Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért háborognak azok a...

Miért háborognak azok a GYES-en lévő anyukák, akik nem dolgoztak a babázás előtt, vagy nem voltak bejelentve?

Figyelt kérdés
Az előbb olvastam az egyik felháborodott válaszolótól, hogy nem volt bejelentve, ezért kap most csak GYES-t. Persze ő dolgozott ettől függetlenül (állítása szerint többet is mint bárki), csak a fránya munkaadó nem jelentette be. Most persze rosszul esik neki, hogy kevés a pénze, és van pofája beszólni annak aki max. GYED-et kap! Akkor amikor dolgozott gondolom jó volt az adómentes kereset!
2009. máj. 1. 19:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy volt munkám, de tettem is érte nem keveset!

Az sem volt véletlen, hogy bejelentett melóm volt!

2009. máj. 1. 21:30
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

hát az ilyen nőkön én is kiakadok! én 8 évig dolgoztam szülés előtt. minden fillér után adóztam, a 8 év alatt szép kis összeget volntak le adóba! a fizetésem 40 %-át.

kedves nem adózó anyukák, akkor bezzeg nem kifogásoltátok, hogy ti kézbe kaptátok azt a pénzt, amit más normális nőtől levontak adóba, igaz?! akkor fel tudtátok élni azt a pénzt, igaz?

most ne irigyeljétek a normálisan adozó anyukáktól a max. gyed-et, ami egyáltalán nem sok ahhoz képest, amennyit leadóztunk évek alatt.

2009. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

Én azért nem általánosítanék!

Dolgoztam több évet nem bejelentve, mert hiába a jó végzettségem, pályakezdőként a kutyának sem kellettem.

Kocsmában, sz*ros 60 e Ft-ért, reggel 5-től este 11-ig talpaltam. Úgy, mint azok, akiknek csak 8 osztályuk van! Mert NEM VOLT MÁS!

Aztán éveken át dolgoztam bejelentve, nem a szakmámban, hanem párhuzamos szakmában, de becsődölt a cég.

Elmentem máshova, szintén bejelentve, de próbaidő alatt lettem terhes. Próbáltam titkolni, mégis kiderült. Egy héttel a véglegesítésem előtt rúgtak ki, mert "nem megfelelő a hozzáállásom"! Nekem, aki "puszira" túlórázott, halálra dolgozta magát, minden szutykot elvállalt, ami másnak büdös volt!

M.nélküliről mentem szülni, oda a sokéves munkám! Most várom a bírálatot, GYED-et v GYES-t kapok-e!

Na, hol itt az igazság?

Szóval ne általánosítsunk, nem tudhatjuk, h kinek mi az oka a siránkozásra!

Persze vannak olyanok, akiknek nem lenne okuk rá, de nem mki ilyen.

Amúgy nem olvastam, amin így kiakadtál, de majd megkeresem.

2009. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igazuk van az előttem szólóknak: azért tényleg nem kéne általánosítani.

Én is csak gyest kapok, mert terhességem előtt nem egész egy évet dolgoztam. Hogy miért?

Banki ügyintéző a végzettségem, két évig tanultam levelező tagozaton, ami azt jelenti, hogy pénteken és szombaton voltam suliban. Sajnos mellette itthon vakartam, mert nem vettek fel sehova, mondván: pénteken nem tudnak hamarabb elengedni (délben indulnom kellett volna). Amint végeztem az iskolával munkába álltam, de sajnos csak egy olyan helyet találtam, ahol havi 42-55 ezer forintot fizettek egy hónapban(holott még utaztam is napi három órát)amivel mondjuk ki, kitörölhettem. Így vállaltam el egy kocsmai állást, napi 16 órában 70-75 ezerért havonta, de csak egy köpésre volt tőlünk.

Szóval kérdem én: miért általánosítasz, amikor tényleg nem tudod, miért nem dolgozott az illető. Az más, ha nem akar, és szüli sorra a gyerekeket. Sajnos az elmúlt pár évben nem volt túl szerencsés pályakezdőként munkát keresni. Talán kicsit el kéne gondolkodnod, hogy lehet, a másik is dolgozott volna, adózott volna, de nem volt rá lehetősége, és most issza a levét, úgyhogy ne sajnáld tőlünk azt a 25 ezer forintot!

