Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babával tényleg ennyire...

2. babával tényleg ennyire nehéz lesz?

Figyelt kérdés
Mikor meg szüleik a 2. baba az első 18 hónapos lesz.Mindenki ijesztget, hogy milyen nehéz dolgom lesz, meg nem fogom bírni.Szerintetek is ennyire nehéz lesz?
2011. máj. 6. 20:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

14 honap van a gyermekeim kozott. Az ejszakazas volt nehez nekem, nem a tobbi. A kicsi nagyon sokaig nem aludt (15 honapos most es most kezdi ataludni az ejszakat). Egy eves koraig nappal nem akkor aludt amikor a batyja, mert nem lehetett oket osszhangba hozni, a kicsinek meg ket alvas kellett, a nagynak mar csak egy.

Voltak hetek, amikor allando jelleggel osszesen 2-4 orat aludtam egy ejjel, de azt is felig ulve 40 ebredessel. Es ez ugy, hogy nappal nulla perc csend sem volt, vagy hogy le tudjak ulni es magamba szallni (amikor az egyik aludt, akkor volt a masik a legaktivabb), szoval ez igy egy ido utan huzos volt. De nagyon jo idoszakban sem volt 4 oranal tobb alvasom naponta. En fogytam tiz kilot, pedig nem volt mibol, szoval nekem fizikailag ez nehez volt.

Most mar sokkal jobb.

Persze igy is vannak raplis, orult napok, vagy olyan szituaciok, amikor a ketto egyszerre szrajkol be, de ez mar nem olyan kemeny.

2011. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 14 hónapos volt a kisfiam amikor megszületett a kistesó!

Az első időszak nem volt nehéz. A pici evett, aludt!

Később igyekeztem a két pici napirendjét összefésülni. Pl. egyszerre ebédeljenek, mert akkor együtt alszanak délben...-gy nekem is volt pici pihi időm.

Most már, hogy 3 és 4 évesek...khmmm na most nehéz! :)

Viszont nagyon jó testvérek és biztos jó barátok is lesznek (2 fiú)

Imádom nézni ahogy dumálnak, játszanak, ha átölelik egymást!

Ne félj!

Nem lesz egyszerű, de jó szervezéssel nem lesz gond, hidd el!

A házimunkában majd ne akarj maximalista lenni.

Én megpróbáltam 1 hónapig ment, de "tök lökött lettem" a kényszeres megfelelni akarás miatt.

Mindig 2 napra főztem, így másnap tudtam mosni, takarítani, nem sűrűsödött össze semmi.


Büszke leszel nagyon és nem kell hallgatni a vészmadarakra!

Csak irígykednek! ;)

2011. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Én arra figyeltem, hogy a "nagy" fiammal legyenek kettesben töltött idők!

pl, ha Apa hazaért ketten mentünk bevásárolni, vagy csak lementünk hógolyózni.

Nagyon értékelte már akkor is pedig pici volt, de látta, hogy a pici nem "vesz el" Tőle!

Szoptatás alatt odaült mellénk és meséltem Neki. Segíthetett fürdetni, pelusozni. Krémeket adogatott stb...

Amikor a pici már ülni tudott akkor fürdetőkarikában ült és együtt pancsiztak.

Ikerkocsival jártunk és röhögtünk a férjemmel, hogy azt hitték ikrek, pedig szemmel látható volt, hogy nem :)


Mi most várjuk a 3. babát és újra ilyen pici korkülönbséggel tervezzük a 4. picit is! :)

2011. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!