Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szomorú vagyok, mert nem...

Szomorú vagyok, mert nem vezethetek autót. Más anyuka is van ebben a cipőben, hogyan oldják meg a gyerek, baba szállítását? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van olyan,akinek nincs jogsija, vagy autója, én azonban látássérülés miatt nem vezethetek. :(

Nagyon fáj, rossz látni, hogy más anyuka autóval viszi hozza a gyereket, iskolába, úszásra, ilyenek, én meg nem. (még pici a babám, még csak pár hónapos)

Félek attól, hogy emiatt a férjem nem fog rám felnézni...


2011. szept. 29. 08:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

én meg azért nem vezetek, mert iszonyatosan szétszórt vagyok, mindig is az voltam, mostanra javult a helyzet annyiban, hogy a gyerekre 110%-ig tudok figyelni, vele kapcsolatban semmit nem felejtek el, de minden más...... hát gyalog és bringával is önveszélyes tudok lenni. Néha én is elgondolkodom azon, mennyivel egyszerűbb lenne az életem, ha vezetnék, de férjem tuti infarktust kapna, ha azt mondanám, nekem jogsi kell:) Támofatna, de egy rettegés lenne az élete:)És ha ezen múlik (múlna), hogy felnéz-e rád, az már régen rossz...

A gyerekek kicsi korukban meg amúgy is jobban szeretnek tömegközlekedni, sokkal izgalmasabb, mint ülni a kocsiban. Amikor meg nagyobb lesz, és felfogja, hogy nincs jogsid, magasról le fogja sz@rni, mert te vagy az anyukája, téged szeret a legjobban, te leszel a mindene, jogsi ide vagy oda.

2011. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, fene se tudja már. Nem értem, miért érzem emiatt hátrányosan magam. Itt a házban többen lakunk, van több gyerek is, és az anyuk mind mind autóval járnak dolgozni (már nagyok a gyerekek, én nekem van a legkisebb)

Férjüknek is, és a feleségnek is van külön külön autójuk.

Nálunk ez úgy van, hogy ha éppen be kell vinni a kórházba a gyereket (egyszer volt rá példa) egyből hívni kellett apát, hogy jöjjön haza a melóból. Ha lett volna autóm, akkor én is be tudtam volna vinni. Nem szeretnék teher lenni a férjemnek, mert én nem vezethetek, ezért neki kell majd mindenhova "cipelnie" minket. Ráadásul több gyereket szeretnénk.

Úgy érzem, később csak teher leszek neki

2011. szept. 29. 10:09
 13/19 anonim ***** válasza:

ha ez neki teher, akkor benne van a hiba. ti nem azt mondtátok ki, hogy egészségben-betegségben?! hát akkor?!

nekem van jogsim, vezethetnék is, kocsink is van, de csak egy. a férjem 6-ra jár dolgozni, én 9-re, busszal, a kétéves fiammal. őt elviszem bölcsib, majd elsétálok dolgozni, fél 4-re megyek érte, hazabuszozunk. a férjem sajnos az ellenkező irányban dolgozik, és arra nincs tömegközlekedés, úgyhogy ez van, ezt kell szeretnünk, nem telik másik kocsira. emiatt ne érezd magad kevesebbnek! gondolj arra, hogy nektek jut időtök megnézni a bodobácsokat és a hangyákat, megszagolni a virágokat, integetni néniknek, bácsiknak, tudtok szedni gesztenyét... míg mások állnak a dugóban.

2011. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem, a férjemnek egyáltalán nem vagyok teher, nem is mondja ezt. Ettől csak én félek, hogy esetleg később....

Én szeretek sétálgatni egyébként.

