Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben!?...

Mit tennétek a helyemben!? Már nem birom idegileg?

Figyelt kérdés

Két házzal arébb új szomszédaim lettek,kisebbségiek,nem is ezzel lenne a gond,hanem kb 2-3 hete laknak itt és pár nappal ezelőtt a kapumba kiabál az összes gyerekével van 4-5.. A legkisebbik kb 6 hónapos mint az enyém is! Hozta a cumisüvegét hogy adjak már 2 dl tejet mert éhen hal a gyerek,se pelenka semmi nem volt rajta ott üvöltött a rossz szakadt babakocsiba!! Nem akartam adni de annyira könyörgöt hogy adtam neki 1l meg 3db liberot!!!

Tuddtam hogy nem kellett volna!!! Azota állandoan itt nyavajognak,kiabálnak persze én már ki sem megyek! De ha mégis akkor már ilyenekkel,a kinött ruhákat nézek már stb..... Egyszerüen hiába mondom hogy nem adom oda alig értik meg! Valameik nap,ciciztettem a kisfiam a lányom meg nem jól nyomta össze a lakatot a nagykapun és kopogás nélkül berontottak,mondanom sem kell hogy felugrottam és kitesékeltem őket hogy ez felénk nem divat...A férjem Németországba dolgozik! Azon gondolkodom hogy elengedem a kutyánkat hátha megfélelmülnek,a kutyánk szinte a bodét szagassa amikor megérzi a szagukat!

Csak attól félek hogy ne adj isten bejönnek és széttépi őket,akkor még én lennék a hibás!? Kivagyok teljesen mért kellett pont ebbe a csendes utcába költözniük??


2011. jún. 5. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a kutyát, a kutyáktól legtöbbször félnek. Nekünk is itt laknak a nyakukban, jöttek már kérni (mi is épp hogy élünk valahogy) és cigire kértek, nem adtunk. Azóta mástól kérnek. Nem kellett volna adni :S
2011. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szegény, sok használhatót nem tudok mondani, sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.

Én elengedném a kutyát.

És persze nem reagálnék, ha átmennek, nem nyitnék ajtót.

2011. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ami fontos, tegyél ki a kerítésre Vigyázz harapós kutya táblát és szereltess fel valami erősebb zárat. ezután engedd el a kutyát (előtte a helyedben elvinném orvoshoz, hogy megvan-e minden oltása nem beteg, nem vezsett - nyilván nem na de érted), ha megmarja őket, az nem a te bajod innentől, a tábla ki volt rakva,a kutyádat úgy tartod udvaron belül, ahogy tetszik. Nekik meg kívül tágasabb.
2011. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, h ilyen helyzetbe kerültetek. Jól írtad, Te rontottad el azzal, hogy adtál.

Mindenképpen legyél határozott, következetes, és a kutyát engedd el. A lakatra figyelj, hogy jól zárd rá innentől kezdve.

birtokháborítást követtek el azzal, h bementek. Nem csodálom, h megijedtél. Férjed milyen gyakran jár haza? Ő mit szól ehhez? Neki is kell lépést tennie az ügy érdekében,mikor itthon van.

Majd mesélj, hogy mi a helyzet.

2011. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja a kutyáktól félnek, mint tűztől.

Nekünk egy nagy tesű kutyánk van (igaz jámbor mint egy újszülött borjú,ráadásul 13 éves de ezt ők nem tudják), ha kinyitom a nagykaput és állok be a kocsival, inkább átmennek a túloldalra.


Szólj a gyámügynek.

2011. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát szívás, nem is akármekkora.

És valaki a múltkor még nekem ugrott, mert nem akarom a gyerekeimet megismertetni a söpredékkel.

Sokat tenni nem tudsz, mert megjárhatod.

És a házad értéke is annyira lecsökkent, hogy még elköltözni sem tudsz. Reménykedj, hátha odébb állnak.

2011. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutya jó ötlet, csak meg ne öljék. Sajnos egy idő után rendőrt is hiába hívsz, mert nem csinálnak velük semmit és még ők fognak a nyakadra járni és fenyegetni. (Jogaikat tudják, kötelességüket nem.)
2011. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
14.50-es tanácsát nagyon-nagyon érdemes megfogadni!
2011. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kisnita ***** válasza:
100%

Nyugodtan ki lehet engedni azt a kutyát, sőt ki is kell mert neki sem jó bezárva egész nap. Kell venni a kapura egy figyelmeztető táblát, hogy "Harapós kutya" vagy "A kutya nem csak ugat harap is" stb és had legyen ott a kutya az udvarban. Ha látják nem fognak bemenni! Ha meg mégis bemegy valaki és netán valami baj lesz az nem a te felelősséged lesz!

Másrészt meg a kaput mindig zárni kell! Nálunk is zárva van pedig ezen a környéken nincsenek ilyen elvetemült szomszédok, viszont főúton lakunk és volt már olyan, hogy szoptattam bent a gyereket a kutyám elől volt az udvaron és hallottam, hogy megállt egy autó a házunk előtt meg hogy nyílik a kapu. Mire kimentem a pasas kezében már ott volt a kiskutyám, ha nem megyek ki beteszi a kocsiba és már viszi is én meg az életben nem találom meg! Másrészt az én eleven fiam már lassan két éves, minden kilincset felér és egy óvatlan pillanatban kinyitná a kaput és kiszaladna az útra, itt a főúton az autók mennek mint az őrült, meg se tudnának állni ha a gyerek kiszaladna az útra.

Az hogy megesett a szíved a gyereken, természetes. Barátnőmnek is van egy ilyen szomszédja, 5 gyerek van, a nő mindig otthon van, az apa hol dolgozik hol nem, cigire meg sörre van pénz, de kajára meg pelenkára nincs! Minden francért oda jártak barátnőm nyakára. Ő is ugyan így volt mint te, hogy mikor odaköltöztek az új szomszédok ment át a nő 4 gyerekkel, az 5. pici a karján, hogy adjon már neki cukrot meg citromlevet mert nem tud teát adni a beteg gyerekének. Barátnőm adott, de azóta egy perc nyugta nem volt neki. Mikor látják, hogy megy haza kocsival a bevásárlásból már mennek is és kéregetnek mindent. Sajnálta őket, szedett össze nekik ruhákat, adott cipőket is, de már bánja mert odaszoktak hozzá és alig bírta lerázni őket.

Erre csak egy megoldás van, hogy elküldöd őket, megmondod, hogy egyszer adtál mert megsajnáltad, de ebből nem akarsz rendszert csinálni. Oldja meg ahogy tudja, neked is vannak gyerekek, neked sem terem a pénz a kertben, nem tudod őket istápolni, van elég bajod így is. És ebből nem szabad engedni! Barátnőmről is így koptak le.

2011. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezeket fogom csinálni! A férjem havonta jön haza,borzasztoak!!A kutyától tuti félnek mert egy jó nagy kaukázusm van!Iszonat már a gyerekekkel sétálni is ugy megyek hogy előtte kinézek az utra ,persze álandoan kint ba... őket az isten!Ma épp láttam hogy a babakocsiban valami vasakat tolt!Már az udvarrol a játékokat is behordtam,inkább bent vannak a gyerekeim is!!
2011. jún. 5. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!