Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka, hogy ennyire...

Mi lehet az oka, hogy ennyire zárkózott egy 4,5 éves kisgyerek?

Figyelt kérdés

Barátnőm kislányáról van szó. Akárhányszor jönnek hozzánk, itt vannak 2-3 órát, a kislány egy mukkot nem szól. Az én lányom próbálna vele játszani, de ő egyáltalán nem akar. Csak ül, egy szót sem szól. Ha kérdezek valamit tőle, csak néz rám. Még az én gyerekem sem tud vele beszédbe elegyedni, pedig nagymamám szerint "gyereknek gyerek a barátja".

Másfél éve ovis, anyukája szerint nem szeret járni egyékbént.

Vajon miért ilyen?


2011. júl. 7. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát hogy miért ilyen, arra nem tudok választ adni, sokféle oka lehet, de igen, léteznek ilyen gyerekek én is ilyen voltam, aztán kinőttem. :) Én lányom is zárkózott, szólni nemigen szól máshoz, viszont kb. 15-20 perc után azért már oldódik és ha beszélni nem is, de huncutkodni szokott.
2011. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ti mentek hozzájuk akkor is ilyen vagy akkor érzi hogy "hazai pályán" van és nyitottabb???
2011. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mi még nem voltunk náluk (nagyszülőkkel élnek együtt, így kényelmesebb, ha ők jönnek hozzánk).

Anyukája szerint otthon sokat beszél.

Én még soha nem hallottam a hangját :( Kérdezek tőle valamit, pl mi a jeled az oviban, és csak néz rám, vagy elfordul, egyáltalán nem szólal meg :(

De az oké, hogy velem nem beszélget, de a kislányommal sem.


Úgy szeretném, ha jól érezné magát nálunk, és itt is felhőtlen lenne, szeretnék neki segíteni. Hogyan lehetne?

2011. júl. 7. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom még csak 3 éves, de dettó ilyen. Hogy miért? Jó lenne tudni! Rendezett, normális családban nőtt fel, folyamatosan vittük gyerek társaságba és mégis... Azt mondja a védőnő és a gondozónéni a bölcsiben, hogy meg kell várni, míg megváltozik. Rá kell hagyni. Amúgy tényleg nagyon zavaró.
2011. júl. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a mai napig ilyen zárkózott vagyok.

Elmúltam 30 és van 2 gyerekem. Ők nem ilyenek, szerencsére. Sajnos nem tudom mi az oka a zárkózottságomnak.

2011. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!