Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mennyi időt szántok...

Anyukák! Mennyi időt szántok magatokra?

Figyelt kérdés
Mennyi idő hetente/ havonta/ naponta ami csak a tiétek? Azt csináljátok amit szerettek, sport, vásárlás, szépségápolás egy kávé a barátnőkkel stb. Van bűntudatotok? Van aki megszól e miatt? Én heti 3-4 alkalommal sportolok másfélórát esténként 3 hetente pedig egy délelőtt elmegyek szépség szalonba. Két hetente vasárnap pár órára találkozok a barátnőimmel. A többi időben non stop a gyerekekkel vagyok. Tegnap voltam pont a szalonba és párom testvére szerinte ez önzőség, hogy magamra költöm a pénzt és az időt. Nagyon rosszul esett, hogy ezt mondta. Én ettől még nem tartom magam rossz anyának, mivel szerintem nem szabad elhanyagolnom magam. A pénzt pedig nem a gyerekek elől veszem el ha nem tellene rá nem költenék. Nektek vannak ilyen saját programjaitok? Sok idő ez amit külön töltök a gyerekektől? 4 gyermekem van az ikrek 2 évesek a lányom 3.5 a fiam 5. A párom van ilyenkor velük. 28L
2011. máj. 28. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem önzőség egyáltalán. Ha telik rá miért ne? Nem mellesleg fontos,hogy a párod vonzónak lásson nem addig kell szépnek lenni amíg el nem vesz hanem utána is. Főleg 4 ilyen korú gyerek mellett egy kis kikapcsolódás kell mert megzakkan az ember. Ne érezd önzőnek magad nem vagy az.
2011. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Ha a gyerekekkel is foglalkozol, megvan mindenük, akkor nem önzőség. Ha megvan a lehetőség, akkor használd ki, a gyerekeknek is jobb, ha egy kipihent, vidám és boldog anyukával vannak, mint hogy 24 órában nyűglődj és bosszankodj, hogy fáradt vagy.


Mivel napközben a gyerekekkel vagy, ez nem sok idő, más meg napi 8-9 órákat van távol, mert dolgoznia kell.

Ráadásul apukával vannak, nem is idegennel, úgyhogy én nem látok ebben semmi problémát.

2011. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hű, nagyon irigyellek :) Ami az én időm, az napi fél óra az esti fürdetés előtt (tusolás, hajmosás, manikűr, pedikűr, stb.). A férjem hétvégenként is dolgozik általában, ha itthon van, azt az időt általában hármasban töltjük. Szépségszalonra, konditeremre nincs pénzünk. Ha megteheted, használd ki, és érezd jól magad!
2011. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ikres-négygyermekes anyuka vagyok! :) 5 évesek a fiaim, van egy 3 éves lányom és egy másfél éves kisfiam.


Engem is megszóltak már párszor, mondjuk csak itt, ezen az oldalon. :)


Én nem gondolom azt, hogy a gyerekvállalás az feltétlen lemondással jár. Nyilván, sok dologról lemondunk, munkáról, mindennapos szórakozásról, kinek mi, de én nem bírnék az a fajta "ősanya" lenni, aki onnantól csak és kizárólag a gyerekeknek szenteli magát. A gyereknek is az jobb hosszútávon, ha az anyukája kiegyensúlyozott és boldog, ehhez pedig igenis kell a magára szánt idő. Szerencsére nekem is van segítségem, párom és anyósom bármikor bevethető.


Heti 6x korán reggel futni megyek, ezt mondjuk nem veszik észre a srácok mert még mindenki alszik. Heti 1x jógázom, néha egy-egy uszodázást is beiktatok, de ez nem fix. Ha szépségszalonba megyek, vagy vásárolgatni, akkor is van kire bízni a gyerekeket. Engem már azért is megszóltak, mert már egész kicsi koruk óta rá-rábíztuk őket a nagyira. Én pedig örülök, hogy összeszoktak, mert így sosincs belőle probléma, sőt, örülnek, ha mehetnek hozzá, mi pedig ki tudunk kapcsolódni.


Hetente 1 este elmegyünk randizni a férjemmel, ezenkívül természetesen nekem is vannak találkozóim néha a barátnőimmel, nem kell róluk is lemondani csak mert szülő lett az ember.


Ha meg van rá pénzed, akkor másnak mi köze van hozzá? Nagyon nem bírom az olyan embereket, akik más pénztárcájában turkálnak.

2011. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szinten 28 eves vagok es 2 gyermekem van, mindketto kicsi. (ket es fel es masfel evesek).

Minden nap deltol haromig alszanak egyutt. Nem hagyhatom oket egyedul a szobaban, de ilyenkor szoktam tornazni. kb negyven perc hetente 5-6 alkalommal. Torna utan kiszaladok zuhanyozni, gyorsan megebedelek es megiszom a tejeskavet. En ennek orulok nagyon.

Este fel kilenctol ismet alszanak, ilyenkor szoktam hosszabb zuhanyt venni, szortelenitek, arctisztitas, maszk, koromlakk, stb, ami eppen kell. Csak a zuhany es az arctisztitas minden napos, a tobbi alkalomszeru.


Szoliba is jarok hetente egyszer. Mi jelenleg a nagyszulokkel lakunk (a ferjem kulfoldon dolgozik, ezert koltoztem ossze a nagyszulokkel). Ugy csinalom, hogy elaltatom delben a gyerekeket es elhuzok szoliba. 1 ora az egesz.


