Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit vegyünk keresztelőre?

Mit vegyünk keresztelőre?

Figyelt kérdés
Én és a férjem leszünk a keresztszülök.Kisfiú és 3 hónapos.A véleményetekre lennék kíváncsi,ti mit vennétek a keresztfiatoknak?
2011. okt. 4. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mivel még ilyen kicsi sok minden szóba jöhet. De én első körben megkérdezném a szülőket.

De jó ajándék lenne pl. etetőszék.Hasznos dolog.Járóka az is jól jöhet hamarosan.

2011. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

Hát én eddig úgy tudtam, hogy aranyat szoktak venni a babának. Az én kislányom a keresztszülőktől aranyláncot kapott, az egyik nagyszülőtől szintén láncot medállal a másik nagyszülőtől pénzt.

Mi a jövő héten megyünk keresztszülőnek 6 hónapos kislánynak és mi is aranyláncot veszünk. Az maradandó, értékálló és egész életében előveheti, hogy ez az első ajándékom a keresztszüleimtől amit a keresztelőmre kaptam.

2011. okt. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

mi nem kértünk aranyat.

kapott etetőszéket, járókát, utazóágyat, és kapott gépkocsi betétkönyvet.

2011. okt. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Az arannyal az a helyzet hogy az én fiam is azt kapott anno,és én nem tartom jó ötletnek egy kisgyereket " bearanyozni",ha nagyobb lesz és szeretne akkor nincs akadálya.Ha kislány lenne akkor nem kérdés az arany,fülbevalót vennék.Az etetőszék meg az utazóággyal is gond van,mert ő 2.gyerek már,és ezek a dolgok már megvannak.

DE mit szóltok az ágytakaróhoz vagy ágyneműhuzathoz nagyobb méretben,belehímezve a nevét,szerintetek?Vagy mit lehetne még?

2011. okt. 5. 20:45
 5/16 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Nyilván senki sem azért vesz aranyat, hogy ráadják egy 6 hónapos csecsemőre. :) Ezt senki sem gondolhatja komolyan. Mi nem kérdezzük meg, hogy mit szeretnének (tőlünk sem kérdezte meg senki), mert mi maradandót szeretnénk ajándékozni, olyat amit 50év múlva is meg tud mutatni és 50 év múlva is értékes lesz sőt még az unokái is látni fogják. :)

Majd kap takarót, meg etetőszéket meg nem tudom micsodákat a nagyszülőktől vagy azt vegyék meg a szülők vagy majd kap névnapjára vagy szülinapjára vagy bármire de nem pont a keresztelőre. Aranyat nem fog többet kapni a ballagásáig. Szerintem semmi értelme egy olyan ajándéknak ami ahogy kihoztad a boltból már értéktelen és 5 év múlva már sehol sem lesz. De ez csak az én véleményem...jó, mondjuk az igaz, hogy egy valamirevaló aranylánc 25000Ft de legalább örökre megmarad (az értékével együtt).

2011. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egyébként aranyos ötlet a hímzett ágynemű.

2011. okt. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van!:)Sokkal könnyebb lenne a dolgom ha kislány lenne!:)Holnap benézek egy ékszerüzletbe is...
2011. okt. 5. 21:04
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, én most kisfiút várok és őket fogjuk visszahívni keresztszülőnek ahová most mi megyünk. Egészen biztos vagyok benne, hogy Ő is aranyláncot fog majd kapni. :) Stívem szerint én is fülbevalót vennék de azt a nagypapa nyíltan "lestipistopizta" ahogy az én kislányomnál is. Volt is kis sértődés, mert azt a szokták venni a keresztszülők de hát ez van. Ezért veszünk mi is láncot. Különben ha van időd zálogházban 1-3 áron is ki lehet fogni kis gyereknek való nyakláncokat. Mi ia találtunk egyet 5800!!Ft-ért 1,3 g volt ami máshol 20-22000 Ft csak az nem tetszett. Nem volt vele baj csak másra gondoltunk. Az a baj, hogy ahhoz nagy szerencse kell, hogy pont egy olyat fogj ki zálogházban amilyet elképzeltél de viszont megéri körbenézni mert akkor meg rengeteget spórolhatsz. Ja, és sok helyen most akció, van ahol 40-50% kedvezmény van az aranyra, szét kell nézni.
2011. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni, hogy zálogházban 1/3-ad áron ki lehet fogni. Bocs.
2011. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet,holnap megyek is,és körbenézek a zálogházban is.Majd megírom mi mellett döntöttünk:)
2011. okt. 5. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!