Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Annyira idióta vagyok, hogy az már nekem fáj.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igyekszem rövidre fogni. (Bár utólag visszaolvasva ez nem sikerült.)

33 hetes, veszélyeztetett kismama vagyok. A párommal másfél éve vagyunk együtt, a babát nem terveztük, de nagyon örülünk neki, és várjuk. :)

Azonban, mint szinte minden kapcsolatban, nekünk is vannak problémáink... Történetesen éppen a bizalom. Ő csinált hülyeségeket (netes csajozás...), én pedig képtelen vagyok megbízni benne.

Mióta babát várunk, úgy érzem és látom, hogy sokat változott, de én épp nem az a típus vagyok, akinek a bizalmát könnyű visszaszerezni. Nem tudok hinni neki, nem megy. Persze nem rágom a körmöm egész nap, hogy hol van és mit csinál, de a szálka mindig ott van.

Az elmúlt két hétben azonban megváltozott valami. Egészen konkrétan másfél hétig (amiből 6 napot itthon töltött szabadságon), a páromnak eszébe sem jutott, hogy létezik olyan dolog, mint a szex. Se simi, se összebújás, semmi közeledés. Ez már csak azért is meglepő, mert 1-2 naponta igényli, és most látszólag minden előzmény nélkül 0-ra csökkent az "étvágya". Végül én voltam az, aki felhozta a dolgot, és mikor rákérdeztem, hogy mi a baj, azt mondta, hogy semmi, csak egyszerűen mindig fáradtnak érzi magát.

Viszont még múlt vasárnap elkezdtem rágni a fülét (érezvén a szexmentes napok súlyát a vállamon), hogy menjen el a haverjával egy kicsit sörözni, dumálni, mozduljon ki, mert úgy gondoltam, nem egészséges, hogy folyamatosan itthon ül, és a vágycsökkenés - még ha radikális is -, lehet esetleg a bezártságtól. Mindig itthon csücsülünk, nem mozdulunk ki, nem járunk sehova.

Akkor nem ment, azóta pedig látszólag rendeződött minden, a szex terén is, mióta beszéltünk róla.

Azonban tegnap hazajött, és szép óvatosan elővezette, hogy alig egy héttel ezelőtt én akartam ugyebár, hogy kimozduljon... és a munkatársnőjééknél "ott alvós-szalonna sütés" lesz ma este (elvileg többen is mennek a cégtől), és ő szeretne elmenni, és a közvetlen munkatársával már meg is beszélte, hogy ki mit visz.

Patthelyzet. Ha elengedem, akkor én leszek tiszta ideggörcs, plusz kipukkan jó néhány bizalom-lufi, amikből amúgy is kevés van. Ha nem engedem el, én leszek a hárpia, nem csak az ő, de a munkatársai szemében is, őt meg lehet majd azzal szívatni, hogy PAPUCS.

Laza mozdulattal útjára bocsátottam, csomagoltam neki kaját, piát, meleg pulcsit, mint egy jó asszonyka. Közben persze szívtam a fogam, sebaj. Ma a munkából egyből odamegy, és csak valamikor reggel/délelőtt jön haza.

Én pedig itthon ülök, folyik a könnyem, és próbálok belekapaszkodni valami bizalom-félébe, de ilyenem sajnos nincs. Főként, mert:

1. A tegnap esti összebújásunk erőteljesen furcsa volt, leginkább egy "sajnálom szívem, rosszat tettem"-félére hasonlított, bár lehet, hogy ezt csak a paranoia érezteti velem.

2. Halovány lila elképzelésem sincs, hogy hol is lesz egészen pontosan ez a buli.

3. Nem tudom, kik lesznek ott a munkatársai közül. Ez a momentum csak annyiban zavaró, hogy van két m.társnője, akik úgy néznek rá már hónapok óta, mint éhes kutyák a szalonnára, másrészt azzal a csajjal sem vagyok teljesen kibékülve, akihez mennek, hiába lesz otthon elméletileg a párja...


