Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó ez a lista? Mi hiányzik még?

Jó ez a lista? Mi hiányzik még?

Figyelt kérdés

Most csak azt szedtem össze, ami a babának kellhet!

Bababútor (meg van)

babakocsi (meg van)

kókusz matrac

légzésfigyelő

bébiőr

éjjeli fény (kaptuk)

gumis lepedő 2-3 db

ágynemű 1 db

ágyrácsvédő 1 db ebből elég?

textilpelenka 20 db

hosszú ujjú body 5-6 db

rugi 5-6 db

kardigán 2-3 db

nadrág 2-3 db

zokni 5-6 pár

harisnya 3 db

pléd 2 db

hálózsák 1-2 db

sapka 2-3 db

kád

kifogó 2-3 db

kocsikabát 2 db

cumisüveg ????

gyógyszertári krémek, fürdetők


Eddig milyen?


2011. szept. 13. 14:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, téli baba lesz!:)
2011. szept. 13. 14:32
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Textil pelenka = 50 darab, hidd el én is ennyivel kezdtem! Mindennap mentem a Rosmann-ba, mert naponta 3-4-t simán elhasznált a lányom.

Éjjeli fény = szerintem felesleges, későbbiekben csak gond lesz vele, de te tudod!

Cumisüveg = ha veszel, mindenképpen olyat, ami jó a hasfájós babáknak. pl. Tommee Tippee (Brendon:4000 HUF) vagy MAM-os cumisüvegek.

Fejvédő = szerintem elég 1 darab is.

Én lányom ágya 70×140-es átalakítható. Ő kb. a negyedén fekszik jelenleg. Mivel nyári lány, így az ágynemű szettből csak a fejvédőt használjuk jelenleg, de nálunk télen is kb. 30-35 fok van, így neki egy sima pléd is elég. Emiatt az ágynemű szett többi része a kiságy nem használt felén pihen, így a rács biztonságos, mert takarva van.

Légzésfigyelő= van olyan, amiben van bébiőr, ha az is mindenképp kell neked. Érdemes körbenézni, mert együtt olcsóbb, mintha külön-külön vennéd meg.

2011. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mellszívót se feledd!!!
2011. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Bundazsák?
2011. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tudom hol fürdettek de kádtartó állvány mi még az elején beszereztük a kisollót mert hamar vágni kellett a kis körmét sztem a fejvédőből 2 kell legalábbis nekünk 2 volt így ha kimostam-mert az is csak porolódik-a másikat tettem addig fel.Hálózsákból is ezért vettem 2-őt.Főleg télen amikor nehezebben szárad a ruha.Én orrszívót is vettem bár ez elég később.Kókuszpólyát vettünk elhozni a kórházból ill. autóshordozót de lehet,hogy ez a babakocsitokhoz van.Éjjeli fényt a mai napig használunk nekünk nagyon bevált de én a fotel mögé rakom a pici sólámpát.
2011. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Éjjeli fény az azért van,mert kaptuk (bolondos barátoktól:)) és ha már van, felraktuk.

Értem,akkor több textilpelust veszek!

Bundazsák! Na ez felírom! Ebből mennyi kell? 1 vagy jó ha van 2?

Hordozó van a babakocsihoz!

Mellszívót veszek, csak azt most nem írtam,mert ugye az nekem kell majd!:)

Orrszívóra már most szükség van?

Ja, és attól mert téli baba vegyek rövid ujjú body-t egy pár darabot?

2011. szept. 13. 15:02
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja lemaradt. Nagyon nagy pelenkázó komódunk van, arra fogjuk tenni a kádat!
2011. szept. 13. 15:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Eldobható pelenkából sem árt ha vesztek előre. Mondjuk lehet kaptok ajándékba. Én a pelenkázó komódra tettem egy merev pelenkázó lapot is.
2011. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem szükséges a rövid ujjú body, mert a picik végtagjai mindig hidegebbek, mint a felnőtteké (a keringésük lassabb?), így jobb, ha az egész karját melegíti a body.

