Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldhatnám 27 hónaposom...

Hogyan oldhatnám 27 hónaposom félénkségét, vagy hogyan fogadjam el?

Figyelt kérdés
Ha csak ráköszönnek a társasházban, sírva rohan hozzám, ha együtt kell utaznunk valakivel a liftben, végigordítja, nem teremt kontaktust az emberekkel, ha megkínálják a játszótéren mondjuk keksszel, nem vesz belőle, inkább kéri hogy én vegyem el, és adjam oda neki, idegenek közt bújik a szoknyám alá, legtöbbször követeli, hogy vegyem ölbe, teljesen rámtapad. Ha kérdezik valamiről, sosem válaszol, köszönni sem köszön, a vadidegenek azt hihetik, hogy egy árva mukkot se tud kinyögni és tök kuka, közben meg itthon folyékonyan beszél, énekel, mondókázik, egy csomó mindent tud, ismeri a bolygókat, egy csomó zeneszerzőt, sok betűt is ismer, ügyesen számol, kreatívan játsza a szerepjátékait, szóval teljesen jól fejlett, társaságban mégis megkukul, na nem mintha parádéztatni akarnám, de lehetne kicsit barátságosabb és nyitottabb. Eleinte azt mondogattam magamnak, hogy ez egy ilyen korszak, anyás, majd kinövi. De már másfél éve mondogatom ezt, nem kéne egy kicsit barátkozóbbnak lennie? Főleg az zavar, hogy mindenki olyan lesajnálóan néz, hogy szegény gyerek, mintha az otthoni zord körülmények tennék ilyen zárkózottá, pedig egyáltalán nem. Három hónapos kora óta járunk mindenféle foglalkozásra és közösségbe, baba-mama jóga, ringató, babúszás, totyogótorna, zenebölcsi, koncertek, később bábszínház, ilyesmi, amiket élvez is, de ha hozzászólnak, nem vesz tudomást másokról, és nem indul el a környezete felfedezésére. Két hónapja bölcsibe is jár, ahova nagy meglepetésemre kifejezetten könnyen beszokott, szeret ott lenni, a beszoktatáskor mikor kimentem, hallhattam, hogy valóban felszabadultan csicsereg, nem némán ül a sarokban, de ha velem van társaságban, rögtön megkukul. Egy ideig azzal is nyugtattam magam, hogy neki ilyen a természete és kész, de a bölcsis tapasztalatok óta kezdem rosszul érezni magam, hogy valójában én rontok el valamit, velem van valami gond, és mellettem nem tud felszabadulni mások társaságában. Bár ennek némileg ellentmond, hogy otthon kettesben remekül eljátszunk együtt. De mégis mi lehet a baj? Nem kiabálok, nem ütöm, nem kényszerítem rá az akaratom, nincsenek nagy hisztik, minden olyan idilli lenne. De aztán társaságban látom, ahogy az egyik hasonló korú kislányt megtapsolják, amikor hangosan énekel és táncol, rám meg sajnálkozva néznek, hogy szegény gyerekének mi baja lehet, olyan kis zárkózott. Hogy álljak hozzá ehhez a helyzethez? Próbáljam megváltoztatni? Ha igen akkor hogyan? Vagy próbáljam meg elfogadni? Mi segíthet ebben?
2011. ápr. 29. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, segíteni sajnos nem tudok, viszont ahogy elolvastam amit írtál mintha csak az én lányom lenne. Ugyanez a helyzet. A gyerekekkel nagyon jól el van, akár idegen gyerekhez is odamegy, de amint egy felnőtt hozzászól, mintha "lefagyna", lehajtja a fejét, és képtelen vagyok belőle egy szót is kihúzni. Erőltetni nem is erőltetek nála már semmit, (főleg a köszönést), mert nem érek célt nála. Próbálom minél többet társaságba vinni, viszont a hozzánk közelebb álló barátokat, ismerősöket megkértem, hogy próbáljanak nem "rárontani" a gyerekre, ha látják, hogy nem vevő a kérdésekre, kínálgatásokra, akkor ne kérdezgessék meg még 15x ugyanazt, hagyják, hogy egy kicsit oldódjon, és várják meg, hogy ő közelítsen. Bízom benne, hogy szeptemberre, amikor kezdjük az ovit változik majd egy kicsit a helyzet, mert engem is nagyon elkeserít, hogy valamiért tart a felnőtt társaságtól és teljesen bezárkózik.
2011. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A helyzet nálunk is hasonló. Igaz az én fiam már 4éves, de kis korában is ilyen volt és azt kell mondjam ez később se változott meg. Rendkívül nehezen oldódik, egy szót nem lehet kihúzni belőle ha valaki ismerős, vagy idegen van a közelben. Az óvodába is nagyon csendes, jártunk szakemberhez, de nem változott a helyzet.

Én emlékszem ilyen voltam kiskoromban szintén, aztán valamennyire kinyíltam, de eléggé zárkózott voltam sokáig.

Tanácsot nem tudok adni, elnézést, csak átérzem a problémát, mert nálunk is ez van.

2011. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Ezekszerint egyszerűen ilyen és ilyen is marad. Tényleg, most az jutott eszembe, hogy a ti gyerkőceitek is egykék? Vajon ez amolyan tipikus egykeprobléma?
2011. ápr. 30. 06:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, az első válaszoló vagyok. Nem az egykeség miatt lehet, mert nálunk van egy féléves kistesó és az sem változtatott a dolgon. De az megnyugtató, hogy nem egyedülálló eset, vannak még ilyen gyerekek. Szeptembertől kezdődik az ovi, majd meglátjuk. Lehet, hogy akkor is visszanézek és megírom ha van változás. Bár van egy távoli ismerős, aki azt mondta, hogy az ő gyereke is ilyen, és képzeld egy évig az egyik óvónénihez egy árva szót sem szólt. Lehet, hogy nálunk is ez lesz, bár próbálok pozitívan állni a dolgokhoz.
2011. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!