Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan Anyuka, aki nem...

Van itt olyan Anyuka, aki nem szeret meset olvasni?

Figyelt kérdés

Most olvastam a babaszoban egy cikket a dologrol, ezert kerdezem.

Bevallom oszinten es batran (valoszinuleg kapni fogok tamado valaszokat), hogy en nem szeretek meset olvasni.

Eroltetettnek erzem es nem esik jol, csak azert olvasok, mert "muszaj". Folyamatosan hallgatom Anyosomektol is, hogy ez milyen fontos, Ok rengeteget olvastak a gyerekeknek, a ferjem is havonta kb 10szer elmondja, hogy O vallalja a meseolvaso szerepet, a nagyik is felajanlottak mar ezerszer, amit elfogadtam, orultem.

Eredmeny: Ok osszesen egyutt az elmult harom evben kb negy alkalommal olvastak meset a gyerekeknek. Ennyit errol.


Igy folytatom en majd minden nap az eroltetett felolvasast.

Szeretek olvasni egyebkent, magamban. Rengeteget (ha lenne idom). De felolvasni egyszeruen nem tudok, rosszul hangsulyozok, oda sem tudok figyelni a mesere rendesen, nem elem bele magam, raadasul kb 2 perc utan feleslegesnek erzem, mert nyilvan a gyerekek nem elvezik ebben a formaban es nem a tortenetre kivancsiak, hanem a kepeket nezegetik.

Van meg rajtam kivul valaki ebben a helyzetben?

Lehet ezen valtoztatni?


2011. okt. 24. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is rosszul hangsúlyoztam de megtanultam rendesen olvasni hogy olvashassak mesét .


ha nem érzed a magadénak nem kell olvasnod vegyél hangoskönyvet v. a mamáék mondják fel kazettára a meséket.

2011. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ebben a helyzetben, de sokan nem tudnak hangosan olvasni.

De el tudom képzelni a te helyzetedet, mert a párom, anyósom ugyanígy van ezzel, mint te. Nem tudom ennyi idősen meg lehet e tanulni, lehet ha sokat gyakorolsz. De az olvasás egy nagyon bonyolult, összetett dolog, és általában ott dugába dől a dolog, hogy az illető nem is szereti, pont az általad említett dolog miatt.


Szerintem hagyjad, semmi értelme ennek az erőltetett dolognak. Inkább szerezz be CD-t vagy a neten is vannak hangoskönyvek és hallgassátok azt. Emlékszem gyerekkoromban, nekünk rengeteg ilyen kazettánk volt, komplett mesék és nagyon szerettük. Profi művészek olvasták fel a meséket. Biztos ma is van erre lehetőség.

És szerintem a dolog lényegét tekintve teljesen mindegy Halász Judit felolvasásában hallgatja a gyerek a Mirr Murrt mondjuk vagy te olvasod.

2011. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Olvasni imádok, de felolvasni gyűlölök.A fiaimnak fejből mesélek, általában általam kitalált történeteket és bizony ezt élvezik a legjobban, mindig végighallgatják a meséimet.Természetesen a nagy klasszikusokat is elmondtam nekik, pl. Piroska és a farkas, Hófehérke, Csipkerózsika, Csizmás kandúr, de ezeket végig sem hallgatják.

Nálunk a fejből mesélés vált be, és általában mindig beleszövöm azt is ami a fiaimmal történt aznap vagy a közelmúltban, nagyokat szoktak nevetni rajta( 2 és 4 évesek).

2011. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát így nem fogják megszeretni a mesét, azt tuti. Meg az olvasást sem. Szerintem az lenne az alap, hogy olyan gyerekkönyvet találjál, ami neked is tetszik. Egy mese kb. öt perc, annyit kibírsz. Gyakorlással menni fog, ha te is szeretsz olvasni. Vagy olvashatsz verset, pl. Altató, énekelhetsz, pl. Bóbita, vagy bármit, amit élvezel. Én nem mondókázok, mert a hideg ráz tőle, helyette van mese, ének, vers.
2011. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ahány ház .... Én részemről a fejből mesélést utálom :)


Nekem a meseolvasással soha nem volt gondom, bár így ebben a formában csak gyerekeknek tudok felolvasni.


