Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férfiak miért taplók ennyire?

A férfiak miért taplók ennyire?

Figyelt kérdés

Hetek óta megint kezdi a "drága" férjem, hogy szó szerint tojik a fejemre.

Itthon nevelem a gyerekeket, rendbe tartom amennyire egy 2éves mellett lehet a lakást, főzök mosogatok, mosok, pakolok.

Reggel 6kor sikításra kelek, mert Ő felébreszti a nagyot, de már nem foglalkozik vele.

A hétvégére szerettem volna nyugodtan leülni tanulni, vizsgáim jönnek. Ha 10percig tudtam a könyvet olvasni akkor sokat mondok. Ült a gépnél játszott, elzavarta a nagyot, a kicsit se segített elaltatni, semmi...

Vasárnap ugyan ez pepitában.

Hulla fáradt vagyok fizikailag, szellemileg, mindenhogy.

Hétközben ha nem is a szoknyámon ül a nagy, akkor sem tudok tőle tanulni, mert folyton ugrásra készen kell lennem, na meg elveszi a könyvem, jegyzetem...

Ma reggelre, úgy hogy tudta sóska lesz, főzött ki tésztát, meg pestot. Tök jó, csak az a baj, hogy a tűzhelytől a mosogatóig, a mosogatótól a szobáig minden úszik.

Mielőtt elkezdte mondtam neki, hogy csak akkor álljon neki a kajának(ami ehetetlen lett), ha elrámol maga után, elmosogat. Semmit nem csinált, csak itthon hagyott a két gyerekkel, a felfordulással, hogy majd úgyis megoldom.

Gyereket nem nevel, de velem veszekszik, ha erélyesebben szólok már rá a gyerekre, mert 200milliomodszorra is azt csinálja amit szigorúan tilos, vagy ha már sajna a kicsin vezetem le a dühöm, miatta...

Ma nem is akartam leülni ide, de a pipától nem látok...


És minden reggel arra kelek, hogy ez a szr csipog, mert még csak felül az ágyban de belövi a gépet, és úgy ájulok be aludni, hogy ő még gépezik.


Már ebből annyi vitánk volt, beszélgetések(virágnyelven is, mindenhogyan). És erre nincs kapacitásom.

Ha tehetném itthon hagynám Őt és a két kicsit legalább egy hétre, hadd tudja meg... Csak a gyereket sajnálom:(((

(egy hétig nem voltam, hát a fiunk mint egy csövi:S)

Ha így megy tovább tényleg inkább elköltözök a kicsikkel, bölcsit, bébicsőszt keresve, csak messze tőle.


2011. máj. 23. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én férjem nem ilyen hála Istennek! De gondolom mielőtt hozzámentél se volt egy konyhatündér!

Ha nem tetszik, mondd el neki. Ha nem változtat, költözz el!

2011. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem minden férfi az:-)

Viszont a számítógépes játék szenvedély betegséggé fajulhat!!!

Sajnos az én férjemnek is volt időszaka, mikor csak az volt az élete (a munkán kívül). De neki szerencsére megjött az esze (bár sok vitánk is volt ez miatt), most már csak 2 hetente egyszer ül le játszani vasárnaponként.

Én is hülyét kaptam, mikor reggeltől estig ment a r@hadt gép és nem bírt előle felállni. Én akkor mondtam is, hogy hasznos ez az internet, de sokkal nyugodtabbak lennénk és sokkal több időt tölthetnénk egymással, ha nem lenne a számítógép. Szerintem nem családos embereknek való. Széthullik miatta nagyon sok család sajnos:-(

Én nagyon komolyan elbeszélgetnék a férjeddel, ha ez így megy tovább elhagyjátok őt. Változtasson, ha a családját akarja. Beszéljetek meg egy időt, hogy csak akkor gépezik. Ill. akkor, ha segített neked, minden fontos feladat el van látva és neked is jut egy kis pihenés.

Nem igazságos így, hogy te megszakadsz, ő meg tojik az egészre. Mondd el neki, ha nem teszik, akkor fel is út le is út! Én konkrétan ezt mondtam a férjemnek akkoriban! Azóta sokkal több időt tölt a fiával (2 éves) és várjuk a második babánkat. Remélem nem fog visszaesni ebbe a szenvedélybe... Amúgy szerintem ez ugyan olyan szenvedély betegség, mit a dohányzás vagy az alkoholizmus! Lehet vele elvonóra járni! Nagyon durva...

