Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban nagyon furcsa,...

A mai világban nagyon furcsa, ha magázom a gyermekemet?

Figyelt kérdés

Erre véletlenül döbbentem rá igazából. Kedvesen, de végülis magázom, E/3.-ben beszélek hozzá.

Pl. nem azt mondom, hogy : "Gyere enni babám!", hanem, hogy "Jöjjön enni a baba!"

És nem csak néha, hanem állandóan így beszélek hozzá. És biztos, hogy nem fog elmúlni, mivel a férjemmel is így beszélek. Pl. Nem az, hogy "Kérlek, ide hoznád a sót?" hanem, hogy: " Ide hozza a sót a Drágám ha szépen megkérem?"...

Pedig a családban senki nem beszélt így egymással (kivéve édesapám, mert náluk magázódtak). Egyébként meg a szüleimet és a testvéremet is tegezem.

A kérdés: Nagyon furcsán fognak rám nézni, mikor beszélek hozzájuk? A mai világban ez még elfogadható?

Nyugodtan írjátok meg mit gondoltok, csak puszta kíváncsiságból kérdezem.


2011. júl. 14. 19:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk igazatok van, lehet, hogy le kellene szoknom róla. Igen, tényleg baba, még nem tud beszélni. Nem szeretném ha helytelenül tanulna meg beszélni. Nálunk is poénkodásnak indult az elején, ránk ragadt, az utóbbi napokban vettem észre, hogy a lányommal is így beszélek. Tudjátok, eleinte nagyon forszírozták nálam, hogy beszéljek a babámhoz, mert alapvetöen elég kuka vagyok. Azt mondták, hogy mondjak bármit, úgysem érti még. Ezek jutottak eszembe. Ez is rajtam ragadt, ezek szerint jó, hogy észbe kaptam, meg hogy feltettem a kérdést. Kiment a fejemböl, hogy rá lassan ragadni fognak a dolgok. 10 hónapos.

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2011. júl. 14. 20:17
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem, érdekes, hogy másokkal szemben nem alkalmazom. Szerintem jobban odafigyelek és leszokom róla. Tényleg nem szeretnék rosszat neki.
2011. júl. 14. 20:20
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nem volt a magyar nyelvben magázás, ez teljesen mesterséges forma.

1,Mindenki tegeződőtt.

2,Majd jött, amikor tegeződtek, de a megszólítás magázódó volt. (Szervusz, János bátyám például)

3,És végül kialakult a magázó forma.

(A magyarban egyébként nagyon szerencsétlenül ment végbe ez a folyamat, ennek eredményeképp alakult ki a tetszikelés- ami tegezés, csak a tetszikkel fordul magázásba. (Juli néni, tetszik kérni...)És ezt nagyon sokáig használják fiatalok különösen, tudósók azt mondják, olyan 24-25 éves korban jelenik meg a valódi magázás (Juli néni, kér...?))


És ezt végig követi a gyerek beszédfejlődése:

tegezés

majd az óvó néni, gyere

aztán sajnos (szülői ráhatásra néha) jön a tetszikelés és a magázás.


Úgyhogy ezért is célszerű a gyerek beszédfejlődését követve, nem megzavarni a magázó formával, pláne ezzel a katasztrofálissal, mert ő nyelvet nem tanulja, elsajátítja.

2011. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondták, hogy mondjak bármit, úgysem érti még"

Ehh... a baba úgy tanul, hogy hallgatja, amit mondasz, és a kis agya folyamatosan feldolgozza, próbálja értelmezni.. Ha csak összevissza, meg nem beszéltek hozzá, nincs miből tanuljon.

Persze sok idő, mire megszólal, beszél, de már az anyanyelve hangjain kezd gyügyögni is, már akkor gyakorolatja a hangképzést.

2011. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

ja, és kezdem érteni: azért is "kívülállóként" E3 beszéltél vele, mert az van benned, úgyse érti.. mintha csak magadban beszélnél (és ugye furcsán néznek arra, aki magában beszél :)))

Óóó akkor méginkább jó lenne, ha átszoktatnád magad.


Kár, már a babaként, amíg a pocakodban volt, beszélgethettél volna vele, azt mondják, még az is számít.

2011. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgysem érti még? Hehhe... én is így gondoltam sokáig. Aztán egyszer csak azon kapod magad, hogy a gyereked épphogy elkezd beszélni, de már a tőled hallottakat ismétli.

Csak egy példa: kisfiam 19 hónapos volt, amikor zizit csipegetett nagypapája mellett. Nagypapa kérdezte tőle: adsz a papának is zizit? Kapok belőle én is? Erre kisfiam azt mondta neki: JÓ PEJSZE, NYUGAJOM! és bekapott egy szemet, majd csak a következőt nyújtotta oda a papának.

Szerinted ezt honnan szedte? TŐLÜNK!!!

A gyerek azt tanulja meg, amit hall...

2011. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az állandó magázódást én sem javaslom, de hülyeségből én is szoktam mondani ilyeneket:"Jöjjön már enni, Kedves!"

vagy az apja szól hozzá: "Jöhet fürödni , Uram!:)". Elvétve nem hiszem hogy kárt okoz, már a 19 hónaposunk is vigyorog ilyenkor, mert ehhez járul egy hülyéskedő arckifejezésünk is...:)

2011. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!