Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lesznek ilyen szánalmasa...

Miért lesznek ilyen szánalmasan gyerekesek azok, akik teherbe akarnak esni, vagy már gyerekük van?

Figyelt kérdés
Képtelenek felnőtt módon hozzáállni mások véleményéhez, úgy viselkednek mint az ovisok. Véleményt kérnek, de ha nem azt kapják, amit ők várnak, akkor az nem jó, teljesen beszűkül a tudatuk és csak egyetlen dolog körül forog, és ezért sokszor ráadásul iszonyat helytelen döntéseket hoznak, mert kb az itélőképességük is olyan lesz mint egy gyereké. Ez általában azokra jellemző, akik nehezen esnek teherbe. Nem lehet, hogy a természet talán nem is akarja, hogy ezek az egyedek szaporodjanak? Talán pont ezért nem jön nekik össze a gyerek, nem?
2009. ápr. 24. 08:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha anyud tudata is csak te körülötted forgott volna valószinű nem tennél fel ilyen kérdést.Ha meg mégis te körülötted forgott,akkor őszinte részvétem neki...gondolom nincs gyereked,nem is vagy várandós.Ha nő vagy és ha egyszer leszel nagyon szivesen hallgatnálak meg akkor.
2009. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy alapvetően attól hoz rossz döntéseket valaki, hogy szülő lett. Az pedig természetes, hogy a gyermeke fontos és elsődleges. Nekem van olyan barátnőm, aki könnyen esett teherbe, mégis agyon aggódja magát ha elesik a gyerek, vagy tüsszent egyett. De ha belegondolok, ez mindig is benne volt a természetében, legfeljebb kicsit felerősödött amióta anya lett. Én nem itélkezem felette! Sokszor kér tőlem tanácsot, mindig úgy próbálok segíteni, hogy mérsékeljem a túlzott aggodalmát. Ettől függetlenül tudom, hogy a gyermekének ő a legjobb édesanya és a munkájában is felelősségteljes nő!
2009. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kedves kérdező, de nem értelek! Az, ha valaki aggódik az mióta gyerekes? Pont hogy a gyerekesség a felelőtlenséghez áll közelebb, nem pedig ahhoz, hogy valaki aggódik és félti a babáját! Vagy nem jól gondolom?

Nekünk hamar jött össze a babó, pont ahogy elterveztük. Nem aggódom agyon magam, nem stresszelek annyit, pedig 6 hetes vérezgettem is kicsit. A kisfiam jól van, szépen fejlődik a pocimban! Persze azért bennem is van egy egészséges féltés!!! Mégsem ítélem el azokat, akik túlságosan aggódnak és féltik a babájukat! Ha megszületnek, akkor is lesni kell őket és óvni, mert egy pillanat is elég ahhoz, hogy baj legyen!

Neked van gyereked? Mert szerintem nincs. Ha lenne, megértenéd őket, akkor is, ha nem vagy egy túl aggódós szülő!

2009. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat azzal, hogy egy ilyen kerdest tettel fel az itelo kepesseged az emberekkel szemben a beka fenek alatt van, mert egyszeruen fel sem fogtad, hogy ezzel mennyi babara vagyot bantottal meg akik nehezen esnek teherbe. Ugyhogy jobb ha egyelore te sem gyerekes sem felnot donteseket nem hozol. Semmilyen teren. Ha pedig szandekosan tetted, hogy masokat felhaborits akkor meg inkabb nem is fuzok hozza semmit.
2009. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat ne haragudj de en sem ertelek.....

30 hetes kismama vagyok egybol osszejott a baba,megis bennem is van feltes a kislanyom irant,foleg most h elkezdett kinyilni a mehszajam es nem akarom h koraszulott legyen.

Most ezert aggodunk,miutan megszulketik es novekszik akkor mindig mas lesz az aggodalom oka.

Es azert mert a gyermekunkrol van szo,de ezt csak az tudhatja aki mar edesanya vagy kismama.

Ez egy termeszetes dolog es bar fiatal koromban en sem ertettem miert aggodik annyit a pl.nagymamam,most mar megtudom erteni.

A masik a akik nem esnek teherbe:

Van egy nagyon kedves baratnom aki 1 evvel elottem ment ferjhez a ferjem legjobb baratjahoz.O most 34 eves.

2 eve probalkoznak babaval,3 vetelese volt,meg nem tudtak kideriteni h melyikojukkel van a baj.

Es en most itt vagyok kismamakent 10 evvel fiatalabb vagyok nala es elsore osszejott nekunk.

Tudod mit erezhet a baratnom aki latja a novekvo pocakomat?Es tudod milyen rossz "kerulni" a temat,mert tudom h neki ez a fajdalmas pontja.

Nem kivanom senkinek ezt.Es tudom ha osszejonne nekik a baba, szinte ugy orulnek neki mint a sajatunknak.

Elnezest ha tul hosszu lett de legyszives elobb gondolkodj mint kerdezel mert ezzel fajdalmat okoztal nagyon sok babara varonak.

Ne csodalkozz ha kapsz meg nehany neked nem tetszo valaszt.

2009. ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
86%
Ez Isten akarata is, nem mindenki donthet ugy ahogy neki kedve van
2009. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Csak hogy lecsillapodjanak a kedélyek: van gyerekem.

De szerintem ti meg nem értitek a kérdésemet. Én itt elsősorban az olyan szülőkre gondolok, akik valóban felesleges dolgokon képesek kattogni hetekig, vagy akik pl. itt feltesznek egy kérdést, de nekik amúgy már megvan a konkrét álláspontjuk, csak azért úgy gondolják, mégis megkérdezik, aztán ha valaki nem azt válaszolja, ami nekik tetszik, akkor azon meg vannak sértődve. Ez mi, ha nem gyerekes???

2009. ápr. 26. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!