Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kire hagyjam a fiúkat, míg mi...

Kire hagyjam a fiúkat, míg mi lagziban leszünk? Hogy lenne a legjobb mindenkinek?

Figyelt kérdés

Az egyik 2,5 a másik 1 éves.A kicsi eléggé anyás,ezalatt azt kell érteni,hogy hiába van ott valaki(papa,mama..bébiszitter)ha én is ott vagyok,akkor ugyan úgy csak velem van el.Ha nem lát sír.A nagy már jobban el van.Ő már többször aludt a szomszédban(egy telken lakunk) az apósomnál.

Van egy sógornőm,aki elvált,(elhagyta 3gyermekét és most adta örökbe újszülött kicsijét)imádják egymást a fiúkkal(nem is értem).Viszont vele ezek után(most szült,ki tudja hogy fogja ezt feldolgozni)nem szívesen engedem el a kicsit.Persze eljöhetne hozzánk,de azzal ugyan ott vagyok,mert nem hagyna készülődni a kicsi.És most önzőnek tűnök,de nekem is kell havi egy hétvége(vagyis egy nap)amit a gyerkőcök nélkül nyugiban vagyunk.

tehát ez lenne az egyik verzió,hogy a kicsi sógornőmmel,a nagy az apóssal.

A másik lehetőség,hogy elvinnénk őket a szüleimhez.Ők Kb 40percre laknak tőlünk(kocsival)de az már Szlovákiában van.És még sosem aludtak ott nélkülünk.Tudom,hogy anyum felnevelt 3 gyermeket,de az anno 30évvel ezelőtt volt.Nem tudom mennyire bírna velük.Mert el tudnánk vinni őket szombat reggel,ők meg haza hoznák őket vasárnap ebédre.Nem tudom mi legyen.Mind kettőt vigyük,vagy csak a kicsit,vagy hívjam ide anyum?De akkor megint "kerülgetek" valakit.


2011. máj. 30. 12:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem viszitek a lagziba őket is???

Más is visz ekkora gyerekeket, akik ráadásul élvezik a "felfordulást". Én biztos vinném a másfél éves fiamat, hiszen hozzánk tartozik ő is, ha lenne tesója, akkor mindkettő vinnénk. Ez nem kérdés, legalábbis nálunk.:)

2011. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
29%

Én nem vinném el őket. Ez egy felnőttbuli, nem gyerekzsúr.

Kérdezőnek: szerintem mindkét megoldás jó lehet. Kérdezd meg őket és kész. :)

Ráadásul egyszer úgyis fognak aludni a nagyszülőknél, miért ne lehetne az első alkalom most? :)

2011. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
6%
Amúgy ha nekem lesz esküvőm, biztoas ráírom a meghívóra, hogy kisgyerekek nem jöhetnek. Miért lenne jó? A szülők így jóval korábban hazamennek a kicsik miatt. Én viszont szeretném, ha a meghívottak jól éreznék magukat, nem pedig a gyerekek lőnék a pizsit 22 órakor.
2011. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ha anyukád vállalja őket, akkor vigyétek oda. Kicsit talán nyűgösek lesznek, de a nagyival biztos összehangolódnak. És 40 perc kocsiút nem olyan sok, ha van valami (ne legyen).


Én a sógornőre nem bíznám, se az apósodra, szerintem jobb, ha együtt lesz a két gyerek, nem "szeditek szét" őket.


Úgyhogy már csak azt döntsd el, hogy melyik az egyszerűbb, kerülgetni anyukádat és a gyerekeket készülődés közben, vagy elvinni őket anyukádhoz, messzebb lennének, de tudnátok nyugodtan készülődni, szórakozni.

2011. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
77%

Harmadik válaszoló!

Szerintem elég bunkó dolog kikötni, hogy kisgyerekek ne menjenek... Sajnálod azt a szelet tortát tőlük, vagy mi??

Nem minden szülő gondolkodik úgy mint te, mert a gyerek hozzátartozik a családhoz, nem lehet csak úgy lepasszolni, amikor csak kényed-kedved tartja. Ennyi erőből kis koszorúslányod sem lesz, mert nem való oda??

2011. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
off: ha olyan esküvői meghívót kapnék, amin az áll, hogy nem lehet kisgyereket vinni, akkor sem mennék, ha eleve nem vittem volna a gyereket. Ez mekkora bu....ság már...
2011. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

OFF:


mi olyan lagziban voltunk most hétvégén, hogy két külön kis terem volt matracokkal telerakva, ahol lefeküdhettek aludni a gyerekek. Mindig volt ott valaki, aki odanézett, de azért lehetett bulizni is.

2011. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

Én sem vinném el! Egy gyereknek nem akkora pörgés,mint a felnőttek gondolják. Pl. egy egy éves nehezen bírja ki csöndben a szertartásokat!

Olyat viszont tényleg nem illik kérni,hogy ne hozzák el. Bár sokan felérik ésszel és nem túráztatják a gyereket sem feleslegesen.

Nem beszélve arról,hogy egy egy éves már kb. 9-kor elálmosodik, tehát anyuéknak is addig tartott a buli!

Nem járnak az emberek minden héten lagziba, ennyi buli kell a szülőknek is, gyerekek nélkül!

Én együtt hagynám őket. Ha a kicsi ilyen anyás, lehet,hogy jobb neki, ha legalább a tesót látja!

2011. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

a múltkor az öcsém lagzijába sem vittük őket.kérdezték is a rokonok,hogy miért nem.Mondtam,mert MI szülők is élvezni akarjak a bulit.Akár mennyire is hozzánk tartoznak,van az a hely,ahova nem visszük őket.(pl ha én megyek dokihoz,vagy temetés,és pl esküvő)Majd ha nagyobbak lesznek.Ennyi idősen engem(minket)sem vittek.

Azt hiszem tudat alatt már eldöntöttem,hogy anyuméknál lesznek a legjobb helyen(múltkor anyósom vigyázott rájuk,nagyon jól elvoltak a gyerekek).

2011. máj. 30. 12:55
 10/29 anonim ***** válasza:
30%

Én múltkor nem vittem se a kicsit, se a nagyot.

Az az igazság ha már elmegyünk sé multaunk, akkor iszzunk is:-)))

2011. máj. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!