Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál babát munkanélküliként?

Vállalnál babát munkanélküliként?

Figyelt kérdés
Párom nem keres rosszul (jól sem). Tudod, tudom, keressek előbb munkát, de 1. másfél éve nem találok 2. úgy néz ki, nehezített lesz a teherbeesés, nem tudom, mire várjak... 28 vagyok.
2009. ápr. 22. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nehezen esel teherbe, akkor mindenképp vállald be. Ne bánd meg 10 év múlva, hogy a pénz miatt nem szültél.
2009. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja, én is erre hajlok... Bár gőzöm sincs, hogyan tervezhetem most az életem, mondjuk összejön (bárcsak úgy lenne!) a baba 2 éven belül, akkor harmincon túl hogy fogok úgy munkát találni, hogy néhány évem kimaradt...
2009. ápr. 22. 17:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben jártam. nem volt munkám a sok orvoshoz járás miatt,mert nem jött össze a baba. 34 voltam és azt gondoltam a baba fontosabb nem görcsöltem a munkán és a baba is összejött. Nem bántam meg:))
2009. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Én nem vállalnék. Mert ugye a kérdés az volt, hogy vállalnék-e. Én nem, de ez a saját véleményem, igaz, én jóval fiatalabb voltam nálad, amikor szültem (20 éves), de én dolgoztam.
2009. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én a mai fejemmel nem vállalnám de nem volt szivem elvetetni sajna nekem sincs munkám és közben párom meloja is megszünt de már itt a picci a pocimban 22hetes és nincs visszaut de nem bántam meg.Valami csak lessz.Sok sikert.
2009. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom minimálbért kap (3 műszakra), én pedig december óta munkanélküli vagyok. Albérletben lakunk, igaz, lakásvásárlás előtt állunk. Én bevállaltam, mert én 27 éves vagyok, a párom 32 és nem is gondolkodtunk rajta, hogy elvetessük. Igaz, mielőtt megtudtam, hogy babát várok, kilátásban volt egy jól fizető külföldi munkalehetőség, de így elúszott. Az idő előrehaladtával egyre nehezebb teherbe esni, sosem bocsájtottam volna meg magamnak, ha többet nem estem volna teherbe. Nekünk nagyon sokat segítenek a szülők (a párom részéről első unoka), de anélkül is vállaltuk volna.
2009. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Hát jó kérdés.Én tavaly 27évesen szültem,akkor váltottam munkát mikor terhes lettem,nem tudtam róla.Elküldtek próba idő alatt,kétségbe estem,felvettek egy másik helyre de csak hat.bejelentésre.Mikor eljöttem derült ki,hogy jan 1től munkanélküliről csak gyest kap az ember

nekem 4naponmúlt a dolog.Mivel egy ismerősünk be tudott jelenteni így nem vesztettem el a gyedet-hál Istennek,nem tudnák megélni,pedig a páromnak jó bejelentett munkahelye van.Közepes fizuval de legalább nem min.bérre van bejelentve.Most 48e ftos gyedet kapok plusz családit és egyik napról a másikra élünk.Nem mondom,mert végül is mindent meg tudunk venni ha nagyon kell,lehet a nemmárkást de megvan,szerencsére a gyereknek ő az első is minden megvan,de nem bírnánk.Nekünk bár törlesztőnk van a lakáson,de az én fizum nem lenne még arra sem elég,nemhogy a számlákra meg az ellátásunkra-kaja,pelus ruha stb..szval én nem merném.Viszont én azt sem tudnám megtenni,hogy 2évig ne dolgozzak.nekem kemény szakmáim vannak,sokat tanultam értük,de nagyon nehéz elhelyezkedni benne,de én amikor nem találtam a szakmámban akkor is elmentem mást csinálni.Eladónak,de ez s szerencse volt már,mert már majdnem fornettishez mentem sütögetni,de ha kell a pénz akkor kell és akkor mindent meg kell csinálni sztem.Luxus ha nem ezt teszed sztem.De ezt mindenki maga döntse el.Te tudod mennyi a kiadásotok ,na ahhoz még jócskán számolj hozzá egy gyerekkel és sztem az hülyeség ha azt mondják kevés pénzből is megvan.Hát a gyes meg a csal.pótlék-ha el nem veszik!Az nagyon kevés!!

Ha használt ruhákba járatod,ami sokszor már nem olcsóbb mint a tescós lengyel ruhák amik amúgy tök jók akkor is drága sokszor több ezer ft és nem sokáig jók ,mert gyorsan kinövi..szval és a helyedben ha babát szeretné mindegy hova de elmennék dolgozni arra a pár hónapra,pláne ha még össze sem jött és legalább bejelentett munkahelyről mennél szülni,ha szerencséd van még gyedet is kapnál.Hidd el nem bánod meg.Mi a garancia arra,hogy hamar teherbe esel?Lehet még 2évig nem jön össze akkor mit csinálsz???Barátnőmék 3évet vártak rá..párom unitesójáék 13évet..na ekkor mit csinálsz..?


Üdvy:9hónapos babamamája

2009. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Éljen az objektív pontozás :)

3. voltam

2009. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

Ilyen "függő" helyzetben felelőtlenség gyereket szülni.

Ha nagyon akarnál, másfél év alatt simán találtál volna munkát és félretehetnéd azt a pénzt későbbre, mikor meglesz a gyerek. Mert akkor meg majd pisloghatsz, hogy hoppá, mit is adok neki holnap enni,

2009. ápr. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ide tényleg csak és kizárólag azt lehet leírni, amit a kérdező (és ezáltal a többi válaszoló) hallani szeretne??? Mert akkor rettentően szánalmasak vagytok.
2009. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!