Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha eltörlik a családi pótlékot...

Ha eltörlik a családi pótlékot, akkor a többgyermekes családok miből fogják fizetni az ovit, bölcsit, sulit, tankönyveket, stb?

Figyelt kérdés
És miből fognak enni? Normális dolog ez?
2009. márc. 30. 13:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
Bocs,én is több gyerekes anyuka vagyok,és igazat adok a 13.45-ös válaszolónak!!!!Én úgy vállaltam a gyerekeket,h ha SEMMIT nem kapok,akkor is tudjak normális-NEM LUXUS-életet biztosítani nekik.És ez valóban csak m.o-on van,h pl.akár 3 évig is itthon lehetünk velük,és igaz,h nem sok pénzt,de egyáltalán vmit fizet az állam.És külföldön sincs kolbászból a kerítés,ott is nehéz megélni,csak mondjuk alapból jobb helyzetben vannak,mint mi.
2009. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem senki sem szólna hogy elveszik a családit stb-t ha lennének munkahelyek, ha a kisgyerekes anyukákat felvennék, ha lennének bölcsik mindenhol és lenne bennük férőhely, és lenne elég gondozónő a gyerekekre. Mert igazából most az van, hogy nincs bölcsi, nincs állás, és még segítség se lesz az államtól se. De mindezek ellenére meg mondják hogy nem szülnek gyereket a fiatal nők. Ha meg kivárják hogy meglegyen nagyjából minden a gyerekszüléshez akkor meg lesznek min 40, vagy 50 évesek, akkor meg már minek szüljenek. Régen egy ember egy munkahelyen le tudott dolgozni 40 évet. Ma ha 2 évet le tud valaki vhol dolgozni akkor az nagy szó. Bár biztos van kivétel, de ez az általános én úgy látom magam körül.

Én még néha azon is meglepődöm mikor egyes fórumokon vagy itt egyes leendő anyukák kérdéseket tesznek fel és 100e-ren felüli a fizujuk és így kérdik mennyi gyedet fognak kapni. Biztos ezért van az hogy a statisztikák szerint 130e körül van az átlagfizetés Magyarországon. Mert én körülöttem csak azt láttam hogy minimálbért kap mindenki. Na azután ki lehet számítani mennyi a gyed összege.

Meg az is igaz hogy az apukák fizetését egyre lejjebb viszik ahelyett hogy felfelé menne, vagy épp kirúgják, nem nézve hogy van családja vagy nincs, vagy mije van. Én úgy érzem nagyon gonosz világot élünk és mi lesz még.

Eszembe jutott valami. Kicsit hosszú lesz, de leírom. A múltkor beszélgettem egyik idős szomszédommal és érdekes dolgokat mesélt. Azt mondta hogy a Rákosi rendszer nagyon rossz volt és nehéz. DE. Azt mondta hogy Rákosi amit beszedett abból újjáépítette az országot és nem csak a saját zsebét tömte. Jó a végére átesett a ló túloldalára, de amíg az ország nem épült fel amennyire ő jónak gondolta addig azt építette a beszedett adókból. Ő elítéli a mostaniakat azért de nagyon, mert a saját zsebüket tömik, a szegény embereket még szegényebbé teszik, de amit elvesznek azt nem az ország javára fordítják, sőt inkább az ország rombolására. Valahogy így mesélte. Ja és hogy beszedték akkoriban az adókat, terménybe stb-be de hagytak annyit mindig az embereknek hogy tudjanak enni. Most meg pénzben szednek be mindent és nem érdekli őket hogy éhen halsz vagy mi lesz veled. Igaz akkoriban nem volt annyi választék mint manapság, de volt azért sok minden és amit volt az minőségi volt. Én nagyon érdekesnek tartottam amit mondott. Bár én nem éltem még abban az időben, vhol biztos jobb is, de ebben a mostaniban se jó és egyre jobban megyünk vissza azokra az időkre, csak sokkal csúnyább és érzéketlenebb módon.

Remélem történik valami csoda és jobbra fordul az ország sorsa!!! Az embereké!!!

