Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babával tényleg ennyire...

2. babával tényleg ennyire nehéz lesz?

Figyelt kérdés
Mikor meg szüleik a 2. baba az első 18 hónapos lesz.Mindenki ijesztget, hogy milyen nehéz dolgom lesz, meg nem fogom bírni.Szerintetek is ennyire nehéz lesz?
2011. máj. 6. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt nem tudhatom, hogy neked mennyire lesz nehéz, nekem nagyon az lenne. A lányom most nem sokkal idősebb, mint a te első gyermeked. A gond az, hogy a nagyobb még maga is pici; nagyon sok törődést igényel, de ezután kettőjüknek kell osztozniuk rajtad. Hiába határtalan a szeretet, a nap csak 24 órából áll, neked is csak két kezed van. Nehéz lehet az alvásokat összehangolni, hogy legalább egy kis levegőhöz juss. Sok múlik az első kisgyerek személyiségén, mennyire tud eljátszani stb. másrészről: mennyi segítséged van a háztartásban, a nagyobbat leviszi-e néha valaki játszótérre, hogy tudj egy jóízűt fürdeni, neadjisten elolvass egy újságot... nekem még korai egy második. ne foglalkozz az ijesztgetésekkel, mert útban a második. Szerintem próbáld önállósítani és sokat szeretgetni (igen, így egyszerre...) a trónörököst, hogy a kis jövevénykor nagyon stabil legyen a kapcsolatotok és minél több mindent tudjon önállóan (enni valamennyire, sétáljon melletted szépen, ne kelljen állandóan fölvenni...) ennyi jutott eszembe. Rengeteg előnye lesz majd, hogy ilyen közel lesznek életkorban, de az eleje kemény lesz, de attól még lehet csodálatos!
2011. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 16hónap lesz a két srác között. Már várom!! :-)

Biztos, hogy nehéz lesz, de én úgy vagyok vele, hogy majd megpróbálom a nagyobbat előtérbe helyezni, hogy ne érezze azt, hogy jött valaki, aki kitúrja anya mellől őt. Bevonom majd a szoptatásba, pelusozásba, fürdetésbe, hogy segítsen. Elég jól elvan egyedül is, de nagyon nagy a mozgásigénye, ezért félek, hogy mennyire fogja kibírni pl a szoptatást, amikor is kb 20percig nem tudok vele foglalkozni. Majd adja magát a dolog,ne parázz előre. Lehet, hogy nagyon nehéz lesz, de lehet, hogy te fogsz a legjobban meglepődni, hogy milyen jó is a kis korkülönbség. Előre ne gondolj a rosszra, és aki ijeszteget, az meg inkább próbálna meg segíteni. Én pl tök egyedül leszek, nagyszülők 100km-re, apa reggeltől estig melózik.... De majd csak lesz valahogy, max együtt sírunk majd a gyerekekkel 3hónapig, míg beleszokunk a dologba! Sok sikert, és kitartást, én drukkolok!!!! :-)

2011. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem lesz nehéz, és idővel minenki irigyelni fog, mert olyanok lesznek mint az ikrek, mintha egykorúak lennének és mindig ott lesznek egymásnak.

Nekem 16 hónap van a fiaim között. Mindkettőnek van napirendje és ez mindig is így volt pár hónapos koruktól. Ez nagyon megkönnyítette a helyzetet. Nagyon kiszámítható volt minden. Egyedül alszanak el, és jól alszanak. Ha a nagyobb gyermekednek nincs napirendje, vagy nehezen alszik, alszik el, akkor most még tanítsd meg. Ha ezek működnek, könnyebb lesz.

Ami nehéz, hogy a nagyobbat elvigyem foglalkozásra, mert a kisebb már egyedül jön megy, és Őrá is nagyon kell figyelni. De időnként megoldom, hogy anyu vígyáz a kicsire és megyünk a naggyal. Egyébként meg közös programokat csinálunk. Az elején nagyon egyszerű volt a játszóterezés, mert a pici aludt, mi a naggyal játszottunk. Aztán volt nehezebb, amikor a pici ki akart jönni a babakocsiból, de a játszótér még nem neki való volt, na ilyenkor sokat sétáltunk, így megoldottam. Most hogy 15 é 31 hónaposak, mindkettő nagyon mozgékony, de figyelni kell rájuk, kisebb játszóterekre megyek egyedül velük, ahol tudok figyelni. Na ilyen gondjaim voltam csak, pl.

Etetések alatt meséltem a nagyobbnak. Amikor a picit fektettem, a nagyot a szobájában hagytam, az ajtón rács volt, tudtam hogy bent a szobában semmi veszélyeset nem tud csinálni.

Ügyes leszel!!!

2011. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 21 hónap van a fiúk között. Nem könnyű de nem is olyan nagyon nehéz csak jól be kell osztani az időt és össze kell hangolni a gyerek alvását.

A kicsi már 6 hónapos.

Sok sikert nektek!

2011. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem!!!!

Mindenki paráztat. Engem is paráztattak, 14 hós volt a lányom mikor kiderült hogy ikreket várok. Azóta a lányom 2,5 éves, a fiúk 9 hósak. Nem mondom hogy egyszerű, de nem is olyan nehéz, igaz idő nem jut mindenre amire szeretném, de ez van. Most úgy vagyok vele, ha csak egy baba lenne a lányom mellett, tiszta Hawaii lenne. Persze ez függ attól is hogy milyen az első gyerek (nyugodt, szófogadó, stb) és milyen a kicsi.

Ne engedd magad beparáztatni, a te életed, és élvezd ki minden percét. Én a fiaimmal sokkal jobban élvezem a babázást, mint a lányommal annak idején, nagyobb a tapasztalat, könnyebben vesz mindent az ember.

Sok boldogságot!

2011. máj. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
off: bocsánat, de: utolsó! Istennő vagy, le a kalappal! (első)
2011. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
dehogy!16 hó van a 2 gyermekem közt,nem kihívás,úgyhogy úton a 3. baba:-)
2011. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kedves utoló, a 2. és 3. baba között mennyi a korkülönbség?
2011. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, csak a 2. válaszoló kommentjére reagálnék. Azt mondta, hogy a nagyobbat próbálja meg előtérbe helyezni. Azért vigyázzatok, nehogy átessetek a ló túloldalára. Ismerek ilyen házaspárt. A nagyobbik a kisisten, a kicsi csak úgy van. Mindig az a jó, amit a nagy mond, persze el is van szállva magától, pedig a kicsi is van legalább annyira ügyes. Anyósom vigyázott a gyerekekre, azt mondja, nagyon érződik, hogy teljesen máshogy bánnak a naggyal, mint a kicsivel. Náluk is abból indult az egész, hogy nehogy azt higyje, el van hanyagolva! Fontos az arany középút és az, hogy ne akard egy nap alatt megváltani a világot. Nálunk 20 hónap lesz közöttük. Nem félek, de biztosan nehéz lesz.
2011. máj. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
most 26 hó lesz,19 hetes vagyok:-) nem akartam ilyen "sokat",csak most így sikerült.
2011. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!