2011. szept. 29. 10:39
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

09.56-os vagyok:

figyelj, ha engem kérdezel (és nem bántani akarlak) ez a sopánkodás a teher a férjednek, és ezt viszont lehet, hogy tényleg megunja. engem imád a férjem, gyerekestül, bármikor szívesen jön és visz akárhova, ahova nem tudok kocsi nélkül elmenni (vagy kényelmetlen lenne), de ha sokáig fárasztanám ilyenekkel, hogy "jaaaj, milesz, mekkora teher leszek majd neked, mert nincs jogsim", tuti mérges lenne és elküldene a pics@ba, megjegyzem jogosan.

2011. szept. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem sopánkodok neki, még egyszer sem tettem, mert azért ismerem az emberi lényt, tudom, hol a határ! Tudom, hogy az önsajnálat nem vezet sehová, ráadásul a férjem érzékelteti, mennyire értelmes, okos nő vagyok, nem illene a képbe. :)

de ettől még én félek nagyon... de majd igyekszem

2011. szept. 29. 11:24
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van jogsim, de csak egy autónk van, ha lehet én is gyalog, biciklivel egyébb megyek, mert az jobb a gyerkőcnek is. Igenis tanulja a közlekedést, tudja, hogy mi a zebra, hogy ott meg kell állni stb.

Ha valami úgy adódik és beteg lesz, akkor is vagy taxit kell hívnom vagy apát, aki nem mindig tud a melóhelyről eljönni, de eddig megoldottam. 3,5 éves a gyerek. És szerintem azért inkább fel kellene rád néznie a férjednek, hogy bár így alakult az életed sajnos, nem sopánkodsz, hanem megoldod.

Mi a várostól 35 km-re laktunk, és ezért nem volt autóm, mert ugye onnan csak autóval lehet bejárni. Ráadásul a falu szélén, minden elég messze volt, de megoldottam. A pici pedig hamar megtanult önállóan sétálni, értem én úgy, hogy 2 éves kora óta nem kell babakocsi, mert inkább sétálunk.

2011. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ime az en tortenetem: Mikor megszuletett a kisfiam meg nem volt meg a jogositvanyom es nem akartam soha autot vezetni. Jokat setaltunk a parkba, a doki, vedono 20-25 perc setara volt babakocsival, uzletbe elsetaltunk vagy a ferjemnek irtam listat es o penteken este csinalt heti nagybevasarlast autoval. Egyaltalan nem jutott eszembe soha, hogy emiatt nem nez fel ram. :) Az sem zavart, hogy lattam mas a babajat kocsival hordja (minden babas baratnomnek volt es van kocsija). Sajnos az elet ugy hozta, hogy 1 evesen a kisfiam bolcsodebe kerult (anyagiak) es nekem vissza kellett jonnom dolgozni. Reggel egyutt vittuk 7:30-ra a kisfiamat es 8-ra mentunk a ferejmmel utanna egybol melozni mert ugye 1 kocsi volt es 1 jogositvany. De csak 16:30-kor tudtuk elhozni a dragasagom a bolcsibol mert ugye nekunk 16-ig melozni kellett. Nekem rugalmas volt a munkaidom es a ferjemnek is ezert a szivem szakadt meg, hogy az 1 eves gyerekemet 7:30-kor viszem (ebreszteni kellett minden reggel 6-kor, egyebkent jo alvo 9-ig aludna) es csak este 16:30-kor tudom elhozni. Ez lelkileg annyira megviselt, hogy megcsinaltam a jogsimat es vettunk nekem egy Ford Focust. Azota 9-re viszem a fiam es a ferjem hozza delutan 3-kor igy tobbet van velunk es jokat tudunk jatszani. Ha ez a helyzet nem lett volna mai napig nem vezetnek. A fiamert tettem es neki koszonhetem a jogsimat. :))
2011. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, nagyon aranyos a történeted! :)


Köszönöm a válaszokat, lehet nappal vezethetnék egy picit, itt a környéken tényleg alig van valaki, talán nem okozok balesetet, fene se tudja. De valószínűleg nem fogok vezetni, csak szeretnék...

:)

2011. szept. 29. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!