Tudom, hogy egy hisztis hátsófertály vagyok, de nem tudok lehiggadni. Én egyszerűen tényleg nem az a típus vagyok, aki képes pár hét "minden rendben" után újra bízni, és vígan elmerülni a rózsaszín ködben meg a lila pompom-felhőkben. Még nincs egy órája, hogy elindult dolgozni, de már most ott tartok, hogy ha nem a könnyeimet nyeldesem, akkor vagyok tökig depresszióban ülök a gép előtt, vagy ideggörcsben járkálok a szoba egyik feléből a másikba.

Az egyetlen dolog, amibe valamennyire kapaszkodni tudok, az a bordámat irdaló kislányom, de épp ő az oka is a fokozott indulatomnak. Már csak pár hét, és megérkezik, és tudom, hogy az ifjú apákat ilyenkor kezdik el azzal szívatni haveri körökben, hogy addig rúgjon ki a hámból, és addig csapjon ferde estéket, amíg még megteheti, mert ha megérkezik a baba, akkor aztán... Szóval értitek.


Mit tennétek a helyemben? Hívjam fel, és mondjam, hogy inkább jöjjön haza? Vagy kezdjek imádkozni, hogy délutánra legyen szélvihar és tomboló hurrikán?

Annyira hülyének érzem magam... Mióta elindult, a hasam totál be van keményedve, pedig már vettem be magnéziumot is.

Mit csináljak?


2011. szept. 18. 07:37
1 2 3
 1/27 greeen ***** válasza:
27%
Ez nem semmi hosszú novella! A Netes csajozás az semmi,csak egy játék!Ott mindenki hülyül!Ennyire ne vidd túlzásba a dolgokat!A gyereknek se tesz jót!Nyugodj meg semmi ok az aggodalomra
2011. szept. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Öhm... azt hiszem, kissé "túlvázoltan" fogalmaztam... a netes csajozás oké, de az, hogy leírja egy csajnak, hogy a "párom nem lesz itthon szombaton, szóval akkor talizhatnánk a lepedő környékén", nah, az nem oké. A telefonszám-csere sem oké. És még sorolhatnám.

(És az ilyen "húzásai" ált. mindig akkor kerülnek elő, mikor kissé válságba csúszik a kapcsolatunk.)

2011. szept. 18. 07:50
 3/27 greeen ***** válasza:
69%
jah ez más.ezt közel se írtad le...Hogy őszinte legyek tisztában lehetne azzal,hogy ilyenkor különösen keveregnek benned a hormonok és biztonságra megnyugvásra vágysz!Valahogy tudatni kéne vele,hogy éreztethetne vagy mutathatna feléd sokkal nagyobb felelősséget
2011. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tényleg képtelen vagyok lehiggadni.

Ha azt mondom, jöjjön haza, akkor én vagyok a rossz, és hosszabb távon a kapcsolatunknak sem tesz jót, ha úgy érzi, hogy magamhoz akarom láncolni. (Nem akarom. Amikor szerettem volna, hogy menjen kikapcsolódni, a haverjával gondoltam, akit ismerek.)

Ha nem mondok semmit, és hagyom, hogy menjen, akkor viszont én leszek kész görcs napokig, és mindig ott lesz majd a kérdés, hogy ugyan, mi is történt valójában ezen az éjszakán... és ez hosszú távon szintén nem tesz jót.

22-es csapdája.

Tudom, hogy hülye vagyok, meg túlparázom, de tényleg rettegek.

Főként, mert ha ma történik valami, és megtudom, akkor az egyben azt is jelenti, hogy egyedülálló anya leszek. Tudja, hogy attól a ponttól kezdve, hogy megfogant a lányunk, nincs bocsánat. Beszéltünk erről, és pontosan tisztában van vele, hogy a fogantatás percétől kezdve elég egyetlen stikli, és sokkal többet veszít, mint egy kapcsolatot.

És ezért félek, rettegek.

2011. szept. 18. 08:03
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

33 hetes, veszélyeztetett kismama vagyok.


na itt a pont ! bármikor történhet veled vmi, stb,

lehet lefognak pontozni de se baj,


én azt mondanám hogy ,felhívnám és mondanám neki hogy

ne haragudj szivem de rosszul érzem kicsit magam,

hazajönnél?

sajnos a végletekig el kell menni...

