Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utálok lemenni a játszóterünkr...

Utálok lemenni a játszóterünkre a babával, lenéz a többi anyuka. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A mi lakótelepünk nem éppen nagy, és még ha nem is ismeri egymást mindenki, de azért megy a pletyka. Itt az anyák többsége 30 körüli, én összesen 20 éves vagyok, és mellette egyedülálló is, már a terhességem közepén szétmentünk az apával. Meg nem is vagyok valami gazdag, nekem nincs háromfunkciós babakocsim, meg nem rohanok beadatni a gyereknek a rotavírus elleni oltást, mert egyszerűen nincs rá pénz. A többi anyuka meg elég jól el van eresztve anyagilag ilyen szempontból a mi környékünkön. Nagyon lenéznek engem, ha lemegyek a babával a játszótérre, úgy méregetnek, mintha egy szökött fegyenc lennék, ha megpróbálok velük szóbaelegyedni, akkor megvető arccal somolyognak, a hátam mögött meg kiröhögnek (visszahallottam már), a fiamat is olyan szemmel nézik, mintha lesajnálnák, pedig azért nincs csórónak öltöztetve, nem rongyos ruhákban van, csak nem Nike kiscipő van rajta, meg nem Puma babaruha, mint itt a többségnek. Mit csináljak? Én szívesen levinném levegőre a gyereket, de ide képtelenség, ezek pökhendi, beképzelt anyukák, akikben semmi tolerancia nincs, úgy csinálnak, minha az ő érdemük lenne, hogy a férjük sokat keres. Mert itt a többségnek a baba előtt sem kellett dolgoznia. Nem irígykedek, de ettől még nem kéne mást lenézni. De ha nem a környéken akarok lenni, akkor be kell buszozni a belvárosba, azt meg minden nap megtenni elég macerás, itt meg nem lehet sétálgatni nagyon, mert a lakótelep kint van a világ végén, itt csak ez van, más nincs, csak busszal lehet más városrészt megközelíteni.
2008. márc. 5. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hát elég szomorú, amit írsz. Nekem ugyan még nem született meg a Babám, de szerintem én ilyen esetben bevállalnám, hogy messzebbre viszem vagy csak egyszerűen sétálunk, nem a játszótérre megyünk pl. Mert ha ennyire rossz érzés neked ez, akkor nem kell elviselni!
2008. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnállak, hogy ezt írod. Sajnos vannak, és lesznek is ilyen emberek. Szerintem ne foglalkozz velük, számodra úgy is a Te kisfiad a legszebb, és mivel a Tiéd is a játszótér, így senki nem tilthatja meg neked, hogy mikor viszed oda a gyerekedet. Ne foglalkozz velük tényleg, senkik ők neked!!!!!! Nézz Te is ráéjuk lesajnáló szemmel:))))
2008. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Ne foglalkozz velük, ha nem akarnak veled beszélgetni ne is közeledj feléjük. Azzal se foglalkozz hogy te 20 évesen lettél anya, én is 20 vagyok és most próbálkozunk a picivel, engem egyáltalán nem érdekel hogy ki mit fog mondani hogy ilyen fiatalon szültem , én tudom hogy nekünk mi a jó és más nem érdekel.
2008. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, tudod, nálunk a családban van meg ez a különbség. Mondjuk nekem ott a férjem, aki mindenben támogat, és megbeszéltük, hogy nem fog minket érdekelni. Az adott kismama 80.000-ért vett babakocsit, márkás cuccokban járatja a babáját, pont úgy, mint ahogy te írod. Persze, normális, hogy mindent meg akar adni a gyerekének, ami tőle telik, ami neki belefér. A baj szerintem ott kezdődik, amikor úgy hiszi, hogy ez a totálisan normális, és ami az ő életszínvonala alatt van, az nyomor. Ráadásul, mint minden anyuka, a saját gyerekét tartja a legszebbnek, legokosabbnak, úgyhogy ilyen téren az összehasonlítgatás is várható. Már előre rossz rágondolni.

