Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szükségem lenne minden anyuka...

Szükségem lenne minden anyuka válaszára?

Figyelt kérdés

Lehet nem ez a legmegfelelőbb kategória, de itt biztos sok anyuka tud nekem tanácsot adni :)


Idén fogok érettségizni, és most azon gondolkozom, hogy érettségi után milyen szakmát tanuljak. Az eredeti terv az volt, hogy a vendéglátásban fogok dolgozni, de gyerek mellett ez nem túl jó ötlet. Olyan szakmát szeretnék kitanulni, amivel a gyerekem mellett is el tudok majd helyezkedni. Szivesen lennék cukrász, de nem tudom, hogy a lányom mellett mennyire tudnék dolgozni. Nektek mi a foglalkozásotok? Kétségbe vagyok esve, hogy nem sikerül egy rendes szakmát találnom.

Egy fiatal, 22hkm.


2011. szept. 13. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A cukrász nem rossz szakma. Általában kötött a munkaidő, sőt ha ügyes vagy, és csinálsz magadnak egy kis reklámot, még otthon is tudsz dolgozni.

Én postán dolgozom, holott eredetileg informatikus vagyok. Én is a gyerekek mellett döntöttem így. Rendszergazdaként be kellene járnom a városba, sokszor kellene túlórázni, így meg helyben dolgozhatok, vihetem-hozhatom a csapatot.

2011. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én logisztikával foglalkozom. Munkaidőmet tekintve van, hogy 8 órát, de van, hogy 12 órát bent vagyok a munkahelyemen.

2 hónapos a lányom és tudom, hogyha vissza megyek dolgozni 2 év után, akkor se lesz másképp. Szerencsére apja tanár, így ő megtudja oldani a bölcsibe vitelt-hozatalt.

De, még 18 hónapig sok mindent lefolyik azon a bizonyoson.


Egyet tudok, a cukrász ismerősöm hajnalban kell - kb. 3-4 fele - és volt olyan, hogy több, mint 12 órát volt bent.

2011. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább olyan szakmát tanulj, amit tudsz ÖRÖMMEL végezni, amihez kedved, kitartásod, tehetséged van! De, ahogy azt előttem már leírták, még ha találsz is ilyen szakmát, akkor sem biztos, hogy végül abban fogsz dolgozni... Lehet hogy mást hoz az élet. Olyan munkát, ahol ne kellene más segítségére rászorulnod (bölcsibe-oviba vitel-elhozatal, szünidő, betegség...) nem fogsz találni (tudom, mert 6 évig egyedül neveltem a gyermekemet, nem voltam válogatós munka terén, azt tartottam szem előtt, hogy a napi rutin beleférjen, de nekem is kellett segítséget igénybe vennem: nagymama, bébiszitter...). Ha te osztod be az idődet, az más tészta, de bármilyen cégnél a rugalmas időbeosztás általában 0-24-et jelent :-(

Ne aggódj, akármilyen szakmát is választasz, és akárhol is sikerül majd elhelyezkedned, biztosan meg fogod tudni oldani!

2011. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kozmetikusként dolgoztam,most itthon vagyok a babáimmal.

Megállapodás és szalon-függő,hogy mennyire kell bent lenned. Van ahol megkövetelik,hogy akkor is legyél ben t a műszakodban,ha nincs vendéged,de van ahol,-és én ilyen helyen vtam-,úgy osztottam be az időm ahogy akartam. Bármikor kiugorhattam vagy akár el is mehettem,én osztottam be mikor vállalok vendéget. Ennek fejében természetesen fix leadóm volt,nem százalékra dolgoztam. Ebben a szakmában így megy....

2011. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Fodrász, masszőr, kozmetikus, ezeket tudom ajánlani, ezeket otthon is praktizálhatod.
2011. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
fodrász, műkörmös, tolmács-műfordító, újságíró, ingatlanügynök, hiteltanácsadó. ezek viszonylag rugalmasak.
2011. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha szerzek egy eladói szakmát azzal el tudok helyezkedni?
2011. szept. 13. 22:09
 8/15 anonim ***** válasza:
az eladóknak szerintem nagyon kötött a munkarendjük. még hétvégén is dolgozniuk kell.
2011. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Indulj ki abból, hogy a bölcsi, ovi kb. 8-4-ig van. Szóval olyan munka kellene, ami így van, és a hétvége is szabad.

Ha most keresel, szerintem nézz körbe hasonlóknál, ezekből szokott indulni OKJ-s tanfolyam: könyvelő, vállalkozói ügyintéző, bérszámfejtő. Küldök egy linket, én ide jártam. Nem tudom, mennyire vagy fiatal, de ezek azt hiszem, 23 éves korig ingyenesek. Nappalinak is számít, (gyest is kaptam mellette), és heti 2 délután kellett bent lenni (ha nem mentem, sem volt gáz). 20 éves korig családi is jár. Több helyen is vannak az országban.


[link]

2011. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én cukrásznak tanultam,de végülis nem dolgoztam benne,mert nem egy család-barát szakma.hajnalba kell kelni.és nincs hétvége,és ünnep se. tanuló koromba is húsvétkor is és szilveszterkor is dolgoztunk.

Nagyon szerencsés az akinek olyan munkahelye van,ami gyerek szempontából is megfelelő

2011. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!