Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért háborognak azok a...

Miért háborognak azok a GYES-en lévő anyukák, akik nem dolgoztak a babázás előtt, vagy nem voltak bejelentve?

Figyelt kérdés
Az előbb olvastam az egyik felháborodott válaszolótól, hogy nem volt bejelentve, ezért kap most csak GYES-t. Persze ő dolgozott ettől függetlenül (állítása szerint többet is mint bárki), csak a fránya munkaadó nem jelentette be. Most persze rosszul esik neki, hogy kevés a pénze, és van pofája beszólni annak aki max. GYED-et kap! Akkor amikor dolgozott gondolom jó volt az adómentes kereset!
2009. máj. 1. 19:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsuk már egymást (bár nem olvastam arról akiről írtál) , én is csak gyes-t kapok , pedig dolgoztam , csak határozott idejű szerződéssel amit 3 havonként hosszabítottak ( 3 évig szórakoztak velem így ) aztán mikor bejelentettem , hogy babám lesz akkor a képembe vigyorogtak és szóltak , hogy akkor nem hosszabítják meg a szerződésem . Aztán senki nem mondta , hogy esetleg tehetnék valamit , hogy ne csak gyes-t kapjak ...
2009. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkavállaló azt hitte, hogy be van jelentve, akkor szerintem igenis jogos a felháborodása. Amúgy sok igazságtalanság van a dologban. Pl. én az első gyerekkel GYED-en voltam, de a másodiknál már csak GYES-t kapok, mert pár nap híjján túlléptem az időkorlátot.

Gondolom te maximum GYED-et kapsz, ha ennyire fáj, hogy valaki beszólt.

2009. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg azért háborog,mert aki a max gyedet kapja,el sem tudja képzelni,hogy milyen abból a huszonakárhány ezer Ft-ból élni.Én nem azt mondom hogy sajnálom tőle,nem ő a hibás,hanem az állam,hogy van pofája ilyen kevés pénzt adni.
2009. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Én úgy jártam, hogy valamivel többre voltam bejelentve, mint a minimálbér. 3 hónapos terhes voltam, amikor kórházba kerültem és veszélyeztetett terhes lettem, így tovább a terhességem alatt nem dolgoztam. Táppénzt kaptam, ami a fizetésem 70 %-a, azaz 49.000 ft-ot. Kislányom 2008. augusztusában született meg, a tgys-nél a 2007-es béremet vették figyelembe, azaz kaptam 49.000 ft-ot. Eltelt 6 hónap, megigényeltem a Gyed-et, de mivel ő aug-ban született + 6 hó, azaz februárban tudtam Gyed-et igényelni, ezért a 2008-as táppénzes évemet vették alapul. Így a fizetésem 70%-ának a 70%-át kapom 33.000 ft-ot. Nem a Gyes-es kismamától sajnálom a 26.000 ft-ját, de hol van itt a méltányosság. Nem azért nem dolgoztam a terhességem alatt, mert nem akartam, hanem mert nem lehetett, és most iszom a levét. Ilyen esetben miért nem a fizetést veszik alapul? Ha kislányom az első 6 hónapban születik meg és nem a 8-ban, 49.000 ft-ot kapnék. Hogy is van ez?
2009. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Természetesen nem azokra gondolok akiket becsaptak, vagy túllépték az időhatárt! Nem bántás a célom, de igenis rosszul esik a pofátlanság! 14 évet dolgoztam babázás előtt, mindíg bejelentett melóhelyen (nem volt nehéz ilyet találni), és nekem sem esett jól ránézni a fizu papíromra mikor majd a felét "levonták" a pénzemnek!
2009. máj. 1. 19:30
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

19:29-től kérdezném: nem úgy van, hogy egy szociális juttatás (táppénz, tgyás) nem lehet alapja egy másik szociális juttatásnak?

Azaz, nem a munkabér alapján kellett volna a gyed-et számítani?

Most rámhoztad a frászt, mivel én is táppénzen voltam 2008. júniustól, a fiam 2009. januárban született, 2009. júniustól fogom a gyedet kapni és remélem, hogy a 2008. évi 1-6. hónapig ledolgozott hónapokra vonatkozó munkabérem lesz az alapja. Szóval szerintem munkabér kellene, hogy legyen a gyed alapja.

2009. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a 2008-as jövedelmed 70%-át fogod kapni,amiben a táppénz is benne van....sajnos ilyen rohadt világ van!
2009. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ezek szerint a Tgyás alapja és a gyed alapja nem ugyanaz a jövedelem?

Mert én felhívtam őket, hogy hogyan számolták ki a Tgyás-t és akkor csak a jövedelmet vették figyelembe. Abban a hiszemben éltem eddig, hogy a Tgyás és a gyed alapja ugyanaz a jövedelem.

2009. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem se háborogjon aki nem dolgozott és gyest kap mert mi tartjuk el őket akik dolgoztunk, még ha nem is sokat kapnak.

A sok cigány, meg magyar is ezért szüli egymás után a kölyköket mert ugyis kap valamit, hát ne kapjon 1 fillért se!

2009. máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

A kérdés írójának: örülj, hogy találtál olyan munkahelyet, ahol jó fizetéssel vagy bejelentve! Nekem is ilyen van, de hidd el, nem olyan könnyű azért ilyet találni.


Az utolsónak pedig üzenem, hogy nem minden cigány szül minden évben gyereket....kár általánosítani!!!

2009. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!