Kozmetikushoz 2-3 hetente megyek szemoldokot szedetni/festetni, a tobbit magamnak csinalom otthon, de ez is ilyen alvasidoszakban szokott lenni max 1 ora.


Fodraszhoz havonta megyek, hosszu az ut is, szoval ez egy fel napos program. Akkor a nagyszulokkel egyeztetek es ok vigyaznak rajuk.


Baratnozni ritkan megyek, nincs hozza tul sok kedvem, egyedul csavarogni szoktam inkabb, de az sem gyakori. Havi 1 alkalom, neha kethetente, utana meg 2 honapig egyszer sincs hozza kedvem.

A ferjem ugye most nincs velunk, ritkan latjuk, de amikor itthon van, akkor a gyerekek lefektetese utan szinte minden masodik este elmegyunk valahova. Setalni, moziba, vacsorazni, szorakozni. Regebben is mentunk 2 hetente kb, akkor ugy oldottuk meg, hogy elmentunk egesz hetvegere a nagyszulokhoz, ugyanugy elaltattuk oket es leleptunk.

Szerencsere megoldhato, szivesen vallaljak oket, foleg, hogy az alvo gyerekekkel semmi gond nincs, nem terhelek le ezzel senkit. Max annyi az aldozat a reszukrol, hogy amig haza nem erunk addig nyitott ajtoval alszanak.


Az esti szorakozassal inkabb magammal cseszek ki, nem massal, mert mindegy, hogy ejfelkor, vagy hajnali negykor erek haza, a gyerekek reggel 6-7 ora kozott ebrednek. Akkor en ugyanugy ebredek veluk, mintha mar 10kor agyba kerultem volna.

2011. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is megtenném, ha lenne rá lehetőségem. Egyedül nevelem a kicsim, és nincs segítségem, szóval akkor tudok magamra időt szánni, ha alszik, de akkor sem tudok elmenni itthonról természetesen. Kb havonta tudom nagyira hagyni 1-2 órára, mikor jön hozzánk, vagy mi megyünk, mert messze lakik. Barátnőzni is gyerekkel együtt szoktam, meg minden mást is vele együtt oldok meg, pl:torna.
2011. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem önzőség!!Sőt!!!Bármennyire is szereti valaki a gyerekét, akkor is kell egy kis kikapcsolódás!Igaz nekünk sincs pénzünk ilyenekre, de 3-4 havonta én is meg engedek magamnak egy fodrászt.Nekem az is kikapcsolódás, mikor el megyek egyedül be vásárolni az az ebédhez.Párom nagyon partner ebben,és néha ő mondja, hogy menjek. Igaz nagyon hisztis és akaratos már most a babánk.Nekem kell egy kis szusz...Egyáltalán nem egészséges ha valaki a nap 24 órájában a gyerekkel van, mert idegileg ki készül..Tisztelet a kivételnek.

5 hós baba anyukája. :)

2011. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Röviden, tömören, ha valaki ezt önző dolognak tartja, akkor egy bazi nagy álszent valaki (inkább senki), vagy pedig halvány gőze nincsen arról, hogy milyen gyereket nevelni. Nekem egy gyerekem van és kb. én is ennyit szentelek magamra, pluszban folyton önállóságra nevelem a gyereket (persze foglalkozom vele, meg viszem gyerektársaságba, játszótérre, de nem viszem túlzásba), így ha együtt is vagyunk, akkor sem egy házi robotnak érzem magam és cserébe a párom egy (szó-szó) kiegyensúlyozott és úgy-ahogy szép nőt tudhat a gyermeke anyukájának. :)) Máskülönben szőrös lennék és dagadt, meg idegbeteg sárkány, akitől menekülnek a pasik. :D
2011. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
jaj ugyan már, dehogy önzőség! 4 gyerek mellett? ez a minimum ! :))) én inkább gratulálok hogy ennyi gyerkőc mellett is odafigyelsz magadra! a rosszindulatú emberekkel meg ne foglalkozz!
2011. máj. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aki erre megjegyzést tesz,az irigy és rosszindulatú! Én sajnos eljutottam odáig,hogy sajnálom magamra költeni azt a kevés pénzünket,mert nagyon kevés a GYED,stb. Inkább lakást csinosítok és szabadidőmben plusz bevételért fáradozom itthoni munkával. A hajam hosszú és nem őszülök,így fodrászhoz negyedévente ha eljutok,a körmöm semeddig se tart kár megcsinálni,szoliba nem emlékszem mikor voltam utoljára(34 hetes vagyok nem is mehetek),környezetemben mindenki babázik,nagyon senki nem megy sehova:S De ez nem jó,érzem,néha kellene a kikapcsolódás! De most a kistesóra készülök nagyon! Szülés után azért szeretném rendbe szedni magam,mert nem tervezünk több babát egyelőre,és nem akarok ilyen lepukkant maradni. De a pénzt sajnálom mindenre. Kocsira gyűjtünk,mert az nincs még és 2 gyerekkel nem lehet létezni autó nélkül. Most meg klímát szereltetünk be,mert nem akarom,hogy a hőségben mindkét gyerek kiütéses legyen,én meg hőgutát kapjak:S Bocsi,kicsit eltértem a kérdéstől:) Sokkal nyugodtabb vagy és türelmesebb a gyerekeddel ha magadra is szakítasz időt!!!
2011. máj. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!