Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz lesz 2 pici babával?

Nagyon nehéz lesz 2 pici babával?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy ikreket várok, hanem arról, hogy a 2 babám között 19 hónap lesz.

Most estem teherbe, lányom 10 hónapos.Elég hisztis, akaratos...szóval egy elég karakán személyiség már most is.

A pocaklakóm becsúszott baba, de apával megbeszéltük, hogy megtartjuk és várjuk.Úgy, hogy ezzel nincs baj.

Nem tudom mi vár rám, de most kicsit bepánikoltam.

Tapasztalatokat, történeteket várnék.

Érdekelne, hogy kis korkülönbséggel mennyire nehéz, vagy esetleg könnyű egy anya dolga, meg persze apáé.


2011. nov. 15. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem afiaim között 23 hónap van. Kegyetlen nehéz volt az első bő 1 év. Sokszor azt éreztem, hogy ezt nem lehet végigcsinálni. Semmilyen segítségem nem volt, a férjem sokat dolgozik. Pedig a 2. baba nálunk egy angyal, de mégis nagyon nehéz volt. Aztán 1 év után, ahogy már nagyobbak lettek a fiúk, egyre könnyebb lett. Még egyszer biztos, nem vállalnék ilyen kicsi korkülönbséggel gyerekeket. Min. 3-3,5 évet hagynék a két gyerek között.

Neked kitartást kívánok!

2011. nov. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz. Szóról szóra ezt tudom mondani, nálunk is 23 hónap van, a másodikat nem terveztük ilyen koránra (spirál mellett sikerült) eleinte csecsemőként jó baba volt, viszont az első gyerkőcöm (fiú) 24 órás gyerek volt azóta is sokkal sokkal több odafigyelést figyelmet igényel mint a kicsi.

Első 2 év baromi nehéz volt, aztán mióta közösségbe járnak és visszamentem dolgozni már sokkal jobb. Az életkoruk miatt is jobb, mert jobban eljátszanak együtt, próbálnak szépen egyedül enni, wc-re elmenni stb.

Nekem is csak a férjem van, más nincs. Ő pedig sokat dolgozik/dolgozott.

Még egyszer kezdeném 3-4-évet várnék.

De hozzátenném sok ilyen kis korkülönbséges családot ismerek, és sokaknak semmi baja nincs ilyen kis különbséggel. (mondjuk azért legalább egy segítő van, hol egy anyós hol egy anyuka, vagy tesó stb.)

2011. nov. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanaz, mint az első kettő válaszolónál.

3 éves, a hiperaktivitás összes jelét mutatja, finoman szólva is problémás kisfiú.

2. kislány, nagyon jó baba. Mégis istentelen nehéz.

Miért?

Mert semmi, de semmi segítség szó szerint. Az nagyon sokat számítana, hogy néha 1-1 órára a nagyot elvinné valaki, hogy kicsit kipihenjem magamat.

Anyagilag sem mindegy, akárki akármit mond. Persze, ha van segítség, akkor az is jóval könnyebb.

Mert 2 gyereknek két cipő kell, két alma, dupla pelenka-bár szerencsére már a közel 3 évesem szobatiszta fél éve.

Szóval neked kell érezni, hogy van -e segítséged, mint anyagi, mint fizikai. Vagy például sikerül e berakni oviba a nagyot vagy nem.

Milyen a te teherbíró képességet, hozzáállásod.

Én is vállalnék 3-at, ha lenne segítség. De nincs. Egyedül pedig én kevés lennék mégegy babához.

2011. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Próbáld kicsit már most rászoktatni dolgokra, nem tudom ezek közül melyik működik nálatok:

egyedül elalvás, egyedül játszás. nem ugrasz első szóra, ahogy eddig, pl. mosogatsz, nem hagyod abba, hanem pillanat,anya most nem ér rá..

kicsi önállósodás, hogy ne akkor szembesüljön azza, hogy ő nem kap meg mindent első szóra...

remélem éretd..

2011. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva volt, mint az eddigi válaszolóknál. :)

Az én fiaim között 2 év (+pár nap) van.

Nekem az első egy angyal volt, mikor a pici megszületett pár hónapig róla is azt hittem. :)

Aztán kibújt a szög a zsákból! Kb 4 hónapos korától egy akaratos kis hisztigép. Most 4 és 2 évesek, már valamivel könnyebb, de néha még mindig kiszaladnék a világból.

Nálunk az eleje (tehát a második baba születése utáni hónapok) sokkal könnyebbek voltak, mint amikor 1 év körüli lett. Most már eljátszanak együtt, de sok a veszekedés, verekedés...

Persze imádják egymást, de sokszor szét kell szednem őket. :)

2011. nov. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Apáról elfelejtettem írni.

7körül megy reggel és este 7 előtt nincs itthon. Legtöbbször egyedül is fürdetem a gyerekeket.

Többször hétvégén is dolgozik.

