Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban nagyon furcsa,...

A mai világban nagyon furcsa, ha magázom a gyermekemet?

Figyelt kérdés

Erre véletlenül döbbentem rá igazából. Kedvesen, de végülis magázom, E/3.-ben beszélek hozzá.

Pl. nem azt mondom, hogy : "Gyere enni babám!", hanem, hogy "Jöjjön enni a baba!"

És nem csak néha, hanem állandóan így beszélek hozzá. És biztos, hogy nem fog elmúlni, mivel a férjemmel is így beszélek. Pl. Nem az, hogy "Kérlek, ide hoznád a sót?" hanem, hogy: " Ide hozza a sót a Drágám ha szépen megkérem?"...

Pedig a családban senki nem beszélt így egymással (kivéve édesapám, mert náluk magázódtak). Egyébként meg a szüleimet és a testvéremet is tegezem.

A kérdés: Nagyon furcsán fognak rám nézni, mikor beszélek hozzájuk? A mai világban ez még elfogadható?

Nyugodtan írjátok meg mit gondoltok, csak puszta kíváncsiságból kérdezem.


2011. júl. 14. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég furcsa lenne ha valaki így beszélne a környezetemben. De ha ez senkit nem zavar akkor nyudodtan beszélj így:)
2011. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon furcsa...
2011. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fura, de kb csak az elso 1-2 talakozasnal lenne az.

Van ismeros par akik az eskuvo uan el kezdtek poenbol magazodni es valahogy "ugy maradtak" :D

25 a csaj a pasi 37 es magazodnak, mar 7 eve, pedig elotte soha nem tettek amig csaj jartak.

2011. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Modorosnak és erőltetettnek tűnik.Számomra teljesen idegen.Főleg, hogy mindig magam állok fel a sóért.Pont.
2011. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nemcsak furcsa, de a gyereknek sem tesz jót, mert nem tanulja meg, hogy ö kicsoda, nem tanul meg rendesen viszonyitani, a nylevet rosszul tanulja - nem tudom, miért nem beszélsz vele normálisan. Szerintem szokj át a rendes beszédre, már csak a gyerek érdekében is.


Egyébként ez nem is rendes magázódás, hanem egy személytelen beszédmód, ami eleve nem normális.

2011. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Fura, igen. Nagyon fura. Végülis az ember kivel legyen közvetlen, ha a családjával nem az?
2011. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem magázás, hanem mérhetetlen butaság és nyelvtani hiányosság.

Ezek még akkor is furcsa mondatok lennének, ha olyan valakinek mondanád, akit valóban magázni illik.

Persze nem vagyok meglepve, mert a magázódás a legnehezebb nyelvtani forma és te vagy rá az élő példa, sokaknak nem sikerül helyesen elsajátítani.

Ha rendesen meg akarod tanítani a gyereked beszélni, fordulj előbb te magad egy nyelvtanárhoz, aki megtanít a magyar nyelv alapjaira.

Egy, ami kimondottan zavaró, a tulajdonnevek előtt a magyarban nem használunk határozott névelőt. Kezd ennek elhagyásával. Aztán a szórend, mert az sem mindegy, végül a regiszterek. És akkor már nem baj ha magázod a családtagjaidat, de ezekkel a rettenetes mondatokkal..

Inkább a tegező forma, az legalább értelmes magyarul.

2011. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg "baba"?

Akkor tőled tanulja a beszédet, a nyelvtant... hogy fog beszélni, hogy fogja megérteni, amit neki mondanak?


Furcsa ez a beszédstílus, nem akarok semmit belemagyarázni, de olyan, mintha nem lennél hajlandó direktben hozzájuk szólni, valahogy kívülálló maradsz.

2011. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
hű...fura..nagyon idegen...néha poénból belefér,de egy idő után teljesen olyan lenne,mintha egy idegen ember élne köztünk,aki távolságtartó és nem tartozik a családba...a gyerekeknél meg szerintem esélytelen h bizalmas dolgokat elmondjanak egy olyan embernek,aki magázza őket...meg felmerülhet a "nekem miért nincs normális családom" és az "anyu mehetek egyedül suliba,vagy szeretnéd,hogy miattad kiröhögjenek" kérdés is...de ez csak egy elmélet..
2011. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a beszédstílus olyan, mintha külső szemlélőként kommentálnád és dirigálnád a saját életedet. Fura.

Néha, ritkán esetleg szórakoztató lehet, de folyamatosan így beszélni nem szerencsés. A környezetedben mit gondolnak erről a szokásodról? A munkatársaiddal, ismerősökkel, ismeretlenekkel is így beszélsz?

2011. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!