Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Linkelnétek képet arról,...

Linkelnétek képet arról, miből iszik 1-2éves gyerkőcötök?

Figyelt kérdés

Vizes, teás itatóra, pohárra gondolok. De ha cumisüvegből iszik, akkor azt.

Kérlek írjátok mellé a

- gyerkőc korát

- hogy mit iszik belőle

- hogy mióta használja

- hogy könnyen vagy nehezen fogadta-e el

- és esetleg egy rövid magyarázatot, hogy mért épp emellett döntöttetek


Köszönöm!


Az én fiam 15hós. 4hós kora óta iszik ebből a Nuk-os üvegből: [link] ilyen csőrrel: [link] Az eredeti cumi nem volt csöpögésmentes, azért tettem rá ezt. Fel se tűnt neki, h átcseréltem, azonnal ivott belőle. Viszont váltani nem akar. Próbáltam többféle itatót is, de nem hajlandó inni belőlük. Valószínűleg sima pohár lesz a következő.

Egy jó hónapja kap csak vizet belőle, előtte teázott.

Ja és van rajta egy Aventes fül is: [link]


2011. jún. 6. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

1 éves a Manó,cicizik így sosem volt cumink, cumisüvegünk. Gondban voltam Én is, hogy ha utazunk vagy olyan helyen vagyunk ahol lehetetlen a szoptatás akkor mit csináljak vele. Poharazás annyira nem ment még neki, így megpróbáltam a kis üdítőkön található vékony szívószálat. 2-3 alkalommal megnyomtam a dobozka oldalát, hogy kijöjjön a szívószálon keresztül az üdítő. Szerencsére hamar rájött, hogy mit is kell csinálni a szívószállal. Így 8 hónapos kora óta szívószállal iszik ha megyünk valahova, reggelente a kakaót, teát, vizet is így issza!


Azért nem kapott cumit, c.üveget sosem, mert Én úgy gondolom, hogy mivel a pocakban sincs ezért nem hiányzik neki, na meg utána 2-3 évesen meg miért szenvedtetném szegénykémet na meg magamat azzal, hogy leszoktatom. Unokatesóm gyereke most megy majd óvodába, de még cüveges és nem tudják leszoktatni róla, egyszer elvették, de napokig sírt, nem felejtette el, nem tudták elterelni a figyelmét róla, már ott tartottak, hogy nem evett a gyerek. Így visszakapta és jó 1 hónapba telt mire éjszaka nem riadt fel sírva a kicsi az üvege miatt! Ettől inkább megkíméltem úgy a kicsit, hogy eleve nem szoktattam rá! Természetesen ha nem lenne/lett volna tejem akkor a tápit cüvegből kapta volna, lehet akkor cumija is lenne/lett volna.

2011. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!2 éves lányom van,már nagyrészt pohárból iszik önállóan.Ha megyünk valahova,akkor kubus flakonból kap vizet(jóformán csak azt issza meg).

Előtte ilyen volt: [link]

Aztán ez: [link]

Az első kb. 9 hónapos korától volt(sok szilikon csőrt szétrágott,ezért váltottunk a másikra 1,5 évesen).

Amúgy bevált mindegyik,nem csöpögnek,és megfizethető áruk van.

2011. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


- 15 honapos fiu

- vizet, telen pedig izesites nelkuli aztatott csipkebogyot

- 7 honapos kora ota hasznalja

- konnyen fogadta, mivel a testverenek is ilyen volt (alig egy evvel idosebb), igy mar elotte is gyakorolt

- azert ezt valaszottam, mert a batyjanal mar leteszteltem az aventes varazsitatot, amivel az volt a gond, hogy kb 2 honap hasznalat utan csopogni kezdett, probaltam mas fajta szelep nelkuli csoroset, de azok egyertelmuen folytak. Ez a fajta viszont bevalt, van, amelyik masfel eve megvan es meg mindig nem csopog. Egyedul annyit kell rajta szerelni, hogyha eldobjak es nagyot koppan, akkor neha meg kell igazitani a szelepet.

2011. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A harmadik valaszolo vagyok. Az kimaradt, hogy egyebkent fele-fele aranyban iszik ebbol, illetve poharbol. Ezt altalaban akkor hasznaljuk, amikor:

- alvas kozben szeretne inni

- udvaron jatszunk

- nem vagyunk otthon.

2011. jún. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2,5 éves, mindig is pohárból ivott, illetve 1 éves kora előtt ha mentünk valahova, Avent varázsitatót vittünk magunkkal.

[link]

2011. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2 éves kislányom bármit megiszik (gyümölcslé, víz, tea, tej, kakaó) pohárból

Játszótérre sima mezei kulacsot viszünk abból iszik.


1 éves korától használja a kulacsot, akkortól játszótereztünk. Viszont csak pohárból ivott még.


Linket feleslegesnek tartom, mindegyik műanyag 100 forintosban vettem :)

2011. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

27 hónapos, régóta ezekből iszik:

-bármiylen pohárból, sportkuapkos üvegből amúgy

OTTHON: csőrös pohár : [link]

(otthon ebből iszik)

- nem otthon: [link] (szívni kell, nem csöpög)

2011. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom a héten lesz 15 hónapos és ezekből iszik:

[link]


[link]

Először a másodikat kapta, mert amiből előtte ivott az már nagyon csúnya volt és cumis. Elvettem tőle a régit és megkapta az újat! Kb. 1 napig nem akart inni belőle, de utána rászánta magát. A másik üveget pedig az esti tejcsihez vettük, de nem akart inni belőle, így ahhoz maradt a cumisüveg. Ezzel pedig úgy csináltam, hogy a kedvenc gyümölcs levét előtte öntöttem bele és azóta abból is iszik bármit! Pohárból is szépen tud inni!

2011. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lánykám 9 hónaposan már itta a Baba vizet azt a régit amin a kupakot fel kellett húzni,de megszüntették mert a többszöri használattól a végén már lejárt a fehér rész és bajt okozhat,de a mostaniból is szépen ivott,csak többször kifolyt.Most 3 éves és sima 100Ft-osban kapható csőrös műanyag pohárból iszik tejet aminek 2 füle van.és pohárnak is használható.Utazáshoz nem alkalmas mert nincs teteje.Mosogató gépben mosható.1800Ft-ból 10db ot tudnék venni.Cumisüveget nem fogadta el így azt nem használtunk.

Még volt egy poharunk utazáshoz

[link]

ez tényleg nem csöpögött,de nehezen jött rá hogy össze kell nyomni a szívószálat és úgy szívni.


Volt olyan is ami müanyag fül nélküli csőrős gazdaságos pohár,de a kupaktartója pont a picik orránál van így olyat nem érdemes venni,vagy hasonlót.

2011. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1 éves, vizet iszik csak (meg tejet), ebből a pohárból:


[link]


De bármilyen üvegpohárból, műanyagpohárból is tud inni, csak ezt visszük magunkkal, ha megyünk valahova.

2011. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!