alatt) 2 éve vagyunk házasok és a lányunk 16 hónapos és jöhet a Picikepicike (a lányom szavaival élve- tehát a kis tesó). Mi egy picit furcsák vagyunk... A normál emberekhez képest.
2010. nov. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%
Nem baj, 5 even belul ugyis elvaltok.
2010. nov. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudod erre egy idézet jutott az eszembe inkább nem mondom honnan, mert úgyse tudnád: Boldogok a lelki szegények..... - nem fojtatom felesleges.

Miből veszed, hogy elválnánk? Volt egy kapcsolatom, ami 5 és fél évig tartott, de szakítottam mert mindaz amim most van abban a kapcsolatban nem lehetett. A férjem csodálatos, a házasságunk boldog. Ezúton szeretnélek meghívni magunkhoz egy családi ebédre, amin láthatod majd átélheted majd milyen egy szerető család, hiszen ebben neked nem lehetett részed.... Nyugodtan írj időpont egyeztetésre a privát e-mail címemre. Karácsonyra ne az családi ünnep (segítek picit család = közeli hozzátartozók -lásd:szülők, testvérek, házastárs, gyerekek...biztosan rossz lehetett magányosan az irigység és a rosszindulatúság szigetén felnőni) Elnézést kérek az offolásért!

2010. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!