Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kire hagyjam a fiúkat, míg mi...

Kire hagyjam a fiúkat, míg mi lagziban leszünk? Hogy lenne a legjobb mindenkinek?

Figyelt kérdés

Az egyik 2,5 a másik 1 éves.A kicsi eléggé anyás,ezalatt azt kell érteni,hogy hiába van ott valaki(papa,mama..bébiszitter)ha én is ott vagyok,akkor ugyan úgy csak velem van el.Ha nem lát sír.A nagy már jobban el van.Ő már többször aludt a szomszédban(egy telken lakunk) az apósomnál.

Van egy sógornőm,aki elvált,(elhagyta 3gyermekét és most adta örökbe újszülött kicsijét)imádják egymást a fiúkkal(nem is értem).Viszont vele ezek után(most szült,ki tudja hogy fogja ezt feldolgozni)nem szívesen engedem el a kicsit.Persze eljöhetne hozzánk,de azzal ugyan ott vagyok,mert nem hagyna készülődni a kicsi.És most önzőnek tűnök,de nekem is kell havi egy hétvége(vagyis egy nap)amit a gyerkőcök nélkül nyugiban vagyunk.

tehát ez lenne az egyik verzió,hogy a kicsi sógornőmmel,a nagy az apóssal.

A másik lehetőség,hogy elvinnénk őket a szüleimhez.Ők Kb 40percre laknak tőlünk(kocsival)de az már Szlovákiában van.És még sosem aludtak ott nélkülünk.Tudom,hogy anyum felnevelt 3 gyermeket,de az anno 30évvel ezelőtt volt.Nem tudom mennyire bírna velük.Mert el tudnánk vinni őket szombat reggel,ők meg haza hoznák őket vasárnap ebédre.Nem tudom mi legyen.Mind kettőt vigyük,vagy csak a kicsit,vagy hívjam ide anyum?De akkor megint "kerülgetek" valakit.


2011. máj. 30. 12:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kire bizhatnád! De én vinném minden további nélkül. A lányom 13hós,idősebb mint a tied s elaludni csak velem tud. S ez megneheziti.S ő nem alszik 9kor..

amikor utoljára voltam esküvőn a pár gyereke 3évesen ott volt s élvezte.Jó néhány ovis vagy bölcsis barátjával együtt...Jó mondjuk 11kor a nagyi hazavitte őket:)...Mi is jöttünk haza az utsó hévvel

2011. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
S egyetek helyettem töltött káposztát!(imádom s éjfélkor azt kell enni a párnak.)utolsó
2011. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
16:14 majd elküldöm a részem mert én a szagát is utálom(jún 29-ei esküvős vok)
2011. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én azok közé tartozom, aki elviszi a gyerekét esküvőre, ballagásra, vagy bármilyen más családi eseményre. Eszembe sem jutna nem vinni.

Így 5 hónaposan volt már esküvőn is, semmi baj nem volt, 4-kor jöttünk el az esküvőről. Ő 10-kor már aludt, a zene nem zavarta, és mi is jól éreztük magunkat. Persze egy egy évessel már más a helyzet, de én akkor is vittem volna és viszem is, mert úgy gondolom az jó a gyereknek ha új helyeken jár, és ismerkedik a világgal.

A mama is vigyáz rá sokat, ha sürgős elintéznivalónk van, de ha nem tud rá vigyázni visszük magunkkal. Hozzászokott már az utazáshoz és szeret is utazni.


De a te kérdésed nem erről szólt, csak reagáltam a válaszokra.

Sokat nem tudok segíteni, mert nem ismerem a családodat, de a sógornődre én sem bíznám, a leírtak miatt. Az a lényeg, hogy a gyerekek (ahol maradnak majd) érezzék jól magukat, aludjanak már előtte párszor ott, hogy szokják, nehogy gond legyen, amíg ti mulattok! Remélem jól döntesz!