2009. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja és igazából azt gondolom, hogy legalább vannak akik a gyerekre költik a családi pótlékot és nem másra. Én leellenőrizném hogy ki mire költi és ha italra, cigire, na attól elvenném, vagy úgy oldanám meg hogy kenyérbe, élelmiszerbe adnám olyan összegnek megfelelően havonta, hogy tényleg a gyerek lássa javát, ne a felnőtt mérgezze magát belőle.

Meg ugye mikor már megszoktuk hogy van akkor nagyon nehéz megszokni hogy elveszik. Persze nem a családi pótlékra alapoz senki mikor gyereket vállal, de a mai világban minden fillér számít.

Majd visszajön, hogy gyertyával világítunk, a gyerekek nem járnak bölcsibe, oviba, ameddig csak lehet, élnek abból amit apuka keres, nyomorognak, több generáció fog újra együtt élni, hogy könnyebb legyen az élet. Vagy megszokjuk vagy megszökünk, vagy éhen halunk. Hajrá jövő Magyarországa! Ez Magyarország! Nem tudom ezt a válságot is ki generálta valahol a világban, de kívánom neki hogy egye meg egy krokodik vagy egy cápa mikor bemegy az óceánba úszni egy kicsit, mert elfáradt a napozásban.

Mert valaki nagyon jól járt ezzel! Igazából én nem is értem ezt az egészet! Olyan megfoghatatlan, virtuális az egész pénz a világban, a válság! Lehet nincs is válság, csak valaki bejelentette és fizetett érte! Én igazából nem is értem! De amikor a politikusok mosolyognak a parlementbe, meg nem mennek be dolgozni időre az első az lenne hogy kirúgnám őket a fenébe, helyet adva új embereknek. Én jó pár évente lecserélném az egész bandát úgy ahogy van. Ezzel utat kapnának a fiatalok is, másrészt nem tudnák magukat úgy megszedni talán. Ami még szokott idegesíteni hogy a tv-ben olyan egymás ellen vannak a pártok közben meg lehet együtt kirándulnak a kedvenc nyaralóhelyükön és jó röhögnek rajtunk. D...nek meg! Bocsánat, de nagyon felhúztam magam!!!

2009. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A 15.07.-esnek teljesen igaza van. Szerintem mindent elmondott a mai világról. Ez az ország nem szól másról, mint arról, hogy a politikusok megtömjék a zsebeiket és azon versenyeznek ki mennyit bír szakítani.

Én pl bajban lennék, ha elvennék a családit, pedig annó a babát abszolute nem erre alapoztam sőt félre tettem eleinte azt a pénzt.

Csakhogy az átlag családok most nagy sz..rban vannak ebbenaz országban. Értem itt azokat, akik kisgyerekkel vannak otthon, van lakáshitelük és esetleg még egy másik. Mert ugye gyereket jobb vállalni saját lakásba, saját egzisztenciával, de a válságra senki nem számítoot, én sem. Duplája a törlesztőnk, a picivel vagyok itthon, itthonról melózni nem tudok, mert fizetésnélküli szabin vagyok, baba mellett melót találni lehetetlen, egyre magasabb a gázszámla (és még a pár ezer forint gázártámogatást is elveszik), villanyszámla stb. Szóval most jól jön az a szaros 12000 ft családi, mert a férjem fizuját is megnyirbálják folyamatosan.

Jó annak aki még ezekután is figyelmen kívül hagyja a családit és nem hiányozna neki a kasszából.

2009. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
És aki egyedülálló többgyermekes? Neki már akkor 36000 forint esik ki. Vagy ezt lehet nélkülözni?
2009. márc. 30. 16:21
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom mi lesz itt. Az előbb láttam a híradó előzetest, melyben Gordon állítólag azt mondta hogy minden családot fog érinteni, fájdalmasan, de meglesz az eredménye. Neki biztos. Lesz mégegy villája, kocsija, nyaralása plusz kettő nyaranta minimum. D...n meg!!!!!!!
2009. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
ez tényleg felhárorító!
2009. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!