Miért vállalnak olyanok gyereket akik nem dolgoznak?
Nem értem az olyan szülőket, akik gyermeket vállalnak és nincs munkaviszonyuk,munkanélküliek(évek óta nem dolgoznak). Nem értem azokat, akik még iskolába járnak és mégis gyermeket vállalnak.(pl. egyetemisták) Nem értem azokat akik még a 18. élet évüket sem töltötték be és gyermeket vállalnak.
Kíváncsi vagyok az olyan szülők véleményére,válaszára akik bele tartoznak valamelyik kategóriába, de mindenki véleménye érdekel.
Nem rosszindulatból kérdezem,csak egyszerűen érdekel.
De igazából neked ez miért probléma? Mármint most komolyan érdekel, hogy a munkanélküli szülők, az egyetemista szülők, illetve a fiatalkorú szülők neked milyen téren okoznak gondot.
Általában az ilyen esetekben nem előre eltervezett gyerekvállalásról van szó, az meg már egyéni döntés, hogy ilyen körülmények között ki-ki a saját lelkiismerete, normái, erkölcsei szerint miként dönt. Jó, azt valóban én sem tartom megfontolt döntésnek, ahol egyik szülő sem dolgozik, vagy még csak 15-16-17 évesek, és így TERVEZIK a gyereket, de őszintén szólva ez sem az én problémám, az én életemet nem befolyásolja.
Én is a suli után szültem 21 évesen. Mindig is fiatal anyuka akartam lenni. Nem dolgoztam előtte, csak ilyen diákmunkákat. ÉS? Nem kell nekünk semmi segély, se a szülők támogatása, a saját lábunkra álltunk fiatalon, gyerekkel. Saját lakásunk van, saját autónk, és nem anyuci meg apuci vette meg nekünk.
A másik meg az, hogy ma már lenézik azt aki fiatalon szül, és természetesnek tartják ha egy nő 35-40 körül szüli meg az első gyerekét. Én meg ezt nem tudom megérteni.
Engem az nem érdekel, hogy ki miből tartja elé a gyerekét. Nekem is van, és nem vagyok még 24 sem, de én azért dolgoztam előtte jó pár évet és még fogok is.
Csak egyszerűen nem tudom megérteni azokat akiknek nincs meg az anyagi háttér, hogy mernek bevállalni gyereket.
Szerintem meg aki nem dolgozott előtte akármilyen oknál is fogva az nagyon is felveszi az ilyenkor járó segélyt, senki ne legyen már ilyen álszent, hisz ami jár az jár.
Aki meg dolgozott az meg nem kap semmi plusz juttatást. Ezt így nem igazán tartom igazságosnak.
Én sem dolgozom évek óta, és esélyem sincs elhelyezkedni (vidék, magas munkanélküliség, hiába van 3 szakmám, köztük egy főiskolai végzettség)...
A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 18:52
Mintha én írtam volna.
Annyiban módosítva, hogy decemberben szűnt meg a munkaviszonyom, februárban mehettem volna külföldre dolgozni 1-2 évre, hogy egy lakást tudjunk venni, a párom maradt volna itthon (neki stabil munkahelye van, egy 15 éves munkaviszonyt nem hagyott volna ott). De a vidék, magas munkanélküliség, 3 szakma (közte egy főiskolai diploma) stimmel....
Ebben a helyzetben január 28-án pozitív lett a teszt.... Mire megszületett a fiam, már nem voltam jogosult a gyedre. A külföldi munka elúszott (terhesen nem lehetett volna végezni, húsipar-húsfeldolgozó). Anyóséknál lakunk, a tetőtér a miénk, külön kasszán, külön rezsin vagyunk. A fiam megkap mindent.
"Aki meg dolgozott az meg nem kap semmi plusz juttatást."
Téged nagyon becsaptak (vagy csak beszélsz és nem érted mit).
Aki dolgozott előtte TGYÁS-t és GYED-et kap. Aki nem, az csak GYES-t. Ami ugye kevesebb, mint az említett másik kettő. Tehát aki dolgozott gyerekvállalás előtt, az igenis kap plusz juttatást.
Egyébkéntmeg.
A férjem soha életében nem volt beteg. Soha. Egyszer sem. És az igen szép fizetése után fizet 15 éve TB-t. Most akkor kezdjek el puffogni (mint egyesek) mert a te anyukádnak volt szívműtéte, és azt az én férjem fizette ki? Ilyen alapon... szánalmas hogy nem látsz tovább az orrodnál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!