Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS: hogyan kezeljem babám...

SOS: hogyan kezeljem babám hisztijét? Terhes vagyok, és nem bírom idegileg.

Figyelt kérdés

Ma annyira felbosszantott a hisztijével a 17 hónapos kisfiam, hogy teljesen kiborultam, sírtam.

Mi a hatásos módszer a hiszti ellen?

Próbálom értelmesen elmagyarázni, mit lehet és mit nem, de nem érdekli. Értelmes kisfiú, felfogja, amit mondok, de ha valami nem az ő akarata szerint történik, hiszti van. Nem akarom elrontani sem túlzott engedékenységgel, sem túlzott szigorral. Középút van?


2010. jan. 6. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudod a hisztit megszüntetni, hogy nem azt teszed, amit ő akar, mert akkor megszokja, hogy a hisztivel nálad elérheti azt, amit akar. Ha megtanulja, hogy a hisztivel nem ér el semmit, nem fogja csinálni. Időbe fog telni, de ne engedj neki addig és akkor majd abbahagyja.
2010. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elmondom, hogy én mit csináltam, mert bizony nálunk is volt hiszti. Legkisebb unoka, ráadásul lány (amire vágytak a nagyszülők), el is lett kapatva.

Aztán jött a hiszti. Először el sem hittem, hogy ez az én lányom. Kétségbe is estem... aztán rájöttem, (és ez a megoldás segített is) hogy mindig nagyon határozottnak kell lennem. Átgondoltam egyik este, hogy mit lehet és mi az abszolút nem. Ehhez tartottam magam. Ha jött a hiszti, lehajoltam a kicsihez, elmondtam, hogy mit miért nem (esetleg mikor lehet igen), és hagytam, hadd hisztizzen. Néha előfordult, hogy amit engedtem volna, azt nem engedtem a hiszti miatt.

Miután három-négy hiszti után rájött, hogy ezzel nem ér el semmit, nem adok cserébe plusz figyelmet, sőt! Ha kér, akkor valószínűbb, hogy megkapja a vágyott dolgot, emiatt abba maradt a hisztizés. Mindig mondtam neki, hogy szeretem, de a hiszti és az akaratoskodás nem megoldás. Inkább kérjen. Megértette és azóta ehhez tartjuk magunkat. Nálunk szerencsére tényleg legfeljebb egy hét kellett a látványosabb változáshoz. Hála Istennek, azóta nem történt áruházi hiszti sem, még karácsonyi időszakban sem.

2010. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Biztos van középút, de szerintem minden babánál máshol van. Nem tudom, hogy neked mit jelent a hiszti, de babám ha nem kapott meg valamit, lefeküdt a földre és ott nyöszörgött. Egyik könyvben azt olvastam,hogy ilyen helyzetekben a szülő is csinálja azt amit a gyermek. Igen megtettem, mellé feküdtem a földre és utánoztam (mármint otthol). Szerencsére egy-két napon belül megszünt az ilyen hiszti nálunk.
2010. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2010. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ebben a korban van!Megpróbáltam nem tudomásul venni hogy hisztizik így hamar le is szokott róla mert látta hogy nem megy vele semmire!Elszoktam terelni a figyelmét az adott hiszti tárgyától pl. gyere meglocsoljuk a virágokat stb!Azért néha muszáj engednünk kis dolgokban persze,hogy megmaradjon az akarata is!Sok türelem kell hozzájuk ami egyre kevesebb lesz ha megszületik a kistestvére de muszáj lesz!


(Egy három gyerekes anyuka )

2010. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A második válaszoló nagyon helyesen írja. Én is így csinálom a másfél éves fiammal közben megszülök nemsokára:)

Bár én mostanában elég kemény vagyok hozzá.De meg is lett szerencsére az eredménye.

2010. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 és fél hónapos. Ha fáradt. akkor szokott leginkább hisztizni. Mi úgy kezeljük le, hogy ha valamit nem szabad, pl dobálni (földhöz vágni) a játékokat, akkor először rászólok normál hangon, hogy nem szabad. Persze ilyenkor folytatja, de ezt én is tudom, és azt is, hogy mi lesz a következő mozdulata. Még erősebben a földhöz vágja. Ekkor már nagyon határozottan, erős hangon szólok rá. Persze tudom, hogy ismét a földhöz fogja vágni. Na, erre kiviszem a gyereket a szobából, ahol "jászottunk", azaz dobálta a játékokat. Bezárom az ajtót és jöhet a hiszti. Én pedig várok, hogy mi lesz. Esetleg abba hagyja magától, vagy zokogásig beleéli magát. Ha már zokog, lehajolok hozzá, és megkérdezem, hogy kér e esetleg inni. Erre Ő már is megy a pohara felé. Iszunk egyett, letörlöm a könnyeit, és más játékot keresünk, nem megyünk vissza a szobába még egy kis ideig. Nálunk általában a figyelemelterelés az: "Iszunk egy kis vizet?" szinte mindíg beválik.
2010. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5%
Mit vársz tőle 17 hónapos.Ha ez kiakaszt mi lesz veled ha megszületik a másik,ha eggyel nem bírsz kettővel hogy akarsz?Te is olyan idegbeteg üvöltözős anyuka leszel.
2010. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
huh, a 12:49-es milyen kedves...
2010. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólónak nincs még gyereke. Szerintem is határozottan, következetesen kell hozzáállni. Mindegy, hogy mi a trükk, vízivás, vagy mellé fekvés, a lényeg, hogy ne kapja meg azt, amiért hisztizik.
2010. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!