2011. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.Még ha némelyik nem is a kérdésre válaszolt :-)

Ha apum is szabaddá tudja tenni magát arra a hétvégére,akkor mennek anyumékhoz.Már párszor aludtunk ott,a kicsi akkor 4hónapos volt.Meg ha haza megyünk,a délutáni alvást is ott ejtjük meg.tehát ismerik a helyet,csak még nélkülünk nem voltak ott.Nekem csak annyi bajom van ezzel,hogy anyum már eléggé kiesett a babázós korszakából,és így 2 felé szakadni (nekem is)elég nehéz.De ő is NŐBŐL van,és egy nőnek szinte nincs lehetetlen :-)

az elviszem magammal témához:

Nem vagyok az az állandóan lepasszolós típus,mert 5hetes volt a kicsi amikor levittük a Balcsira.Vagy cipeltük Bakonyi kirándulásokra,jött velem nőgyógyászhoz(6hetes kontroll),a nagyot rendszeresen vittem magammal fogorvoshoz,vagy a városba ügyet intézni(most a kicsit viszem mindenhova)Szerintem is kell a gyereknek az újdonság,de nem egy baráti esküvő/lagzi.A nagy még csak csak bírná,de ő nem az az egy helyben ülő gyerkőc...Ő mostanában max 9kor alszik.A kicsi meg már 7kor alszik.Tehát ha vinnénk,akkor épp a vacsiról jönnénk el,az altatás miatt.

Még egyszer köszi

2011. máj. 31. 12:02
 26/29 Vilcsianyuja ***** válasza:
61%
Tudod mit, ha baráti esküvő, hát teljesen egyetértek veled, akkor oda abszolúte nem kell vinned a gyerekeket, ha rokonok, pláne közeli rokonok esküvőjére kell menni, az már más tészta, mert ott úgyis ott van a gyerkőcök legalább egyik nagymamája-nagypapája, uncsitesók, nagynénik stb. szóval egyrészt azért nem tudna az ember szórakozni, mert nem hallana mást egész nap, mint "hát a gyerekeket hol hagytátok???", másrészt a gyerekek úgyis jól ellesznek a már ismert, nekik kedves emberekkel a szülőkön kívül is. a baráti az már más tészta, oda tényleg kizárólag azért mész, hogy jól érezd magad, az meg pláne ciki, ha pont a te gyereked rondít bele a szertartásba, mert ha pl. a menyasszony unokahúga rohangál, az bájos, ha meg olyané, akit a násznép nagy része nem is ismer, az neveletlen... bocs, hogy már megint offolok, csak ez még kikívánkozott belőlem, de szerintem ezzel nagyjából egyetértenek a gyerekcipelőpártiak is :)
2011. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

egy beszámoló:

túl vagyunk a lagzin,a fiúk anyuméknál voltak,szombat reggel negyed 10től másnap délig.Nagyon jól elvoltak,bár a nagyobbik,kicsit hiányolt minket este.

De anyum azt mondta hogy mikor szabin lesz szívesen bevállalja az egyiket pár napra :-)

Mondtam neki,élek vele,számíthat a nagyobbik fiunkra.


Amúgy a lagziban volt 2 kicsi lány olyan másfél évesek lehettek...de nem bántam meg hogy nem vittük őket.Így kipróbálhatták milyen a "messzipapánál" aludni

2011. jún. 20. 12:30
 28/29 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy minden jól alakult,és Ti is jól éreztétek magatokat!
2011. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.

Hallottam már olyan nagyszülőről, aki igencsak fura dolgokat művelt az unokáival, amikor kicsik voltak...

Kitépte az egyéves gyerkőc szájából a cumit, mondván, hogy "minek neked az", azért már a nagymami is rászólt.

A kétéves gyerek meg az ujját szopta, neki meg az ujját akarta erővel kiszedni a szájából, akkor is helyre kellett rakni, hogy ilyet ilyen durván Ne csináljunk a gyerekkel

jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!