Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 33 évesen még nem vágyom...

Kriszti78dk kérdése:

33 évesen még nem vágyom gyerekre. Nem hiányzik. Miért nem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Van ilyen, szerintem tök normális, csak a társadalmi elvárás nem ez .A gyerekeket szeretni KELL meg gyerek az élet ÉRTELME és egyéb közhelyek. Sokan csak azért vállalnak ,hogy úgymond kilegyen a létszám ,meg másnak is van meg összetartja szerintük a párt ,de aztán ennek megvan a böjtje! Szóval ,ha nem érzed ,hogy kellene gyerek ne erőltesd . Nem kötelező nem büntetendő és az állampolgárságodat sem vonják meg:D A Föld meg iszonyat túlnépesedett ,szóval a fajfenntartás sem indok.
2011. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Én is így gondoltam. A terhességet nagyon élveztem, de nem fogtam fel, hogy mi történik. Csináltam/vettem, amit kellett. Az első fájások környékén szinte pánikba estem, ugyanis akkor kezdett tudatosulni bennem, hogy "innen már nincs visszaút, és ha kilépek a lakásból, legközelebb már hármasban jövünk haza". Nagyon fura érzés volt.

Fiam most 6 hónapos, és most lett értelme az életemnek! :)

34 éves vagyok. Ez az érzés nem mindenkinek jön, de hidd el az anyai ösztön minden nőben ott van. Benned is! :)

2011. szept. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ilyen megértőek vagytok:)Manapság tényleg társadalmi elvárás sajnos,és sokan cikiznek is emiatt.
2011. szept. 8. 22:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy mindenkinek szülnie KELL. Az szüljön, aki tényleg szeretne gyereket. Ott van élő példának a barátnőm is. 32 éves lesz, azt mondja: édes a gyereked. De csak 10 percig, aztán fogd és vidd, hagyjon engem békén! :))) Én megértem, nem érezhet mindenki úgy, mint én... És ha valaki így érez, ennyire nem vágyik saját gyerekre, akkor szerintem inkább ne is vállaljon gyereket, ne is szüljön (vagy csak évek múlva, amikor megérett az anyaságra), csak azért, mert a társadalom elvárja tőle, mert úgy csak a gyereknek ártana vele.
2011. szept. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondold,hogy ez csak most társadalmi elvárás!Régen még inkább az volt.Ha meg nem hiányzik,és nem vágysz rá,ne is szülj(írom ezt én,mint 2 gyerekes anyuka,aki készül a 3.-ra).Az életedet csak te élheted!Senki nem tudhatja,mi a jó neked,csak te!Mindig azt mondják,egy nő nem boldog gyerek nélkül.Szerintem ez nem így van.Nem vagyunk egyformák.Ahogy én nem tudnám elképzelni az életemet a gyerek/gyerekeim nélkül,úgy más gyerekekkel nem tudja.Ennyi.Ne is hallgass másra,csak magadra!
2011. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Oké, hogy most nem hianyzik....van partnered, akinek szivesen szulnel? Szerintem nincs, az itt inkabb a fo gond. Ha mondjuk ot eve egyutt elnel valakivel, nem ezt irnad....szolj, ha tevedek, akkor bocsanat.

Mikor 45 eves leszel es gyerektelen, gondolj ezekre az idokre vissza, kivancsi lennek, akkor mit irnal....

2011. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, azért ez közel sem biztos, hogy így van. Ott van a barátnőm, akiről már írtam, hogy 32 évesen nem hiányzik neki a gyerek. És kapaszkodj meg: 6 éve boldog párkapcsolatban él, a párja sem akar még gyereket.

A kérdező sem azt írta, hogy soha nem akar gyereket, hanem MÉG nem akar gyereket. Azért ez nagy különbség, és ezért "ne írd le", hogy majd 45 évesen is gyermektelen lesz...

2011. szept. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7 éve van partnerem.És tök jól megvagyunk.
2011. szept. 9. 08:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na. Itt a válasz. A lényeg: meg kell érned az anyaszerepre. :) Csak akkor vállalj gyereket, ha mind a ketten nagyon akarjátok, és érzitek, hogy úgy lennétek kerek egész. :) Csak azért ne szülj, mert ezt várják el tőled egyesek, vagy mert bacogatnak emiatt. Tojd le őket!
2011. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

hhm

talán mert minden ember más ?

nem érezd cikinek nem mindenki akar anya lenni és ezzel semmi baj nincs

jobb így mintha bevállalnád mások miatt és közben nem is vágytál rá

akkor kell a gyerek mikor megjön a gyermek utáni vágy

ha nem lesz akkor nem lesz attól még értékes tagja vagy a társadalomnak és a szűkebb körödnek is


viszont a miértre ne itt keresd a választ az benned van ezt neked kell tudnod érezned

2011. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!