Sajnállak, hogy te is ezt kell hogy átéld:-(

És még mennyi ilyen család lehet... Szomorú:-((

2011. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem csak a konyhatündérség(6edény egy felforralt pestohoz(por meg víz) ill 0,5kg tésztához, mindezt zsíros maszatos terrepé változtatva a konyhát) szó szerint úszik:(


Szennyeszokni hegyek az ágynál, ha kérem hozza ki úgy tesz, mint aki meg sem hallja... Persze mikor jólvégeztem dolgom, kész a mosás kihozza, de másnap az én hibám, h nincs tiszta, száraz zoknija...

Tiszta ez meg az a nadrágom?-Nem láttam, nem mostam ki, miért, hol van, szennyes?-jah, egy hete ki kéne mosni, csak Ő elpakolja a szekrénybe...:( És az én hibám, hogy nincs kimosva.


És nem az, ha most nagyon akarnám, akkor már rég ragyogna a lakás, de már rosszul vagyok az egésztől:((((

2011. máj. 23. 16:06
 4/9 A kérdező kommentje:

Függőség: bagózik mellé.

Ha itthon van, a hátát látom, vagy hogy megfulladok a bagószagtól és napi 1-2dobozzal leszív...


"az elhagylak" kb akkor "érne" is valamit, ha egy másik ffihez mennék, aki elvesz, és tisztességesen neveli a gyerekeim... Csak ugye ilyen...:(((

De akkor is csak egy szemét nő lennék, aki nem értette meg, hogy neki pihenni kell(8óra munka, amit nem csinál meg:()

2011. máj. 23. 16:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Ultimátum. De komolyan. Vagy változtat, vagy lelépsz a gyerekekkel. Ennyi.


Tudom hogy nehéz, de van választásod.

2011. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

ja megszoksz vagy megszöksz?


De gondolom régen sem volt másmilyen, úgyhogy ilyen pasinak nem is szültem volna gyereket

2011. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát rosszul választottál, ne haragudj! (Néha én is a fejem verem a falba, más miatt ugyan, mint Te.)

Bocs, de miért szültél neki 2. gyereket is? Nem tudnál elmenni tanulni heti pár nap pár órára valakihez? Barátnő, szüleid, ahol senki sem zavar, vagy akár egy Plázába, ha ilyen helyen laktok.

Nálunk nincs ilyen, hogy széthagyja a szennyest, én nem tűrök meg ilyet. Magától elmosogat ebéd után, előkészíti a reggelit, szóval sokat segít, mondhatni bármit, amire megkérem. Gondolom, hogy éjjel mindig én kelek a kicsihez, ő meg a többit vállalja inkább. Ha itthon van, időnként hiába kérem meg, hogy játszanak, jön hozzám a kisfiunk, így főzni elég macerás, rángat, sír.

Ha meg tudod engedni, én mennék a helyedben, egy kiszipolyozó kolonc lesz a hátralévő életedben a férjed. Nem tudom egyébként szoktatok-e beszélgetni, romantikázni, meg egyáltalán olyat, ami miatt az ember jól érzi magát egy kapcsolatban. Gondold át, hogy merre billen a mérleg.

De a gyerekeket is felfüstöli a férjed? Na azt végképp nem tűrném el.

2011. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy dolgot tennék még hozzá, ami szerintem a korábbi válaszokból kimaradt: ilyen példakép mellett én félnék, hogy a gyerekeim is egy rabszolgának fognak tekinteni, akik elvárják, hogy anya mindent elvégez, segítséget, tiszteletet nem érdemel, hiszen apa is megteheti mindezt. Én nem szeretném, ha a gyerekeimből is ilyen felnőttek válnának, hogy majd egyszer e miatt szenvedjenek ők is egy hasonló kapcsolatban, vagy csak akkor döbbenjenek rá, milyen emberekké is váltak, mikor egy erős nő/férfi kidobja őket, mondván, szar emberek.
2011. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ekeke ***** válasza:

Álmodozz, dönts szarul, utána meg tiltakozz és sírj, majd boríts fel mindent..

Magyarán: ezt főzted, edd is meg.


Ha meg a férjed alkoholista/munkamániás/nőfaló/játékfüggő/semmilyen lenne, akkor meg?


Becsüld meg, aki van és végezd a dolgod. Lehet, hogy egyedül viselve a család anyagi terheit neki nem egy kellemes vasárnapi séta az élet!!!!

2011. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!