2011. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 13 hónap a különbség, a kicsi most fél éves. Hát, nem könnyű, az biztos! Amikor nyugalom van (mint pl. most), akkor tudok netezni is. Na de amikor nyugtalanság van, akkor az tényleg GÁZ! Egyszerre akarnak enni, egyik jobban ordít, mint a másik, egyik ezért nyafog, a másik azért, míg kisebbek voltak, egymás sírásától kezdtek el sírni. Nekem sokat segít a férjem, bár sokáig dolgozik. Este a nagyot teljesen ő rendezi el, fürdeti, fekteti. Talán ami a legnehezebb, egyedül útnak indulni velük sétálni. Komolyan mondom, úgy leizzadok, mire elkészítem őket, hogy néha véletlenül kabát nélkül indulok ki ebben a nagy hideben is. Ami viszont nagyon jó, hogy imádják egymást! Már most is sokszor elszórakoztatják egymást a szőnyegen akár fél órán át is!
2011. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Hát igen, pont erre gondolta, hogy nem lesz egyszerű.

Igaz a lányom elég hisztis, de szépen eszik, a napi rendjét ő alakította, és már hónapok óta be van állva.Ugyan akkor kel, ugyan akkor fektetem.Az étkezések is be vannak állva.Egyedül alszik el, most már sírás nélkül, de piszok nehéz volt ezt elérni.Mindig be viszem, szép álmokat kívánok meg puszilom, odaadom az oroszlánját és már alszik is.Éjjel is csak akkor kel, ha fogzik (mondjuk mostanában.. :P) Nem ugrok elsőre, már jó ideje nem teszem.Egyedül is eljátszik, pakolni imád a legjobban.

Segítségünk nekünk sincs sok.Csak ha nagyon fontos dolgom van, akkor jönnek a nagyszülők, mert ők sincsenek annyira közel.

Remélem, hogy megbirkózom a feladattal.

Ja és apa.Hát fizikai munkás.3kor kel, mert 5re jár dolgozni, és olyan 2-3 fele van itthon, de ez változó nagyon, mert nem fix a munka ideje.Nagyon fáradt tud lenni, de segít amiben tud, de nem nyaggatom feleslegesen.Lányommal mi együtt fürdünk, mert ehhez sikerült hozzá szoktatnunk, de ez legyen a legkevesebb problémánk én úgy vagyok vele.De ezt is felváltva csináljuk esténként, egyszer apa, egyszer pedig én fürdök a lányunkkal.Gondolom ha a kicsi megszületik, akkor majd felváltva fürdetjük őket is! :) Még nem tudom, hogy lesz, majd alakul.A lányommal is így voltam, és szépen be állt nála minden!

2011. nov. 15. 09:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


nálunk a kicsi 2 hónapos, a nagy 17 hónapos. Úgy tapasztaltam, könnyebb a kettővel, mint eggyel :).

Mindkettő nagyon jó baba, bár a nagy most feszegeti a határokat, a kicsi meg iszonyatosan mohón eszik, sok levegőt nyel, amiatt sír evés közben, de ezenkívül igazán nincs gond.

A nagy mindig "játszik" a kicsivel, ölelgeti, puszilgatja. Ha egyszerre sírnak, akkor az tényleg elég rossz, akkor el kell számolnom 10-ig, hogy higgadt és türelmes legyek, és akkor kezdek totózni, miért sírnak :)

Már egy szobában alszanak, mert a kicsi is végigalussza az éjszakát, a nyöszörgése egyáltalán nem zavarja a nagyot.

A sétálás kicsit macerás, de testvérkocsival nem rossz, én mondjuk most kendővel buszoztam (a nagyot olykor felvettem, néha sétált), szóval megoldható.


A szoptatás is könnyű (főleg az elején), utána rosszabb, mert jön a nagy, hogy adogassa a játékokat a kicsinek, ami persze még nem megy :). De megérti, hogy most várnia kell, addig könyveket nézegetünk, vonatot építünk.


Az esték általában úgy alakulnak, hogy a nagyot fürdetem, altatom (egyedül alszik, erre tudatosan törekedtünk, de nem minden áron, néha ölben aludt, ma már csak fénynél, és egyedül alszik el), aztán ha már őt letettem, jön a kicsi.

Apa sokat dolgozik (3 műszak), de rengeteget segít.


Nekem a legnehezebb (ha van ilyen): a dokihoz járás :) Mert ugye akkor mindkettőre figyelnem kell, de csak akkor megyek egyedül a gyerekekkel, ha csak a kicsi kap oltást, ha a nagy is, akkor mindenképpen jön apa. Más segítségünk nincs.Ja és tanulok is.


Igazából mi az altatásnál törekedtünk rá, hogy nagyjából elaludjon egyedül este a nagy, valamint én a délelőttöt úgy szoktattam, hogy egyedül játsszon (ilyenkor főzök), és délután foglalkozom velük.

Amióta megszületett a kicsi, akkor meg az ebéd utáni alvást igyekszem "összehozni".


Az estéknél a kicsi türelmetlen egyébként csak, sűrűn szopizik estefelé, így végig énekelve tudom csak megnyugtatni, míg a nagyot alváshoz készítem :).


Én úgy érzem, egyáltalán nem nehéz, nehezebb volt, mikor csak a naggyal foglalkoztam. Sok türelem kell az igaz, meg kreativitás, én néha kimenőt kérek apától, hogy most én megyek csak egyedül bevásárolni, vagy hasonlók :)


Ha még van kérdésed, írhatsz privátban is :)

szép napot és sok erőt a picikhez majd :)

2011. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó


Majd térjünk vissza, ha a kicsi elkezd mászni, menni, életveszélyes lesz magára és a nagy féltékeny a játékaira. Jusson eszedbe az írásod:)

2011. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!