A férjem küzdött azzal, amivel te. Ő ezt úgy hidalta át, hogy olyan mesekönyvet vett elő, amiben egy oldalon egy-két mondat van, viszont jó a grafikája. Nem az előre oda írt szöveget olvasta fel, hanem saját mondatait mondta el, úgy, hogy azért a történethez passzoljon :)

2011. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

A hangoskonyvet mar probaltuk, azt meghallgattak rendben.


Abban nem vagyok biztos, hogy emiatt nem fognak szeretni olvasni, mert engem gyermekkoromban sem erdekelt a mese felolvasasa, olvasni viszont imadtam, a mai napig szeretek.

Az olvasas gyermekkoromban nekem olyan szintu volt, hogy napi 2-3 orat olvastam, 2 konyvespolc van tele mesekonyvekkel, meg azt sem mondhatjuk, hogy a torteneteket nem szeretem, hiszen meg mai napig emlekszem rajuk.

De kesobb is ez volt, tinikent is egy nyar alatt a fel konyvtarat kiolvastam, felnottkent azert nem jartam autoval dolgozni, hogy a buszon olvasni tudjak. Antikvarium latogato vagyok a mai napig (csak ma mar max 1-2 oram jut olvasasra estenkent, tv-t nem nezek).

De a hangosolvasast nem tudom normalisan csinalni. Masok szerint nem szornyu engem hallgatni, szerintem az, csak azert "vigasztal" a ferjem, hogy ne menjen el tole meg a maradek kedvem is.

2011. okt. 24. 11:26
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolo:

igen, kb mi is itt jarunk, en is inkabb a kepekrol meselek.

A legutobbi probalkozasom peldaul az Anna, Peti es Gergo konyvek, ezeket egy fokkal jobban szeretem, hetkoznapibb a szoveg, de a lenyeg, hogy aprolekos rajzok vannak benne. Minden oldalon megbeszeljuk, hogy mit latnak, felsoroljak, stb.

2011. okt. 24. 11:29
 8/12 anonim ***** válasza:
utálom az APG-t. Egyébként a férjem sem tud felolvasni, rémes. De mikor már sokadszor olvassa ugyanazt, látható a fejlődés, hogy figyel a szövegre.
2011. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

11:23:

koszonom a valaszt.

Itt nem arrol van szo, hogy nem birom ki, ne erts felre. En nem hagyom abba, csinalom, nem haltam meg bele, tehat kibirom. Olvasok nekik napi szinten, delutan es este is, neha kimarad egy-egy nap, ha mas program is van, illetve ha nagyon almosak este.

Kibirom, csak nem rosszul csinalom, erre keresek megoldast. Az egy dolog, hogy en nem szeretem es nem elvezem, de nem is elvezetes.

Ez olyan, mint peldaul a sutemenysutes: van aki nem tud es nem is szeret sutni. Ez egy dolog, mertha jol sikerul ennek ellenere, akkor megis megeri csinalni. De ha meg rossz is lesz a vegeredmeny es azt latja az egyen, hogy nem is dijazza a csalad, akkor az nem egy nagy sikerelmeny, ami osztonzi a folytatasra.

En is igy vagyok a meselessel, de nem abbahagyni akarom, hanem jobban csinalni.

2011. okt. 24. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem szerettem mesét olvasni. Olvasni szeretek, régebben versenyeket nyertem rendszeresen olvasásból, egy 300 oldalas könyv nekem 1 nap, de mesét olvasni én sem szeretek. Lányom már egész jól olvas, szeret is (pedig nem nagyon olvastam neki), és tegnap pl. főzés közben egyfolytában olvasott nekem a tavalyi iskolás könyvéből.
2011. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!