Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Halmozott problémák, hogyan...

Halmozott problémák, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Párommal 5 éve vagyunk együtt,külföldön dolgozik,csak hétvégente van itthon, 1évig együtt éltünk,de most megint távkapcsban vagyunk,viszont ő már nagyon szeretne gyereket,eddig én is,de egyre nehezebb minden.nekem még 2évem van az egyetemből,és anyagilag így is nehezen jövünk ki,plusz még ha lenne baba,csak hétvégi apukája lenne,nem beszélve a lelki támaszról, hogy sosem vagyunk egymás mellett.az itthoni fizetésből nem jönnénk ki,mert sok a hitelünk...és még a baba se jön össze már másfél éve,de ő nem bir már várni,fél hogy "öreg" apja lesz a gyereknek(most 33éves).nem tudom hogyan tovább.ha levelezőre megyek,akkor is szombatonként be kell járni,hova teszem a gyereket,és akkor heti egy napot lehetek a párommal?félek hogy a távolság el fog idegeníteni minket egymástól.így sincs hétvégén időnk szinte egymásra,évek óta nem voltunk nyalani,kikapcsolódni,mindketten örökké feszültek vagyunk a megélhetési gondok miatt,napról napra élünk...valaki tud pozitív tanácsot adni?kezdem elveszíteni a reményt...
2011. máj. 12. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Amig nem eltek egy fedel alatt, addig en nem vallalnek gyermeket a helyedben. Hosszu azaz 5 nap apa nelkul, neked tars nelkul. Szerintem lenne belole problema boven. Varjatok addig, amig te koltozol ki hozza, vagy o vissza.

Te dolgozol suli mellett jelenleg? Ha dolgoznal, akkor sem jonnetek ki abbol es az o itthoni fizetesebol? Mert akkor talan mukodhetne, hogy addig vartok, amig nem leszes jogosult tgyas-ra, gyedre, utana johet a baba. Addigra az egyetemnek is lassan vege lenne, vagy utolso evre atmennel levelezore. Akkor nem lenne gond a szombat, mert hiszen egesz heten egyutt lennetek, plusz aznap lehetne a parod a picivel.

Suli mellett is lehet jol keresni, ha rugalmas vagy, legalabbis en dolgoztam mellette vegig. Szelektalnom kellett az orarendbol, hogy mi kihagyhato es mi nem, igyekeztem suli kozeleben munkahely utan kutatni es jo idobeosztasban. Az elso fel ev volt kemeny, utana mar annyira ismertek a munkahelyen, hogy rugalmasak voltak velem, munka kozben is elugrottam 1-2 eloadasra, majd vissza es tovabb maradtam bent. Vizsgaidoszaknal mindig kaptam 2 het szabit, allamvizsganal 3 hetet (nagyreszt fizetes nelkulit termeszetesen. Eleg szep fizetesem volt akkor (5 eve 150 korul nettoban, ami jonak szamitott ugy, hogy a diploma meg nem volt a kezemben es mint irtam nagyon sok "kedvezmenyt" kaptam a fonokeimtol).


Amugy ugy javaslom a helyzetet neked, hogy en tudom milyen ez, az en ferjem 8 honapja dolgozik kulfoldon, mi elotte vallaltunk 2 gyermeket. Nagyon nem jo ez igy, naprol napra azert kuzdunk, hogy ennek vege legyen, mert az egyik legrosszabb dontes volt, amit sikerult meghozni eletunkben. Szoval nem ajanlom senkinek.

2011. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!