Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ebben a korban, ha az...

Baj ebben a korban, ha az egyik kezét előnyben részesíti?

Figyelt kérdés

Fiam 5,5 hónapos és pl. a lábát csak bal kézzel fogdossa, jobb kezével csak a térdét.

Pár napja forog, de még csak egy irányba (jobbról-balra).

Hason fekve többségében bal kézzel nyúl a tárgyak után.

Ez baj, vagy más babája is ilyen?


2011. aug. 31. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem!

De ez csak az én véleményem.

Anyósomat kérdeznéd, ő biztos agybajt kapna... Én meg tőle. Az én fiam 1,5 éves, és mindkét kezével szeret és tud is játszani, tornyot épít poharakból, építőkockázik.

Ha anyós meglátja, hogy épp a bal kezét használja, akkor rögtön rászól, hogy "A másik kezeddel csináld!"

Szerencsére ritkán találkozunk, így nem szólok rá, mert egyedül aztán úgyse hagyom nála a fiamat.

Engem az se zavar, ha balkezes lesz a fiam. Nem gondolom hogy ördögtől való lenne emiatt. Nagyon sok balkezes ismerősöm van, akik nagyon is okosak!

2011. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de nem a BAL kezén van a hangsúlyom, hanem, hogy normális-e ebben a korban, hogy előtérbe helyezi az egyik kezét (tök mindegy melyiket).
2011. aug. 31. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló problémám a fiammal egészen 6,5 hónapos koráig csak a bal kezét használta mindenre, hiába tettem a jobb kezéhez a tárgyakat csak is a ballal nyúl érte, most 7,5 hónapos pont az egyik nap lettem rá figyelmes hogy mind a két kezét egyformán használja:)

Ja és még a forgásról:ő 3 hónaposan fordult meg hátáról hasára, és a mai napig is ezt csak egy irányba teszi,erre a gyógytornász válasza az volt hogy a könnyebbik, be gyakorolt irányt válassza a baba.

Ne izgulj, nálatok is meg fog ez változni :)

2011. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Bocsi az elkalandozásért, de rögtön anyósom hülyesége jutott eszembe, és jól esett kicsit panaszkondi... :)

Egyébként az én fiam is sokáig csak az egyik kezét használta. Nem emlékszem már, hogy mikor, de valamikor a 2. félévében kezdett javulni az arány. Most meg már teljesen egyformán használja mindkét kezét.

2011. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj de jó!!! Valahol azt olvastam, hogy ez kórosnak mondható. Már láttam magam előtt a szembetegséget, az izomgyengeséget, az idegrendszeri problémát... stb.

Soha többé nem olvasgatok ilyeneket!

2011. aug. 31. 22:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem baj. a babák gyakran változtatják a kezüket mire kialakul a véglegesség. és ahogy írták, van hogy egyik oldala ügyesebb a babának és nyílván inkább azt részesíti előnyben mert ugye arról könnyebb, jobban megy :)
2011. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez volt, mára mindent "rendesen" csinál. Most 1 éves. Ne lepődj meg, de egy pillanat alatt fog változni, ahogy rájön a másik irányra és a másik kezének használatára. :) De ha mégsem változna hónapokig, azért említsd meg a dokidnak, azzal nem veszíthetsz.
2011. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!