Mindezek ellenére szerintem Te is épp olyan jó anya vagy, sőt valószínűleg jobb is, mint azok, akik lenéznek. És remélem, hogy én is leszek legalább olyan jó anya, mint az ismerősöm.

Szerintem ne a játszótér felé levegőztesd a babát, sétáljatok másfelé.

Rossz lehet neked, hogy egyedül vagy ezzel a problémával. Szerintem kérdezd meg a védőnődet, hogy nincs-e véletlenül a környéken másik kismama, aki vagy olyan helyzetben van mint te, vagy szintén fiatal anyuka. Hátha így találnál társat a sétákhoz!

Kitartást!

2008. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a többi anyuka olyan jól el van eresztve anyagilag vajon miért ugyanazon lakótelepen laknak mint Ti? Ne foglalkozz velük, emberileg ezek szerint nullák, és nem attól lesz jó anyuka valaki ha márkás holmikat aggat a gyerekére... én is keresnék más helyet játszani a gyerkőcnek, még akkor is ha csak heti 2-3 alkalommal tudtok odabuszozni!
2008. márc. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia..elegen irtak mar, hogy ne foglalkozz veluk...de tenyleg igy van...Szamba se vedd oket...akik igy viselkednek azok nem erdemelnek kismama baratnoket:-)

Amugy csak peldakeppen hozom fel, hogy nekem is volt egy kolleganom aki olyan cuccokban jart, hogy az orrat nem erted fel meg szaros bottal sem...aztan egyszer el kellett mennem hozza valamiert...a fonokom kuldott....hat azt hittem, hogy kifordul a belem...mocsoksag a hazba, budos, koszos budi, kalyha....mocsok butorok, dobozokban a ruhak....de a draga az buzlott a parfumtol!!!


Szoval amit latsz az nem mindig ugy van....lehet azt a pumat a turkibol vette vagy eppen egy "modosabb" anyukatol orokolte....es most teszi a nagyot masok elott!

Fel a fejjel.....

2008. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Itt egy link www.babaszoba.hu a csevegőjében próbálj meg találni a környéketeken kismamákat akik hasonló cipellőben járnak.

És ne foglalkozz semmivel. Ha ők abban mutatják ki a szeretetüket, hogy nike cipőben járatják a gyereket, és egyébként ahelyett hogy a gyerekkel játszanának a téren, téged pletykálnak ki, akkor legyenek boldogok.

2008. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,nem lehet könnyű a dolgod,de tényleg ne törődj velük.Ha nem bírod ezt a "lelki nyomást"elviselni,inkább menjetek ritkábban,de messzebbre.Én is most töltöttem a 20at, augusztusra jön a kislányunk:-) Mi se leszünk eleresztve,de nem az számít,mennyire puccos a babaholmi,hanem hogy szeressék a babát!
2008. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

esküszöm, néha nem értem az embereket. miért kell lenézni vkit, ha nem jár puccos ruhákban??? és mi van akkor, ha 20 évesen lettél anya? a lényeg, h egy csodás gyermeked van, akit szeretsz, ő viszontszeret téged, és ez így jó. a többi anya ne érdekeljen téged! a játszótér a tied is, a gyermekedé is, a lényeg h jól érezzétek magatokat. de ha nem megy a sok lenéző tekinet miatt, akkor szerintem is jobb ötlet buszozni egy kicsit, nos és a változatosság sem árt!

fel a fejjel! remélem, megoldódik a problémád! :)

2008. júl. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia tudom mit érzel, én 22 évesen(tavaly) szültem és iszonyatos érzés ahogy mások végigmérik az embert. Megvető pillantások stb. Ne menj oda a játszótérre vagy ahogy az előttem szólók is írták keress egy kicsit távolabb, másikat.Én is a háztömb körül és a környéken sétálok a kislányommal, nem vagyok rászorulva "azok" társaságára, nem hiányzik a gyerek mellett, hogy lelkileg kikészítsenek. Vagy jön a jóidő keress egy üres padot és olvasgass egy jót amíg alszik a pici. Nehéz, így kiközösítve, tudom, légy erős, de majd csak akad normális anyuka is felétek. Kitartást!
2009. márc. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!