Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Körülöttem csak kiváló/tökélet...

Körülöttem csak kiváló/tökéletes édesanyák vannak?

Figyelt kérdés

Most lesz 6 hetes a kislányom és "friss" anyukaként sok tapasztalt anyukát megkérdeztem 1-2 dologról.

pl. Náluk hogy zajlott, Mire figyeljünk a párommal, etc.


A válaszokból számunkra egyértelműen az jött le, hogy katasztrofális szülők vagyunk/lehetünk.

Pedig mi mindent megteszünk a kislányunkért. Szépen fejlődik, "erős" kis csaj.


Az a baj, hogy egyre jobban megingok és sírok emiatt.

Létezik, hogy azért ilyenek a tanácsadó anyukák, mert már elfelejtették, hogy milyen volt a gyerekük ilyen korban?


2011. aug. 23. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Konkrétan miből szűrted azt le, hogy "katasztrofális" anya vagy? Mit mondtak?
2011. aug. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kislányunknak van egy időszaka másfél - két óra, amikor sír. Egyrészt emiatt kértem tanácsot, hogy mit tudnánk tenni érte, mert minden komfortérzete rendbe van téve. Erre azt mondták jó páran, hogy ideje lenne végre megtanulni megvigasztalni a gyereket.

Majd az esti fürdetéshez is kértünk tanácsot, hogyan lehetne jobb a picinek. Erre a legtöbben azt mondták, hogy már a kezdetek óta elrontottunk mindent, ha még mindig nem szeret fürdeni a gyerek ...


Ez a kettő volt, ami szíven ütött leginkább :(

2011. aug. 23. 08:10
 3/14 anonim ***** válasza:

Igazából nem derül ki, mi a konkrét problémád. De, tudod, ez úgy van, hogy az ember nem dicsekszik el a saját bénázásával, főleg, ha később már tudja, hogyan kellett volna jól csinálni.

Én pl. mindenkinek az igény szerinti szoptatást, sírni nem hagyást, rugalmas napirendet ajánlom, annak ellenére, hogy az elején mi is megpróbáltunk szigorúan óra szerint élni. Szörnyű volt, a kisfiam rengeteget sírt feleslegesen. Mégis, ha valaki kérdezi, hogyan bánjon a kisbabájával, nem részletezem ezt az időszakot, max. annyit mondok, hogy próbáltuk így is, nem jött be, és arról mesélek hosszabban, ami végül bevált.

Majd Ti is kitapasztaljátok a kisbabátokat, rájöttök, mit hogyan érdemes, és meglátod, utána csak a hasznos tapasztalatokat fogjátok továbbadni.

További jó babázást!

2011. aug. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, most olvastam a kommentedet. ezek roszindulatúak, nem kell velül foglalkozni.
2011. aug. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Ilyenekkel ne foglalkozz. Én ha összefutok egy másik babás anyukával szinte kerülöm is a gyerekkel kapcsolatos témát. Néha akkora ökörségeket tudnak mondani, amit ő maguk sem hisznek el. a csúcs az volt, amikor a 3 hónapos gyerkőc kimondta az apa szót. Nem gagyogott, hanem tudatosan kimondta. Az ő gyerekük ám jól meg lett nevelve, mert nem hisztis. Bezzeg a szomszédé. Két hét sem telt el, már olyan hisztiket vágott le a gyerek, hogy vízzel kellett lefröcskölni, hogy levegőt vegyen. Na akkor hol volt az a híres nevelés?


Nagy átlagban minden gyerek átesik a nem alvós, nem evős, hisztis, sírós, dacos korszakon, csak valaki előbb valaki később. Akinek később esik át az a szuperül nevelő anya.

2011. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem jó, hanem arrogáns anyákat kérdeztél meg. A sírós rész, lehet hasfájás miatt. Vszínűleg a nap azon szakában lelassul a bélműködése és azt a nehézséget nem bírja elviselni. Simogasd a hasát, fordítsd hátról hasra 10 percre. 6 hetesen meg még nem lát a baba élvezetet a fürdében. Neki az még tortúra. Majd 3-4 hónaposan már csapja a vizet, az meg neked lesz tortúra :)
2011. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy ez merő rosszindulat.

