Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ciki, ha megmosom a...

Miért ciki, ha megmosom a cumit, és nem lenyalom?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor megkapom kedves emberektől, ha leesik a lányom cumija, és elmegyek megmosni, hogy : "Jajj anya még megmossa a cumidat, majd a 2. gyereknél csak bekapja"

Tényleg olyan ciki dolog, hogy én nem vagyok hajlandó bekapni a cumiját, hanem megmosom? Azt olvastam, hogy több kárt okozok, ha én kapom be, mintha megtörlöm, és "koszosan" adom oda.

Mit gondoltok?


2011. máj. 17. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Ha nincs lukas fogad nem adsz át bacikat amik neki is ártanak.


amúgy meg senkinek semmi köze hozzá.

2011. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos a fiam, 1 hónapja eldobta a cumiját, azóta nem kell neki. Soha nem nyaltam meg, mert szerintem egy felnőtt szájában több olyan baktérium van, ami egy kicsinek nem való. Mivel nem mosunk minden étkezés, nasi után fogat, ezért lehetnek ételmaradékok a fogaink között, ez pedig egy picinek... Hát, nem tudom, és sosem nyalnám le. Útközben is rá volt csíptetve a ruhájára, ha meg mégsem, és leesett, akkor vagy volt pót cumi nálam, vagy megmostam, ha olyan helyen voltunk.
2011. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem ciki megmosni a cumit, sőt - ez a minimum egy leesés után.

Az a ciki, ha nem megmossa valaki, hanem körbenyalogatja és úgy adja vissza a babának, hisz a felnőtt bacik veszélyesek lehetnek a baba szájflórájára. Igy nem csoda hogy alig bújik ki a fogacska már kezd is romlani.

2011. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Koszos helyen én is megmostam mindig, még a második gyereknek is. Egyszer az utcán esett le, csak egy kocsma volt ott, oda mentem be megmosatni.


Hülyeség hogy ezzel piszkálnak. A hócsukám tele az önkéntes gyereknevelőkkel, akik előszeretettel b.szkurálnak átlag anyucikat, mert van cumi a gyerek szájában/miért nem ad cumit a gyereknek/nincs rajta kardigán, stb.

2011. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezután sem fogom bekapni.

Egyébként nem tudom van-e lyukas fogam.

2011. máj. 17. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen attól vagyok rosszul, amikor anyuka bekapja a gyereke cumiját, és így "tisztítja meg".

Legalább két ok miatt is gusztustalan.

1. Ha leesik a földre az utcán mondjuk egy darab alma, amit épp anyuka eszik, akkor azt felveszi, lenyalja, és eszi tovább?! - leginkább az történik ilyenkor, hogy kidobjuk az adott falatot, a leesett cumira ugyanaz a kosz, kutyakaka stb. ragad, mint a leesett kajára, normális ember nem veszi a szájába az ilyesmit szerintem...

2. Szoktunk-e más fogkeféjével fogat mosni? - nem igazán. Akkor hogy jönnénk ahhoz, hogy a szánkba vegyük a gyerek cumiját?

Mindig van nálam egy üveg víz. Amíg a fiam cumizott, addig azzal bárhol lemoshattam a leesett cumit. Eszembe nem jutott volna lenyalni...

2011. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy idiota.

En sem nyalom le. Nem csak amiatt, mert azt nem tartom tisztitasi modnak, hanem magam miatt sem.

Imadom a gyermekeimet, de valamiert megmaradt az a szokasom, hogy igyekszem nem erintkezni a ferjemen kivul mas nyalaval, a gyerekekevel sem. Nem azt mondom, hogyha ramcsepeg, vagy lebugnak, vagy szajon puszilnak, akkor jajbekolok, szo sincs rola, de direktbe nem nyalogatok semmit utanuk.

A kezuket sem. Sot, nem eszek bele a tanyerjukba, a maradekot sem eszem meg utanuk, a ferjem utan sem. Csak azt eszem meg, amit magamnak szedek.

2011. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy lenyaltam róla a koszt, mert az már a pótcumi volt..de nem esett jól. Utána az ásványvizemből lötyköltem rá, nem felejtettem el többet vinni magammal. A fiam már nem cumizik, de mikor látom a sógornőmet, hogy a kéthetes gyerek cumiját nyalja, ami nem a földön volt, hanem a babakocsiban, elfog az undor és egyáltalán nem helyeslem.
2011. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Az a ciki, ha valaki lenyalja. Nem voltak cumisak a gyerekeim, de forog a gyomrom, mikor valaki ezt teszi:(
2011. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam a bölcsőhalállal kapcsolatban,h a cumi lenyalásával olyan baktériumok jutnak a gyerek szervezetébe,-heliobacter ha jól emlékszem-,amik felnőtteknél jelen vannak,de gyerekeknél bölcsőhalált okozhatnak.
2011. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!