Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi problémák?! Fáj ami...

Családi problémák?! Fáj ami körülöttem történik!

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,a szüleim kiskoromban elváltak.nem tartom a kapcsolatot édesapámmal.

van egy nővérem és egy öcsém,3 éves korom óta nevelőapám van,akit szintén szeretek,mint anyut,de ez már azért sok nekem.

szóval évek óta állandó viták vannak itthon,volt már,hogy anya öngyilkos akart lenni,ez is nagyon megrázott.

nagyon rossz a szüleim viszonya,mert apa sokat csalta őt régen.sajnos ráadásul cukorbeteg is és emiatt iszonyatosan ingerült,állandóan kiabál velünk.

pár éve ráment ez az egész dolog az egészségemre,anorexiás voltam.

jelenleg meg pánikbeteg vagyok,naponta megy otthon a cirkusz,mert apának bejön a nővérem és féltékeny rá.

mindeközben anyunak meg szeretője van,erről csak véletlenül szereztem tudomást és csak én tudok róla.

nagyon fáj ez az egész nekem.nővérem sem bírja már a cirkuszt,ő elköltözik,de nekem nincs ilyenre még lehetőségem.

miért nincsenek tekintettel arra,hogy ezt a gyerekek hogy élik meg?

másik nagy problémám,hogy sajnos hiába jártam külön tanárhoz,nem erősségem a matek és most pótvizsgázok...

teljesen el vagyok keseredve.amúgy szorgalmas vagyok,előrehozott érettségit is tettem,tanulok rendesen.

jövőre érettségizek pályaválasztási dilemmában vagyok,fősulira nincs pénz,szerintem így fodrász leszek.

akármit felötlöttem anyunak mindenért lehurrogott(pl.rendezvényszervező,meg ugye most a fodrász),nem értem miért ilyenek szüleim.az benne a legjobb,hogy a nővérem is a fodrász suliba járt ,ő is az akart lenni de végül nem itt kötött ki.akkor neki nem vágta a fejéhez,hogy úgyse tudja kifizetni a tanműhelyet keress magadnak valami normális foglalkozást.

apa mindenkivel veszekszik,folyton lek.urváz engem is,pedig nem vagyok olyan.másfél éves komoly kapcsolatom van.

annyira fáj,hogy ez van körülöttem:(


2011. jún. 13. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Iskolapszihológushoz fordulj szerintem vagy ha már nem tudod józan ésszel megélni a gyermekvédelmisek is tudnak segíteni.
2011. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy azt az első válaszoló is írta, egyik lehetőség az iskolapszichológus.


Rosszabb esetben (és én ezt elég rossznak ítélem meg), a gyermekvédelmisek! Sajnos muszály lépeni, ilyen körülmények között nem lehet élni! Akármerre is lépsz, gyorsan tedd!!!

2011. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

járok pszichológushoz a nevelési tanácsadóban,meg már többször voltam a suliban is pszichológusnál.

amúgy 18 éves vagyok.

2011. jún. 13. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!