Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan ciki, hogy ügyelet...

Miért olyan ciki, hogy ügyeleten szültem? Miért kapok lesajnáló tekinteteket mikor kiderül?

Figyelt kérdés

Mikor beszélgetek valakivel, és kiderül, hogy nem volt dokim, szülésznőm, akkor nagyon meglepődnek....van, aki visszakérdez kikerekedett szemekkel, hogy "komolyan???"

Én ezt nem értem.

Igen, nem volt arra pénzünk, hogy havi 10est kiadjuk, és pluszba fizessünk 100 körül a szülés után.

De ez ilyen ritka, és ciki dolog?


2011. szept. 27. 17:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos elég ritka. És nem azért mert ciki, hanem mert a legtöbb ügyeleten nem éppen emberként bánnak az emberrel, mivel nem fogadtad meg egyiket sem, azaz nem adsz a havi 200as fizetésén felül még vagy 100at a semmiért. Ezért néznek sajnálkozva.
2011. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Miért lenne ciki?Nekem se volt fogadott dokim,szülésznőt meg eszembe se jutott volna fogadni.Én nem panaszkodhatok nagyon rendesek voltak az orvosok és a szülésznő is.
2011. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Miért törődsz vele? Kit érdekel,hogy mások mit mondanak?

Te egészséges vagy,a baba egészséges,ez a fontos és kész.

Mindenki más bek.phatja

2011. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Barátnőm is így szült nemrég. Ő majdnem fogadott orvost, már a végén, de végül nem tette. Mivel hosszasan vajúdott, és a szülésznő végig sokat segített, az ő munkáját végül honorálták, de ők sem úgy készültek. Valójában a nagyszülők adtak, és abból kapott.

Én nem tartom cikinek, szerintem nem is ritka, csak nem szokták reklámozni, mert erről nincs olyan sok mindent beszélni, mint mondjuk ha van fogadott orvosod, akkor róla, hogy mennyit kap, kapott, milyen orvos, stb.

Ne törődj senkivel, akinél szültél, nem fog éhen halni, nektek meg nyilván szükség volt most minden tízezerre.

2011. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem ciki, de ritka és bátor dolog.

És ez nem a te hibád! Magyar egészségügy.


Ne foglalkozz velük!

2011. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ritka meg bátor dolog.Miért?Mikor én szültem elég sokan szültek ügyeletes dokinál.
2011. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ezért volt jó,h itt szhelyen egy időben csak ügyeletesnél lehetett szülni.

De h még csecsemőst is fogadni kell egyes helyeken,na azon már megáll az eszem....

2011. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem ciki és nálunk pont fordítva volt, mindenki hülyézett, hogy magándokim volt. Most a második babámmal is magándokim van, de vérzik a szívem, hogy havi 10ezret ki kell adnom sőt ha valami van akkor 2 hetente vagy most 11 hetesen mentem, jövhéten mehetek genetikára ott majd tejelhetek megint. De inkább költeném a lányomra elhiheted, de nem merek rizikózni, mert nem volt az előző terhességem panaszmentes és a kicsim is koraszülött volt.
2011. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

a 3ik gyerekemnél tudatosan nem választottam szülészt vagy szülésznőt sem orvost és még bábát sem


volt két rossz tapasztalatom és gondoltam most megúszom ezt

sikerült is velem igy sokkal többet foglakozott a doki :-)

és két szülésznő is

császár lett a vége de nem bánom mivel már másnap majdnem hazazavartak a 2 nagyobbhoz de sajna csak 3 nap sikerült szabadulnom .-))


soha nem volt semmi rossz beszólás mert nem volt fogadott orvosom


amugy a Szent Imrében szültem

2011. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
2009-ben szültem Bp. Szent István kórházban az ügyeletesnél. Nagyon rendesek voltak, senki nem nézett minket rosszalló szemekkel. Akinek volt dokija, míg be nem ért, hozzá sem értek, nehogy probléma legyen belőle. Nekünk sem volt lakáshitel mellett felesleges százezrünk a dokinak. Ez szerintem nem szégyen, azért a lakosság nagy része sztk-ba jár és ügyeleten szül csak nem merik még leírni sem. A férjem munkatársai is azt mondták, hogy na ne vicceljünk, hogy nem adtunk senkinek semmit sem, mert ők bizony adtak. :) Mi inkább a babánkra költöttük azt a pénzt.
2011. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!