2011. szept. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Kedves 08:05-ös!

Ez sajnos nem kivitelezhető, mert jelenleg anyósékkal lakunk, szóval van itthon 4 főnyi segítség, ha baj van. :S

2011. szept. 18. 08:13
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

(És az ilyen "húzásai" ált. mindig akkor kerülnek elő, mikor kissé válságba csúszik a kapcsolatunk.)

1,5 éve vagytok együtt, és már többször is válságba került a kapcsolatotok???

Én 6,5 éve vagyok a férjemmel, az első hónapban már össze is költöztünk, de soha nem került a kapcsolatunk még válságba.

Természetesen megértem az aggályaidat, de ha nekem a férjem egy ilyen ötlettel állna elő, hogy ő a munkatársnőivel ottalvós buliba menne, hát én csak annyit mondanék neki, hogy jól van szívem, menj csak, de utána már nem lesz hova hazajönnöd. Ha elmenne, összepakolnám a cuccait és kiszórnék mindent az utcára. Főleg állapotosan ne játszadozzon velem! Mondjuk ő pontosan tudja, hogy nem csak a gyerekét veszítené el, tehát soha nem tenne ilyet.

A párodnak meg -és ne haragudj, hogy ezt mondom - most látszólag a csajozás fontosabb. Ez innentől kezdve rajtad áll, hogy benyeled-e (nyilván a szülés után minden a régi lenne), vagy kidobod.

De ahogy az előttem lévő is írta, most az a legfontosabb, hogy nyugodj meg, mert azzal csak a babának ártasz!

36 hkm

2011. szept. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

A válaszokat meg a kommentjeidet még nem nagyon olvastam, inkább csak a kérdésre/leírásra meg az első válaszolóra reagálnék.

A netes csajozás sajnos nem ártatlan dolog. Én netes pasiztam (szingli voltam) és nem csak flörtölésről van szó ebben az esetben. Ezeknek a pasiknak a 95%-a perverz szexéhes és kb a fele családos.

Ez a pasi nem fog megváltozni, bármennyire is szeretnéd. De ha megváltozna is, mi lenne? továbbra sem bíznál benne. Ennek a kapcsolatnak már a netes csajozásnál lőttek.

Az lehet, h mindaketten szeretnétek a babát. Azt sem vitatom, h a srác ne bánna szépen a gyermekével, de a gyermeke anyját nem fogja annyira tisztelni, h ne csalja meg.

Szerintem inkább azon kellene elgondolkodnod, h hogyan éljetek úgy külön, h a gyermek közben mindkettőtökkel lehessen.

A te félelmeid a szülés után csak mélyülni fognak, ha vele maradsz. Jön majd a kismama blues a szülés után és folyamatosan azt fogod érezni, h a babád helyhez köt és nem tudsz a párod után menni +, h ő biztos, h félrelép. Ezzel nemcsak a kettőtök, de te és a baba kapcsolatát is megmérgezed. A baba érzékelni fogja az örök aggodalmat és ez ki fog hatni az érzelmi fejlődésére is.

Én a helyedben hagynám, maradjon, sütögessen, ha ezt akarja, aztán keresnék egy helyet, ahol én és a baba elleszünk és gyerektartást kérvényeznék.

2011. szept. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%
elozonek igaza van. es nem is hazudsz mert tenyleg nem vagy jol. ha haza jon minden oke! ha nem ,hat akkor en elgondplkoznek nagyon mert az azt jelenti hogy nem ti vagytok az elsok! ha haza jon es duzzog az se jo pont! sajnalom! megirod hogy vegul is hogy zajlott le a hetvege? szoritok erted!!
2011. szept. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%

Csajszi,hagyd ott. Mi lesz,mikor szülésután 6 hétig nem lehet szex,meg igazából csak a babával fogsz foglalkozni?Még magadra se lesz energiád,nem hogy a párodra.

Ott alvós buli a kolléganőnél,szerintem csak kamu duma.

2011. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!