Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Rendes" háziasszony vagy?

"Rendes" háziasszony vagy?

Figyelt kérdés
Mire lekészül az ebéd, minden edény elmosogatva, elpakolva?
2011. jún. 1. 10:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Akkor én sem vagyok rendes háziasszony, mert a konyhám sokszor olyan, mintha bomba robbant volna. 5-en vagyunk, van mosogatógépem is, csak vacsorát szoktam főzni meg hét végén ebédet, mert hét közben rendeljük:) Még így is sokszor alig bírom rávenni magam, hogy a gépbe bepakoljak:) Mindig van valami.

Viszont a ruhákat mindig szépen elpakolom, arra nagyon érzékeny vagyok,hogy szekrényekben precíz rend legyen.

2011. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
általában igen, de most szesszióban vagyok és az élvez elsőbbséget, így másnapra szokott maradni a mosogatás, pedig nekem is van mosogatógépem. Ráadásul terhes is vagyok újra, és nagyon fáradt vagyok, van olyan, hogy kimosom a ruhát, de kiteregetni már nincs erőm, másnapig áll összehajtogatva a lavórban. Ma pl. a port néztem a szekrényen, de holnap vizsga, az most fontosabb, majd holnap du. takarítok.
2011. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%

Igen, rendes háziasszony vagyok. :)

A lányom 16 hónapos, reggel 9-10 között kel, én 6-7 körül, hogy mire felkel,az ebéd készen legyen, és az ekkor termelődött mosatlan el legyen mosogatva. Előző nap mindig eltervezem, hogy mi legyen a másnapi ebéd és, hogy megfeleljen mindenkinek, így nincs gond ezzel. Az ebéd mosatlanját a kislányom alvásánál szoktam elmosogatni, sajnos nekem nincs mosogatógépem. :(


Sőt a mosógép is (szinte) minden nap megy. Ezeket is általában egyből elpakolom, és egy héten egy nap vasalok.


Akkor pakolok rendet, amíg a lányom alszik. :) Akkor mosom fel a követ is, fürdőszobát is akkor takarítok, a porszívózás fél óra, azt vele csinálom.

Rend szokott lenni, csak a játékok szoktak szana-széjjel lenni, de hamar össze rámolok. Azért sose lehet tudni mikor jön vendég.

2011. jún. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Nem nevezné magamat rendesnek ilyen szempontból:) Este nálunk is sokszor ott maradnak az edények, igaz, még pici a baba. De inkább én is a férjemmel vagyok meg a babával. Meg én is a mosogatógépet használom, sokkal gyorsabb és kényelmesebb.
2011. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
70%
Ja, és nem büdösödik be nálunk sem a gép, ha mosatlan edény áll benne.
2011. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Én igen, "rendes" háziasszony vagyok. :) Itthon vagyok 2,5 éves gyerekkel. Mindennap van főtt ebéd, vacsi, el van mosogatva. Mondjuk a mosogatás nálam pont kényes dolog, utálom a mosatlan edényt, és emiatt nincs is mosogatógépünk, mert alighogy "képződik" egy edény, azonnal elmosogatom, szal nálunk nem lenne ideje megtelni a mosogatógépnek :) Pedig szegény férjem mindig venni akar ,de már rájött ő is, hogy nálam tök felesleges.


El is pakolok. Nappal nincs nagy rend (a gyerek miatt) de tisztaság az van, szóval bárki bármikor feljöhet. A gyerek játékai szanaszét, de ruha és egyebek nem kószálnak a lakásban, és por sincs, fel van porszívózva, le van törölgetve. Erre már a gyerek előtt is elég kényes voltam, mióta ő van, méginkább.


Mielőtt lefekszünk a lakást is rendbe rakom, elpakolok, stb. úgy fekszünk le. Nekem ez semmiség, nem érzem "munkának", és szívesen csinálom. És mivel folyamatosan csinálom, így nem nagyon van elmaradás, mindig csak egy kicsit kell egyszerre csinálni :)

2011. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Hát , nekem nincs valami sok időm a takarításra , 5 gyerek van , a két kicsi itthon van , 3 és 22 hónaposak ,a többi csak délután , mert suliba , oviba vannak, segítségm nincsen , de azért minden nap elmosogatok , porszívózok , ugymond látszat-takarítást csinálok .Azt csinálom meg amit nagyon kell , az , hogy mekkora kosz van a bútorok alatt és a nem látható helyeken , más kérdés. A játékok persze mindig szanaszét vannak , de azokat örökké lehetne pakolgatni, egyet elpakolok , addigra kettőt elővesznek.
2011. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Én folyamatosan tanulok mióta megvan a lányom, mikor 3 hós volt államvizsgáztam most meg a nyelvvizsgára készülök. Most is van vasalatlan ruha, kupi piszkos edényes a gépben de mit tegyek ez van. Nem is nagyon idegesít nincs mindig mindenre ideje az embernek, meg a 2 évesem sem egy nagy segítség házimunka terén:D
2011. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Még igen. Aztán ha a két nagyobb (34 és 20 hónaposak) bölcsis szünetüket töltik itthon, majd nem leszek. Jelenleg "csak" a 2 hónaposommal vagyok itthon délelőttönként, így van időm minden házimunkát megcsinálni. Délben megyek a nagyokért, innentől kezdve már csak a gyerekekkel foglalkozom. Miután mindegyik alszik, elmosogatok gyorsan.
2011. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
13:23 Akkor neked szerencséd van:) Én is szeretem a rendet, de lehetetlen pár hónapos pici baba mellett egy 500 négyzetmeteres házat takarítani minden nap, a teraszokról nem is beszélve. Igaz, jár hetente takarítónő, de az kevés. Rendetlenség nincs, mindig elpakolok, de van, hogy nem jut időm felporszívozni, felmosni ebben a nagy házban... És, ahogy írtam is, van, hogy marad este a mosatlan, mert inkább együtt vagyunk a férjemmel (aki este ér haza) és a babával, az többet jelent, hogy együtt legyünk, majd másnap reggel elrakom a mosogatóba vagy elmosom, nem nagy ügy, senkit nem zavar.
2011. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!