Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális az, hogy 14...

Mennyire normális az, hogy 14 hónapos kisfiam, még mindig a mászást részesiti előnyben?

Figyelt kérdés

Kb.3 hete elindult egyedül,de a nap 80%-ban mászik.

Ha sétál,akkor is,max.1-1.5 métert megy,utánna,letérdel és mászik.

Valaki járt már igy?

Az meg a másik fele,már mindenki piszkál,hogy miért nem megy már egyedül.

Pl.tanácsadóban,orvosi rendelőben vagy vezetni kell,vagy négykézlábra áll és mászik.

Tudom nem kéne mással foglalkozzak,de nagyon bosszantó,amikor már az x-dik ember mondja.


2011. febr. 18. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden gyerek máshogy fejlődik. Nincs két egyforma. Szerintem még biztonságosabbnak érzi a mászást, mint a járást. Nyugi, nem fog úgy óvodába menni, hogy csak mászik. :)

Egyébként engem meg azzal piszkáltak mindig, hogy miért nem beszél már mondatokban a lányom és miért nem ismeri még a betűket. Akkor volt 2 éves. Mondtam, hogy azért nem beszél, mert éppen a diplomamunkáját írja a számítógépen. :D Ennyi! XDXDXD

Nyugi, ne hallgass senkire, csak a szívedre.

2011. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyorsabb neki így:)

Hugom is kicsinek az utcán nekiállt mászni, mert gyorsabban mászott mint járt:)

2011. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is pont ugyanez, ugyanilyen idősen. Bár most lesz 15 hónapos, mostmár azért járkál a szobában, ha lemegyünk kocsi nélkül, akkor is sokat megy már. De még inkább fogja az egyik kezem (nem vezetgetve, hanem mellettem jön), ha meg egyedül kell neki mennie, akkor nagyon lassan, de haladunk. De az utcán érdekes, nem ül le. El sem esik.

Szerintem örülj neki, hogy lassan de biztosan tanulja meg a járás minden egyes elemét, és nem kell majd a borulásokra figyelned és állandóan utána loholnod, hogy el ne essen.

Egyébként még ha 18 hónapos korában kezdett volna el járni, még az is időben van. Csak manapság van ez a "egy évesen még nem megy?" döbbenet. Engem 2 hónaposan paráztatott be először a doki, hogy nem tartja a fejét... utána, hogy láttam, mindent ilyen aprólékosan megfigyel és tanul, ehhez idő kell, már nem paráztam, hogy nem állt fel 7 hónaposan, hanem csak 10 hónaposan (kapaszkodással) stb.

Meg a másik: fiú. Általában a lányok hamarabb kezdenek mindent. Egyáltalán ne aggódj, inkább dicsekedj, hogy milyen ügyes már.

Amikor a fiam kúszásból váltott mászásra, nála kb. 1 hónap telt el, hogy inkább másszon, mint kússzon. Mászásból menésbe, ugyanez... most kb. 50%-os a mászás menés.

Nálatok is majd rájön, hogy jobb úgy két kézben vinni dolgokat, hogy nem kell rátámaszkodni, hanem ha a lábán megy, kényelmesen tudja vinni. Nálunk nagyon bejött a felmosó és a vödör.... :o)

2011. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,mi is ebben a helyzetben vagyunk,engem is próbáltak piszkálni azzal,h miért nem megy meg igy meg ugy,elöször idegestitett,aztán rájöttem,h egyik fülemen be a másikon meg ki,és nem foglalkoztam vele.

Ja,és az én kisfiam 17hónapos,16hónapos mult mikor megtette egyedül az elsö önálló lépéseit,de ö is,lépett párat,letérdelt és mászott tovább(a nap 80%-ban),utána már többet ment letérdelt,vagy lehuppant popsira,ezt sokáig csinálta,tegnap elöttig igy,mire rájöttem,h valószinü gyakorolja az esést,h ha esetleg elvesztené az egyensulyát,h essen,h ne üsse meg magát,aztán tegnap reggel egyszer csak magától elkezdte bejárni az egész lakást,ugy,h nem is billegett,el sem esett,egyszer az egyik szobánál a köszöbnél kicsit megbotlott,mert nem figyelt rá,h emelje a lábát,de meg se kellett fogni,mert visszaegyensulyozta magát,ugyh ebböl gondolván én arra következtettem,h gyakorolt azzal mikor pár lépést ment,h tudjon egyensulyozni,ha megbotlik,vagy hogy huppanjon fenékre vagy térdeljen,ja és tegnap szinte már egész nap ment,csak minimálisat mászott,illetve ma is ugyanugy inkább csak sétálgatott,és nem mászott csak kicsit.

Ugyh ne aggódj,lehet nálatok is ugyanez a helyzet!:)

2011. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,aranyosak vagytok.

Most megnyugodtan,hogy vannak más babák is,akik később kezdenek el menni.

Tudom,ez nem verseny,és minden baba másképp fejlődik,de hát tényleg a környezetemben mindenki,hogy "1 évesen mennie kell",szörnyű.

Egyik fülemen be,másikon ki,nem figyelek rájuk többet.

2011. febr. 18. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont ki akartam írni egy hasonló kérdést :)

10-én volt 15 hónapos a kisebbik fiam. Már 2 hónapja azt csinálja, hogy megtesz pár lépést és inkább térdre rogy és mászik tovább és egy ujjunkat fogva szépen sétál már, de egyedül nem hajlandó.

Ill. ma volt először, hogy megtett több lépést is, de egy idő után megijed és inkább összeesik :))))

Engem is cseszegetnek folyamatosan, mintha kb. én tehetnék róla, nem hiszik el, hogy én unom a legjobban, hogy mindenhová cipelnem kell a 10,5 kilós popóját :)))

Viszont én már átéltem a másik oldalt is, mert a nagyfiam 10 hónaposan indult el és azonnal stabilan járt, na az meg a másik véglet :)

2011. febr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!