Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőre milyen ajándékot...

Keresztelőre milyen ajándékot vegyünk?

Figyelt kérdés

Párommal most leszünk elsőnek kereszt szülők és nem tudjuk, hogy milyen ajándékot vegyünk a kicsinek (kisfiú).

Arra lennék még kíváncsi, hogy egy református keresztelő konkrétan, hogyan zajlik? Miket kell nekünk majd ott csinálni stb...??


2011. máj. 25. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

szia,


igaz keresztszülők még nem voltunk, de amikor Sógornőmék kislányát keresztelték mi járókát vittünk, a keresztszüleitől Chicco elektromos hintát kapott (ezt én kicsit túlzásnak tartottam...). amikor a fiunkat kereszteltük kapott ékszereket (természetesen elraktam emlékbe), ruhákat, pénzt... a szertartás menetét nem tudom, katolikusok vagyunk.


Ági

2011. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahol én voltam, ott annyi volt, hogy a pap beszélt, megkérdezte, hogy vállalják-e a keresztszülőséget, majd ugye meglocsolta a gyereket (ekkor a keresztanya fogta a gyereket). Kb. fél óra volt a szertartás. Aztán utána a szülők, keresztszülők bevonultak a paphoz egy kisterembe, ahol megkapták a keresztlevelet.

Ajándék lehet maga a keresztelőruha, vagy valamilyen maradandó tárgy (kép, dísztárgy, ékszer - bár fiúnak ékszer annyira nem jó, játékok).

2011. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Várom a továbbiakat is! :)
2011. máj. 25. 16:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándék kérdésben nem nagyon tudok segíteni, mert mi megbeszéltük, hogy nem ajándékozunk. De amúgy valami értékes ajándékot vettünk volna, amit majd nagyobb, vagy nagyobb korában tud használni, szintén kisfiúnak.

A keresztelő a debreceni nagytemplomban úgy zajlik, hogy negyed órával hamarabb ott kell lenni, és az Úr asztala előtt kell megállni a szülőknek, keresztszülőknek a gyermekkel. Istentisztelet kezdetekor (mert hogy ott annak keretében van a keresztelő) orgona, bevonulnak a lelkészek, meg az összes slepp, aztán jön az Apostoli köszöntés, egy fennálló ének, utána kezdődik a keresztelő szertartás, melyen el kell mondani az Apostoli hitvallást, aztán ki kell nyilvánítani, és meg kell fogadni, hogy akarjátok a keresztséget, és hogy fogadjátok, hogy keresztény hitben, stb., nevelitek a gyermeket, aztán jön a vízlocsolás, ott mondani kell hangosan a gyermek keresztnevét. A szertartás alatt akár a szülőnél, akár a keresztszülőnél lehet a gyerek, mindegy, annál legyen, ahol nyugodtan elvan. Csak a keresztvíz alá a keresztanyának kell tartani. Utána van még egy kis beszéd, és vége a keresztelő szertartásnak, le lehet ülni, vagy ha a gyerek nem bírja, ki lehet menni. De itt meg kellett várni az istentisztelet végét, mert majd csak azután adták ide a keresztelő levelet, miután vége lett, kiment mindenki, a lelkész kezet fogott mindenkivel az ajtóban és utána visszajött, úgy kaptuk meg a papírt. Mindez "röpke" másfél óra volt.:D De jól bírták a gyerkőcök, mert akkor 5 gyereket kereszteltek "futószalagon".

De amúgy tényleg nincs gond, ha kimentek, mert nekik is jobb, minthogy bent sírjon a gyerek.

Remélem, a tiétek is nagyon szép lesz!

2011. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó írónak: Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást :)

Reméljük jól fognak alakulni a dolgok!

2011. máj. 25. 18:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!