2009. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
39%

drága felháborodott anyukák! amikor elvállaltátok a nem bejelentett melót, pontosan tudtátok, hogy ezután se TB, se gyed nem jár. most mire föl csodálkoztok, hogy csak gyes-t kaptok? egy forintot nem adóztatok! tehát ha úgy vesszük, nektek ez ajándék, míg aki rendesen adózott évekig (a fizetés majdnem felét levonják, ám!), az csak eyg töredék részét kapja vissza, amit addig befizetett adóként.

nem szégyellitek magatokat?

2009. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

na jó, veszekedhetünk itt oldalakon keresztül, de azért ne felejtsük el, hogy nem mindig az anyuka tehet róla, hogy nem kap gyedet. én csak gyest kapok, de legalább tudom miért. képzeld, dolgoztam, adóztam, de mivel pályakezdő munkanélküliként kezdtem, majd nagynehezen találtam munkát nem volt ez olyan egyszerű. gyógyszert szedtem, de eü. okokból abba kellett hagynom, és jött a gyerek, mert nem voltunk elég óvatosak. persze boldogok voltunk, örültünk neki, és nem adnánk semmiért. de sajnos nem volt elég az az idő, amit sikerült ledolgoznom, így csak gyest kapok.

minden éremnek két oldala van, szóval szerintem nem kéne azokat az anyukákat bántani, akik gyest kapnak, hanem igenis meg kéne érteni őket, és ti, kedves "majd én megmondom" féle nagyszájúak örüljetek a pénzeteknek, és annak, hogy lesz hova visszamennetek dolgozni, mert nekünk nem lesz és sajnos mi vagyunk a többség. Persze vannak kivételek, az én családomban és környezetemben is, akik azért szülnek gyereket, mert pénzt kapnak utánuk. De nem mindenki ilyen! Úgyhogy nem kell általánosítani, és csak azokat szóljátok le, aki tényleg kesereg, mert a gyesen lévők egy része tudta jól, hogy mit vállal, mikor megtartotta a babát.

ez az én véleményem, nyugodtan le lehet pontozni.

2009. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 10:30-as!

Te sajnálod a 60 e Ft NEM ADÓZOTT jövedelmet?!

Már ne is haragudj, de ha az ember kényszerből vállalja el a nem bejelentett állást, akkor miért kéne szégyenkeznie? Nem 200 e Ft-ért talpaltam 16-18 órákat naponta, ha így lenne, nem sírnék!

Nagyon jó szakmám van, külkert tanultam, mire fel kéne szégyenkeznem? Arra, h a drágalátos munkáltatók nem veszik fel a munkaképes pályakezdő munkaerőt? Szégyellje magát az, aki nem vesz fel ezért! Meg az, aki kirúg terhesen! Meg az, aki csak papíron fizette a TB-met!

Na, ezek után gondolod, h nekem kéne szégyenkeznem?!

Nem kultiválom azok hozzáállását, akik úgy gondolják, h a tisztességes munkavállaló hibás ezekért a dolgokért!

Miért nem azokra fújsz, akik életükben nem dolgoztak? Vagy azokra, akik bűnt követtek el, börtönben ülnek és a mi pénzünkön esznek/fürdenek/melegednek évekig? Vagy azokra, akik folyamatosan segélyért járnak, mert (papíron) rá vannak szorulva?

Az, aki önhibáján kívül nem talált bejelentett állást, sz..ér'-h...ér' dolgozott muszájból, mert dolgozni AKART, miért szégyellje magát?

Én még életemben nem mentem segélyért, a szomszédba 1 kg lisztért, de még 5 Ft-ot sem kértem soha kölcsön!

Eszem ágában sincs szégyenkezni!

Amúgy meg azt a huszonezret én nem sajnálnám senkitől!

Istenem! Nem milliókról beszélünk!

2009. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!