Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meseolvasás vs. Rajzfilm? Ki...

Meseolvasás vs. Rajzfilm? Ki melyiket részesíti előnyben?

Figyelt kérdés

Ismerősöm két éves kislányát rendszeresen leülteti a számítógép elé és mennek a rajzfilmek. A kicsi el is van vele, csendben ül és nézi. Mikor rákérdeztem a képeskönyvekre, meséskönyvekre, szemrebbenés nélkül rávágta, hogy az minek, nem lát eleget a tévében?

Az én kisfiam két éves 7 hónapos, egész pici korától mesével aludt el, most is minden este összebújunk, elmondok neki egy mesét, azzal villanyoltás és egyedül elalszik a szobájában.


2011. jún. 26. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkettő van.

Naponta több mesét is elolvasunk, de nézni is engedem meséket, pl amíg házimunkázok.

Ne úgy értsd, hogy egész napra leültetem a tévé elé, csak néha, és csak dvd-t nézhet.

Nagyon szereti a mesekönyveket is.

2,5 éves

2011. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na nálunk is van rajzfilm természetesen, de a mesélés az olyan meghitt, csendes, akkor csak mi ketten létezünk egymásnak.

Csak azon ütköztem meg ismerősömnél, hogy náluk egyáltalán nincs mese.

2011. jún. 26. 14:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Van mindkettő, de a lányom jobban szereti, ha mesét olvasok, vagy mondok(spontán kis történetek fejből), rajzfilmet legtöbbször csak rövidebbeket néz, néha azt sem képes végigülni. :) Mondjuk ő már 3 éves. Elalvás nincs is valami szép mese nélkül(micimackó, vidám mesék, sebaj tóbiás, pompom...)

Az én barátnőm is rajzfilmet kapcsol a lányának (azon is alszik el a gyerek). Végül is az ő dolga (4 éves a kislány, eddig még nem olvasott neki).

Rajzfilmből a lányom szereti a miki egér játszóterét, kisvakond nadrágot kap, száguldó szupercsapat, thomas, fifi, de egy-egy résznél tovább nem marad meg a fenekén.

2011. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is vegyes. Elalvás előtt, akár délben, akár este mindig olvasok mesét, közben sokszor a képről is kommentálom az eseményeket :), hogy az ő nyelvezetére is lefordítódjon. DVD akkor van, amikor házimunkázok, mert amikor alszik, kint dolgozom. Persze van, hogy én is bekapcsolódom a rajzfilmbe, szintén kommentálok.
2011. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Kalkulald bele azt is, hogy nem mindegyik gyerek egyforma. Ket fiam van, a nagyobbik 3 eves es meg egy darab 5 soros meset sem tudtam neki vegigolvasni, mert egyszeruen nem erdekli...

Mindenki meg volt rola gyozodve a ferjemen kivul, hogy azert van ez igy, mert nem olvasunk neki (a ferjem is sokaig probalkozott, nem csak en). Nah, az elet ugy hozta, hogy 2 honapra osszekoltoztunk a nagyszulokkel. A nagymami a 2 honap alatt kb 100szor olvasta fel egy-egy mese elso sorat, de mire a masodik kovetkezett volna a gyermekem mar a szobaban sem volt...


Mesefilmet sem igazan nezett, mert nagyon ritkan ment nalunk a tv, max a reklamok kotottek le a figyelmet. De most par honapja mar megnez egy-egy 15 perces meset.

En mar ennek is nagyon orulok, mert korabban meg sohasem volt olyan, hogy o ennyi idot egy helyen toltson barmi miatt. :-)

2011. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, miért kell kötekedni? Én véleményt kérdeztem!!!
2011. jún. 26. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, hogy mar nem erdemes semmit sem irni.


Ne haragudj, hogy valaszolni mertem neked, de ez neked kotekedes volt???

Ha igen, akkor nagyon sajnalom. Egyaltalan nem annak szantam.

Tudod mit? Hagyjuk.

Kb 5000 valaszt irtam ezen az oldalon az elmult 3 evben, de osszesen nem forgattak ki, ertelmeztek felre a szavaimat, mint az elmult 3-4 napban.


Ha mar itt tartunk, akkor speciel inkabb a te kerdesed tunhetne kotekedonek a kedves ismerosoddel szemben, csak nyilvan vele nem szeretnel kotekedni, ezert megkerdezed itt.


De ha csak egy tipusu valaszt varsz, a tobbit meg kotekedesnek szanod, akkor inkabb ird ki legkozelebb es nem koptatja senki sem a billentyuzetet feleslegesen es nem is bantanal meg ezzel mas, mint most engem.


Tovabbi minden jot nektek!

2011. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Es speciel nem, nem velemenyt kertel, hanem azt kerdezted, hogy ki melyiket reszesiti elonyben. En meg szepen leirtam, hogy a nagyobbik fiam melyiket reszesiti elonyben.

Tenyleg ne haragudj, hogy nem tudtam milyen valaszt varnal...

2011. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor tényleg hagyjuk.
2011. jún. 26. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:

A lányomnak hiába akartam már többször mesélni, közölte, hogy:NEM! és becsukta könyvet.

Rajzfilmet ritkán néz, leginkább a Bogyó és Babócát.

A fiam sokkal később igényelet az esti meséket.

Ettő függetlenül most hogy már nagyobb, minden eset úgy alszik el, hogy előtte olvas.

Minden gyerek más, örülj, hogy tied elalszik, elaludt magától, enyéyek mellé oda kellett, ill a kicsi mellé oda kell feküdni, 27 hónapos. Az is örülök, nemrég elértük, hogy éjjel egyedül alszik.

2011. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!