Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szükségem lenne minden anyuka...

Szükségem lenne minden anyuka válaszára?

Figyelt kérdés

Lehet nem ez a legmegfelelőbb kategória, de itt biztos sok anyuka tud nekem tanácsot adni :)


Idén fogok érettségizni, és most azon gondolkozom, hogy érettségi után milyen szakmát tanuljak. Az eredeti terv az volt, hogy a vendéglátásban fogok dolgozni, de gyerek mellett ez nem túl jó ötlet. Olyan szakmát szeretnék kitanulni, amivel a gyerekem mellett is el tudok majd helyezkedni. Szivesen lennék cukrász, de nem tudom, hogy a lányom mellett mennyire tudnék dolgozni. Nektek mi a foglalkozásotok? Kétségbe vagyok esve, hogy nem sikerül egy rendes szakmát találnom.

Egy fiatal, 22hkm.


2011. szept. 13. 14:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%
bármilyen irodába elmehetsz dolgozni az érettségiddel. önkormányzat, rendőrség, stb. a számítógéphez ha értesz az már ide elég. olyat úgysem tudsz tanulni, ami mindenhova jó. akkor inkább nézz olyat, amit szeretsz csinálni. könyvelőnek sem rossz pl.
2011. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia,én pedikűrös-manikűrös-műkörmös szakmát csináltam meg főiskolai diploma mellett,mert az első gyereknél vissza kellett mennem két éves korában,nem bírta a bölcsit,akkor megfogadtam,hogy ilyen több nem lesz.Most a másodikkal vagyok itthon és a főszakmám mellett ezzel a másodikkal ügyeskedek.Ezt akár magánként is csinálhatod és úgy osztod be az idődet,ahogy jól esik.
2011. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A cukrász is vendéglátós, és tényleg nem valami családbarát. Dolgoztam egy időben cukrászdában, ott három cukrász volt (mindhárom nő, családos, bár már idősebbek), reggel hatra jártak dolgozni, igaz, viszonylag korán végeztek ebből adódóan, de egyszerre mindig csak ketten voltak bent, ezért a heti öt munkanapba valakinek mindig került hétvége is.

Persze nem mindenhol van ez így, pl. dolgoztam egy másik cukrászdában is, ott egy cukrász volt, ő is egy családos nő volt, ő úgy dolgozott, hogy heti hat napot 7 órában.


Én is bár baba mellett érettségiztem, mert nem volt meg az utolsó két osztályom (kicsit ellinkeskedtem annak idején a középsulit), én utána elmentem egyetemre, szociális munkát tanulok, de ez nem egy olyan szakma, amit annyira ajánlgatnék, és nem azért, mert én magam nem szeretem, de azért ez egy hivatás, ezt senki ne azért válassza, mert rábeszélik, hanem mert tényleg ezt szeretné csinálni.


Ha tanulni szeretnél, nézegess tanfolyamokat, okj-s képzéseket, hátha találsz olyat, ami tetszik, de így, hogy nem ismerem sem az érdeklődési körödet, sem az erősségeidet, nem igazán tudok tanácsot adni, hogy mit válassz. Meg mostanság nem is könnyű ebben tanácsot adni, tekintve, hogy mennyire nehéz most bárkinek is elhelyezkedni.

2011. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

könyvelő????

Mérlegképes könyvelőt sima érettségivel nem lehet elkezdeni, ahhoz előbb el kell végezni a pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyamot.

Ezek az iskolák igen nehezek, nemhogy gyerek mellett elvégzeni. Én, mint pénzügyes mondom, hogy nem napi 8 órás tevékenység. De legalább jól fizet.

2011. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
eleve már nem azokban az időkben élünk,hogy egy sima érettségi, minden egyéb nélkül bármire is elég legyen. nem tudom, honnan szedte ezt a kedves válaszoló.
2011. szept. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!