Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan ciki, hogy ügyelet...

Miért olyan ciki, hogy ügyeleten szültem? Miért kapok lesajnáló tekinteteket mikor kiderül?

Figyelt kérdés

Mikor beszélgetek valakivel, és kiderül, hogy nem volt dokim, szülésznőm, akkor nagyon meglepődnek....van, aki visszakérdez kikerekedett szemekkel, hogy "komolyan???"

Én ezt nem értem.

Igen, nem volt arra pénzünk, hogy havi 10est kiadjuk, és pluszba fizessünk 100 körül a szülés után.

De ez ilyen ritka, és ciki dolog?


2011. szept. 27. 17:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én is ügyeletesnél szültem 3 éve.nem ciki.Sajnos albérlet mellett nekünk sem volt kidobandó 50-100ezer forintunk.

És nagyon meg voltam elégedve az ügyeletes dokival és szülésznővel,meg úgy általában mindenkivel..

Mindenkinek egy kisebb ajándékcsomaggal köszöntük meg..sajnos csak erre futotta.


Most viszont van fogadott dokim.Majd meglátjuk a szülésnél meg leszek-e vele elégedve..


30hkm.

2011. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%
Én tudok olyat aki magándokihoz járt terhesgondozásra.Egy héten kétszer is ment,10-20 ezer Ft-ot simán ott hagyta egy hónapban.Mégis ügyeletes dokinál szült.Havi szinten nem sajnálta a 10 ezreket a dokinak,a babának meg mindent használtan vettek.Nekem nem volt fogadott dokim,azt a pénzt inkább a kislányomra költöttem.Meg is kapott mindent újonnan.
2011. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki cikinek tartja, hogy nincs az embernek fogadott mindenkije az nagyon sekélyes.


Amúgy szerintem az anyukák nagy része durva módon kifordul magából mikor gyereke lesz. Vagy ők korábban is mindent tudóak voltak? Mert mindenki mást kakának néznek. Én még a játszótéren is kerülöm őket...

2011. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Én is meg voltam elégedve az ügyeletessel, nagyon jófej volt ő is, meg a szülésznők is!

Mi is albérletben lakunk, és elég sok olyan sztorit hallottam, hogy hiába fizettek magán dokinak, nem kapták meg a megfelelő ellátást...akkor meg mindek?

Persze más, ha komplikációk vannak, de hála Istennek nálunk minden rendben volt.

Amúgy tényleg durva, hogy még csecsemőst is lehet fogadni....

Ja és annyira nem érdekel ki mit mond, csak kíváncsi voltam, hogy én vagyok-e különc, amiért nem volt dokim:)

2011. szept. 27. 20:42
 15/23 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki!
2011. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Amúgy én ha nődoki, szülésznő és csecsemős közül választhatnék, hogy kit fogadjak fel akkor a csecsemőst választanám. Szörnyű, hogy egy csomónak milyen a hozzáállása. Kevesebbek vannak azok akik tényleg lelkiismeretesek.

Bár egy gyermekem van és többet nem tervezek így mindegy is.

2011. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szívem szerint én is ügyeletesnél szülnék, vérzik a szívem kiadni azt a havi 8 ezret, nem beszélve arról, amit majd a szülés után kell adni a dokinak. De a körzetes kórház nagyon rossz hírű, aki csak teheti, megy máshol praktizáló magándokihoz, a babám élete megér nekem ennyi pénzt. És ezt most szó szerint értsétek, tényleg rettentő történeteket hallani arról a helyről.

És igen, mindent használtan fog kapni. És?

Ha normális lenne az itteni kórház, eszem ágában nem lenne bárkinek külön fizetni.

2011. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
8 hete szültem, ügyeletes dokinál, mi sem fogadtunk orvost, s én nagyon meg voltam elégedve, mert rendesek voltak mind a szülésznők(3 műszakot fogyasztottam el a szülés alatt), mind a szülész orvos. Mi azt a pénzt inkább a kicsire költöttük. S mindhárom gyermeket igy szültem fogadott orvos nélkül. A szobatársamnak volt fogadott orvosa, s mig ott volt rá sem nézet... Na erről ennyit.
2011. szept. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Na, én meg úgy jártam a 2. babámmal, hogy ugyan volt a Szent Imrében egy fogadott dokim, akihez szorgalmasan jártam havonta 6eFt-ért, meg még a 8. hónapban felfogadtam egy szülésznőt is, akihez ugyancsak el kellett menni konzultációra és nst-re 8eFt-ért, majd végül a 39. héten egy magzati szívhangprobléma miatt beküldtek az I.sz. Klinikára ultrahangra, de útközben megindult a szülés és mire beértem, már 2 ujjnyira kinyílt a méhszáj, ezért nem engedtek el a választott dokimhoz!

Így végül egy vadidegen kórházban, tök vadidegen orvosnál és szülésznőnél szültem, pedig a 9 hónap alatt elég sokat tejeltem a választott dokimnak :(

És utólag azt mondom, hogy nagyon örülök! Semmivel sem kaptam rosszabb ellátást és hozzáállást a dokitól sem és a szülésznőtől sem, mint az 1. babámnál (akit egy másik választott dokinál és szülésznőnél szültem).

Ja és egyik ügyeletes dolgozó sem fogadott el pénzt, ezt külön becsülöm bennük, bár szerintem megérdemelték volna!

2011. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19%

Előző oldalról vagyok az egyik válaszoló.

Én megmondom miért fizetek.

AZért, mert a fizette doki protekció, amire sosem akkor vans zükséged, amikr amúgy minden rendben van, hanem akkro amikor baj van.

Hogy van kihez fordulni, aki képvisel téged a kórházzal szemben.

Már szültem egyszer, akkro is felfogadtam a dokit, aki konkrétana szülésnél nem sok vizet zavart... mindent aszülésznő csinálát.


Ellenben amíg a terhesgondozás zajlott, mindenben elsőbbségem volt, ha intézni kellett valamit a kórházban segített, nem kellett órákat várni, keresgélni embereket stb...

Szülés utána csecsemősök szartak rám, be se jöttek, ő meg napi töbször, és mivel nekem úgy alakult hogy nem tudtam kijárni a szobából, neki tudtam szólni ha volt valami velem...


Szóval nem ciki ügyeletesnél szülni. Én is ezt tenném, ha ez az egész terhesség "csak" ennyi lenne, de sajnos nem ennyi.


A terhesgondozás uyan ez.

Mondjuk én nem tudom,hoygan zajlik sztk-ban, mert csak magán orvoshoz jártam, de mivel más területen már ezerszer megygyűlt a bajom az sztk-s rendeléssel, így ezt nem vállatam. Itt nem csak rólam van szó, hanem a babáról is.


Arról nem is beszélve, hoyg volt azért egy két dolog amit nem magán ellátás keretében csináltattam meg, mert oda kellett menni miatta a kórházba, na hát az katasztrófa volt.


Ugyan az a 18. heti genetikai UH a kórházban maximum!!!! 2 perc, fapofa, semmi info csak ami kell, míg magánrendelésen fél óra és részletes tájékoztatás.


Na, én az ilyen dolgok miatt fizetek,és fogadok fel dokit, és a szülésre is csak azért, mert nekem megéri,hoyg abban akiszolgáltatott helyzetben egy olyan valaki legyen ott akit nem akkor látok először és aki tudom hoyg ezer százalékosan az én érdekemben jár el minden pillanatban.

2011. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!