1. olvass utána annak a fogalomnak, hogy kólika. Nálunk is ez volt pár hónapig, katasztrofális volt minden este 6 után fürdetésig. Csak kézben maradt el, ráadásul ahogy leültünk vele, azonnal üvöltött. Járkálni kellett vele, miközben kézben volt, és úgy csönd volt. :) Nem kényeztettük el vele, 23 hónapos lesz, és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor emelem fel egy héten. :)

2. fürdetés - nálunk is katasztrofális volt, amíg rá nem jöttünk, hogy kisfiam a melegebb vizet szereti. 38-39 fokos vízben a hangját nem lehetett hallani, 36-37 fokos vízben, ami elő van írva elvileg, abban meg üvöltött, mintha nyúznák. Sok babánál meg az a megoldás, hogy csökkented a hőmérsékletet - kísérletezni kell. :)

2011. aug. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bízz a saját ösztöneidben,hidd el a saját babád te fogod kiismerni a legjobban. :) Alapszabály:Tilos hasonlítgatni!Minden baba más,így a problémájuk megoldása is más. A tanácsokból pedig csak szelektálva:)-----------Az én újszülöttemnek is volt egy pár hétig tartó,fix időpontban történő,egy-két órás,"fogalmamsincsmostmármiért" sírása,ami egyszer csak elvágólag megszűnt.--------A fürdetésnél sírásra pedig a mi esetünkben az lett a megoldás,és hidd el jó sokára jöttem rá,hogy ugye vacsora előtt fürdettem és azért ordított mert éhes volt,amikor felcseréltem a sorrendet,illetve inkább úgy mondom hogy fürdés előtt is adtam egy kis anyatejet,érdekes :) hirtelen jó móka lett a fürdés.-------Egyszóval el ne keseredj,és legfőképp ne inogj meg ,nagyon jó anya vagy,de még az egymásra hangolódás,fázisában vagytok,amiben minden anyuka van,volt,lesz!!!Egy 3 éves és egy 9 hónapos srácok,koránt sem tökéletes :)anyukája
2011. aug. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

érdekes ha tőlem kérnek tanácsot én mindig elmondom hogy milyen szerencsétlen voltam az elején pont ezért hogy a másik fél ne érezze magát rossznak.az én lányom 3 hos koráig utált fürödni állandóan sirt.aztán egyszer előre mentem letusoltam és kértem apát hogy hozza be nekem..Az a pillanat örök emlék lesz nekem..Csendben fürcsizett és élvezte ahogy locsolom.

Sajnos valoszinű beleestél a hasfájós korszakba.A védőnők szoktak javasolni masszázst nálunk legalábbis van.Nézz utána nagyon hasznos

2011. aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jaj ne aggodj. Nem vagytok rossz szulok. :) Kisfiam 8 hetes koraig vegigsirta a furdetest. Sokszor az volt az oka, hogy faradt volt, nyugos volt, fajt a pocakja, picit ehes volt mar vagy csak eppen nem volt kedve furdeni. :) Nem minden baba szereti a vizet, pancsolast mar elso perctol kezdve. Ez nem jelenti azt, hogy rossz szulok vagytok vagy valamit nem csinaltok jol. Kisfiam igazan azota elvezi a furdest amiota ulni tud, jatszik a jatekokkal a kadba... Addig csak elfogadta, hogy ezen sajnos at kell esni minden este. :) Idovel jobb lesz ne aggodj. Most 18 honapos es ugy kell kiimadkozni a kadbol estenkent.

A masik dolog a siras. Kisfiam szabaljosan estenkent 6 vagy 7 ora fele teljesen kifordult magabol es keservesen sirt tobb mint egy oran keresztul. Felvaltva hordoztuk en meg a ferjem. :( Egeszen 4 honapos koraig tartott es minden aldott nap elofordult par hetes kora ota. Utanna mintha elvagtak volna, megszunt. Nekem azt mondtak, hogy ha foleg egy megszokott idoben sir a baba napokig akkor az hasfajas. Pedig hiaba bufiztettem tobbszor egy eves alatt, kapott infacolt, tiszta pelust, simiztem a hatat/hasat... semmi nem segitett. Nehez volt ez az idoszak de at kellett elni es 4 honapos kora korul ez megszunt.

Tudod azert babaja is vallogatja es vannak tenleg nagyon szerencses anyukak. :) Pl. baratnom kislanya most 5 honapos es reggel eszre sem veszik amikor megebred. Nezelodik a kisagyba es varja, hogy az anyukaja bejojon es akkor nagyokat mosolyog. Addig meg sem szollal. Kepes egy orat is ugy nezelodni gond nelkul. Ezt sajat szememmel lattam, tobbszor aludtam ott nalla a kisfiammal. Kiteszi jatszoszonyegre elnezelodik, fozni, takaritani barmit lehet mellette csinalni. Strandon hevereszik a pokrocon, nem sir. Ilyet eletemben nem lattam de komolyan. Az en kisfiamat orultem ha 5 honaposan addig letettem amig egy jot veceztem. :) Ugyhogy mindenkinek mas a babaja, mindenkinek mas vallik be. Ezt nektek kell kitapasztalni. Szoval ne aggodj, nagyon jo szulok vagytok es ahogy az ido telik osszeszoktok. Nallunk most a hisztikorszak tombol de kaptam itt is nagyon sok jo tippet, tanacsot a csajoktol. :) Valahoogy ezt is tuleljuk, semmi sem tart orokke.

2011. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!