Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Rendes" háziasszony vagy?

"Rendes" háziasszony vagy?

Figyelt kérdés
Mire lekészül az ebéd, minden edény elmosogatva, elpakolva?
2011. jún. 1. 10:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Általában igen. Így szoktam meg, anyukám így tanította. :)

De most pl. a tegnapi mosatlan edény is ott van... Nagyon nehezen altattam el a lányomat, hajnalban is keltünk, most nincs hozzá kedvem, meg zörögni sem akarok. Majd ha felkel, megcsinálom. :)

2011. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem :) Akkor mosogatok, ha hagynak. Kimondottan rendetlenség van amikor a gyerekek fenn vannak, alvásidőben próbálom kicsit helyrehozni a lakást. Mellette ügyelek arra is, hogy legyen pihenőidőm, mert kb. reggel 6-tól este 9-ig tart a műszakom.
2011. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%

:D Persze! Amióta mosogatógépünk van!!:D:D

Csak belepakolok, és senki nem lát semmit :D


Meg persze van, amit menet közben elmosogatok, de a gépbe is pakolok, na meg kaja után a tányérokat, evőeszközöket is az asszisztensem mossa :)


Én meg nyugodtan desszertezhetek a párommal, takarjon ez a megnevezés bármit is :) ami épp van :)

2011. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
És nem lesz büdös a mosogatógéped, amiért benne áll a szennyes edényhalom?
2011. jún. 1. 11:01
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amíg főzök, addig a már felszabadult edényeket, tányérokat azért elmosom, de ha már a kész a kaja, akkor ülünk le enni. Tele hassal nem rohanok egyből utána mosogatni, este például rendszeresen ott marad. Vacsi után viszem a gyereket fürdetni, utána mesét nézünk, vagy olvasunk, vagy énekelek neki és ha elaludt már nem kezdek el zörögni a konyhában, mert akkor tuti, hogy valamit elejtek és felkel rá. Ha másnap reggel dolgozok, akkor reggel megint nem mosogatással töltöm az időt, így hétköznapokon az a szokás nálunk, hogy munka után mosogatok, vagy a párom megcsinálja mire hazaérek. Nemsokára konyhát újítunk és az első amit veszünk egy mosogatógép!!! :D Elegem van a sok mosatlanból, rengeteg időt elvesz.
2011. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
76%

Nem! És őszintén, nem is vágyom rá, hogy az a nagyon pedáns, minden élere típusú nő legyek!

Az alapvető rend meg van, de nem lövöm főbe magam, ha két tányért ott marad a mosogatóban és csak később mosom el.

Főzni ritkán főzök, mert 10 órát dolgozom és egy 120 nm-es házat kell tisztán tartanom mellette + egy nagy kertet. A férjemnek van kajajegye, általában menüzünk. Hétvégén főzök!

Heti egyszer nagyobb takarítást csinálok. Heti kétszer porszívózás+ felmosás, wc takarítás, mosás,ahogy adja magát.

2011. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Hát nekem hagynak időt a gyerekeim a mosogatásra, mert este amikor mesét néznek, vagy az apjukkal játszanak, addig ráérek ezzel foglalatoskodni.

Egyébként pedig szeretek mosogatni, és nem is szeretnék mosogatógépet.

2011. jún. 1. 11:08
 8/34 anonim ***** válasza:
75%

Jó neked!

Engem sem érdekel, ha elől maradnak az edények néhány órára. Én inkább a gyerekekkel vagyok, ha ébren vannak, mint mosogassak. Este meg négyesben játszunk, mesét nézünk. Neked is ki kellene próbálni. :)) Na nem bántásból mondom, de én inkább leülök a családom mellé, apát amúgy is ritkán látjuk este, mert rengeteget dolgozik, legalább azt a kis időt együtt töltjük. A házimunka megvár, de gyermekévek gyorsan elszaladnak!

2011. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Rendes.

Mondjuk,kinek mi a rendes.

Mert szerintem a rendes nem egyenlő a klasszikussal.


Anyaként,háziasszonyként,nőként megfelelni nem könnyű,és én ráadásul várandósságom alatt úgy döntöttem,hogy elkezdek egy főiskolát is,hogy karbantartsam az agyamat,míg otthon leszek a lányommal.


Vannak jobb napok/hetek,olyankor minden fronton helytállok,és vannak rosszabb vagy nehezebb időszakok,amikor pedig valahonnan el kell vennem. Mivel sem a lányomat,sem a páromat és sem a sulit nem szeretném elhanyagolni,az első hely ahonnan elveszek időt és energiát az a háztartás. Olyankor meg is látszik,bár a férjem sokat segít.


Egyébként fiatal korom ellenére főzök,mosok,takarítok,gyereket nevelek,minden megy a maga módján.

2011. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De ezt belémverték itt még gyerekkoromban, hogy míg főzünk, egyből el is mosogatunk és amúgy is mindig rend legyen. Ilyenek ezek a svábok, nem ismernek pardont.:-) Rossz érzés ha szalad a lakás.(annak ellenére nem szólom meg azt, aki máshogy csinálja)

Ebédfőzés előtt jut idő játszózni, vagy itthon játszani együtt és ebéd után együtt dőlünk az ágyba. :-)

(három éves anyukája + 16km)

2011. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!