Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek a cigi szag ellen?

Mit tegyek a cigi szag ellen?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva megszületik a kislányunk, de itt lakunk a szüleimnél, mert a ház csak nyáron lesz kész. Anyukám sajnos dohányzik, elég erősen és a ház legtöbb helységében cigi szag van. Kívéve a mi szobánkban. Ha kijövök a szobánkból, akár 5percre is, egyből ömlik belőlem is a cigi szag, pedig előttem nem dohányzik senki. Már előre félek, hogy amikor megszületik a baba és hazahozom, ő is cigi szagú lesz és nem olyan finom baba illata. Biztos vagyok benne, hogy a baba előtt sem fog senki cigizni. Hogyan kerülhetném el azt, hogy legalább a babámnak ne legyen majd cigi szaga? Anyát nem akarom kizavarni a saját házából, hogy ne itt cigizzen, mert ehhez nincs jogom. Egy pár hónapot fogunk itt lakni majd a babával, nem hosszú távon. Az albérletbe nem tudunk menni!
2011. szept. 12. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj anyukáddal, hogy ha tudja, tegye meg, hogy csak egy szobában, mondjuk a saját szobájában dohányzik, és oda nem viszitek be a babát. Ebbe biztosan belemegy.

Ezt kezdje el már 1-2 hónappal a baba születése előtt, így a háznak lesz ideje kiszellőzni. Tegyél ki tálkákban több helyre ecetet, pár hétig legyen ott, elvileg szívja a szagokat. Aztán fessétek ki a házat, ennek anyukád is biztosan örülni fog, és a baba már egy friss, jó illatú otthonba érkezik haza.

2011. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az én Apukám mióta megtudta, hogy terhes vagyok, kijárt cigizni az udvarra.(mi vele élünk,mert anyu meghalt)

és azóta is így tesz. örökre hálás vagyok neki ezért.

tényleg, még nem is mondtam ezt el neki. na majd este, ha hazajön a melóból.

2011. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Többnyire csak 1helyen szoktak cigizni, de akkor is az egész házban érződik.
2011. szept. 12. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egy kicsit azért lehetnének rád, rátok tekintettel. Bár azt mondják, hogy a dohányosokra ez nem igazán jellemző. Azért megkérhetnéd, hogy menjen ki, vagy legalább az ajtóban, ablakban tegye. Az egészségügyi festés mindenképp szükséges, de gondolom a bútoroknak is olyan szaga van. Azt meg próáljátok többször áttörölni bútorápolóval. Lényeg, hogy mindenképp szólj neki, mert nem hiszem, hogy számára természetes, hogy figyelembe vegyen, de lehet, hogy ha szólsz, megteszi.
2011. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, eszembe jutott még egy megoldás. Amikor kicsik voltunk, miután lett szagelszívónk, a szüleim alatta dohányoztak. Kivezették a csövet az udvarra, tehát nem ugyanazt a levegőt forgatta vissza szénszűrővel, és úgy gyújtottak rá, hogy a szagelszívó maxon ment, a cigi meg folyamatosan alatta volt. Így egy az egyben kivitte a füstöt és a szagokat is. Szóval ha megoldható, akkor próbáljátok meg ezt, tényleg annyi a lényeg, hogy közvetlen alatta legyen a cigi akkor is, amikor beleszív, és természetesen az elszívó alá fújja ki a füstöt. Így neki sem kell kimennie.


Sőt még egy ötlet, bár ez szokatlan: ha nem akar a konyhában dohányozni, akkor vegyetek neki egy elszívót és szereljétek fel a dohányzós széke fölé. Persze itt is fontos, hogy alacsonyra kerüljön, hogy közvetlenül szívja el a füstöt, és persze kicsit macerás, mert ki kell vezetni a csövet a falon. A költsége sem túl magas, szagelszívót már 10 ezer alatt lehet kapni, és ha házilag szerelitek fel, az se drága. És anyukádnak sem kell kimászkálni az udvarra rágyújtani.

2011. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen mindegy, hogy csak egy szobában cigiznek, attól még cigiszagú lesz a ház és a baba ha nem is teljesen passzív dohányos lesz, de nagyon káros lesz számára is. Az a legkevesebb, hogy nem lesz babaszagú. Sajnos, tényleg nagyon káros. Ezt szerintem a védőnőnek jelentenie is kell a gyermekvédelmisek felé. Már most nagyon káros, hogy ezt szívja!!! Neked sem kéne terhesen azt a levegőt szívnod. Ne haragudj, hogy így magyarázom, nem bántásból, csak azért, hogy bizony ebben a helyzetben lépned kell valamit, mert ez nem jó.

Kérd meg a családodat, hogy kint cigizzenek és csináljatok egy egészségeügyi festést, ha nem is az egész házban (tudom, nem olcsó játék, de ez lenne a legtökéletesebb), legalább a szobátokban és ott, ahol a legtöbbet mozogtok. Tényleg nem vicc és káros!

Évekig dohányoztam, de a házban soha. Terhesen sem természetesen, és mindig kerültem a helyeket, ahol dohányoznak vagy csak cigi szagot érzek, akár étterem, akár más hely. Szoptatás alatt is.

2011. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!