Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 évet voltam itthon gyesen,...

5 évet voltam itthon gyesen, ezalatt az idő alatt nagyon zárkózott lettem. Hogy oldhatnám fel?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen barátkozom. Néha olyan érzésem van, mintha félnék az emberektől, pedig nincs is miért ( nincs rossz tapasztalat). Ezalatt az idő alatt szinte 2 hetente jártunk 1 alkalommal szórakozni, meg amúgy is kimozdultam otthonról. Azt vettem észre, hogy ha beszélgetni kezdek valakivel, az első 5-10 perc után, hatalmas falat húzok magam köré. Nagyon szeretnék barátkozni az itteni ( falu) lányokkal, de nem megy a félénkségem miatt. Mit tehetnék szerintetek amivel ezt feloldhatnám? Mással is történt hasonló?
2011. jún. 1. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is van néha hasonló, három gyerekem van, zsinórban itthon voltam GYES-en, a kicsi nemsokára három éves.

Nagyon elszoktam attól, hogy naponta kimozduljak, van, hogy pár napig csak a környéken sétálok a kisfiammal, van egy nagy udvarunk, hintákkal, csúszdával, homokozóval, rengeteg játék, így nem mindennapos a játszóterezés.Sokszor nincs kedvem beszélgetni emberekkel, aztán ha mégis rászánom magam, rájövök, hogy tök jól esett, feltöltött picit.

Én úgy érzem, hogy nekem ilyen az alap jellemem is, nehezen barátkozom, összesen van 2-3 barátnőm, de ha jól megnézem, csak eggyel tartom a kapcsolatot heti szinten, vele érzem csak jól magam, a többivel a kapcsolatom picit felszínes lett, nem igazán tudunk már jókat beszélgetni.

2011. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

akkor ez az érzés a hosszan otthontöltött idő miatt lenne?

fura, h félelemszerű érzés kap el a beszélgetések alatt, ilyenkor olyan mintha az eszem ellökné minimum 1 méterre az illetőt.

ez változna szerintetek akkor, ha lenne munkahelyem? Vagy lehet, h a terhesség és otthonlét alatt ennyire átalakultam?

eröltessem a beszélgetéseket, v inkább ne?

2011. jún. 1. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!