56-os méretből ne nagyon vásárolj be, mert gyorsan kinövik. A következő két méretből viszony legyen otthon pár darab már most, mert nem biztos, hogy az első hónapokat vásárlással szeretnéd majd tölteni.

Sapkából legyen vékonyabb és kötött vastagabb is. Én a vastag kötött alá adtam egy vékony pólóanyagút, illetve már a kórházban is adtam rá a vékonyabból, mert huzat volt a folyóson.

Nem írtad az eldobható pelenkát: Popsitörlő helyett én az első hónapokban vattát használtam (langyos vízbe mártottam, s lemostam a fenekét).

Babafültisztító pálcika, steril gézlap, alkohol (a köldök ápolásához).

Körömolló helyett én körömcsipeszt használtam. Illetve egy fejlámpát, mert csak akkor tudtam vágni a körmét, mikor aludt.

Téli babának szerintem felesleges a kocsikabát, mert az a lábát nem melegíti. Helyette inkább a már mások által is ajánlott bundazsák vagy anorák. Harisnyát én csak a második télen használtam (nekem is télen született a fiam), mert míg picik nehéz rájuk adni a harisnyát. Illetve nadrágot is csak kb. 3 hónapos kora körül kezdtünk el használni.

2011. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

sokaktól hallottam már h a kókusz matracon nem aludt jól a baba és mikor lecserélték akkor megoldódott az alvás gond

rettenetesen kemény

légzésfigyelőből van olyan is ami bébiőr is egyben


ha nem textilbe pelusozod akkor elég kb 6-8 db is mert pl mire is használ el egy gyerek 50db ot ????????

én arra használtam h a feje alá tegyek egyet míg kicsi ha bukik és büfizni a vállamra

mikor már nem kellet büfipelus akkor azzal töröltem le a nyálát és volt 2 db a dokihoz azt csak arra használtam amúgy én felvágtam 4 felé mikor már nyálkendőztünk :-)))


nem árt ha van a lepedő alá egy műanyaglepedő is hátha éjjel kifolyik valami


a ruhákból egyszerre több méretet is vegyél mert kitudja mekkora is lesz a baba lehet h az 56os kicsi lesz már az elején is .-))) sajna az Uh sem pontos nekem majd 700g és 3 cm nagyobb lett a fiam mint jelezte

olyan ruha a jó abban a korban ami nem a derekára kerül

pl nadrág ott a pelus és még egy gumírozott naci is .....

ágynemű -- jobb ha minimum 2 garnitúra van mert azért mosni kell és nem biztos h olyan hamar szárad és lepedő akár lehet 3-4 db is

cumisüveg háááátt ez majd eldől kell e minden esetre egy egyszerűt beszerezhetsz max nem kell majd akkor vegyél majd ha tényleg szükséges komolyabbat pl avent mam stb... elvileg mindegyik jó be ez is mint minden babafüggő az egyiknek ez jó a másiknak az

mellszívó neked

melltartóbetét

lázmérő !!!

rövid ujjú body sem árt ha van 1-2 db

ágyrácsvédő 1 db ebből elég? -- elég ! bár nekem olyan volt aminek levehető a huzata

kocsikabát 2 db -- ha ez az overallt takarja akkor elég de legyen egy kisebb és egy nagyobb illetve tavaszra kell majd még egy vékonyabb

valami kosárka a piperéknek és külön a gyógyszereknek

popsitörlő tartó

olló vagy körömcsipesz

kislámpa a kiságyhoz - olyan aminek nem nagy a fénye de te mégis látsz jó ha mozgatható h hova világítson pl nekem ilyen van : [link]


pelus hát a legkisebből nem kell sok 1-2 hét és már kinövi

popsitörlő legalább 6-8 csomag h ne kelljen hamar érte menni a boltba

fürdető -- inkább a gyógyszertári az elején


kb ennyi jutott eszembe

2011. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!