Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Körülöttem csak kiváló/tökélet...

Körülöttem csak kiváló/tökéletes édesanyák vannak?

Figyelt kérdés

Most lesz 6 hetes a kislányom és "friss" anyukaként sok tapasztalt anyukát megkérdeztem 1-2 dologról.

pl. Náluk hogy zajlott, Mire figyeljünk a párommal, etc.


A válaszokból számunkra egyértelműen az jött le, hogy katasztrofális szülők vagyunk/lehetünk.

Pedig mi mindent megteszünk a kislányunkért. Szépen fejlődik, "erős" kis csaj.


Az a baj, hogy egyre jobban megingok és sírok emiatt.

Létezik, hogy azért ilyenek a tanácsadó anyukák, mert már elfelejtették, hogy milyen volt a gyerekük ilyen korban?


2011. aug. 23. 08:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem mázlim van volt mert a gyerekeim nagyon rendesek velem semmi fogzás semmi hasfájás szal én is megkaptam már h túl jó vagyok és biztos van valami bibi benne .-)))


de ha tudnák mennyit bénáztam minden gyerekemmel az elején :-DDD

de csitt ez az én titkom és szerintem sokan úgy vannak vele h a bénázást el felejtik és csak arra emlékeznek h mennyire jól csináltak mindent


majd te is így leszel ha rutinosabb leszel már a babádból :-)


mi a trükk ???

figyeld magad és a babát meg kell tanulnotok egymást és ha tanácsot

kérsz pláne itt akkor ami nem fér bele felejtsd el ami hasznos volt tedd el :-)))

6 hetesen még nagyon kicsike és még te sem vagy túl a szülésen teljesen persze h nem érzed azt h jó lennél

hidd el leszel de csak akkor ha nem a körülötted levőknek akarsz megfelelni

felelj meg inkább a babádnak és a párodnak ennél több nem is kell


ja és felejtsd el h tökéletes legyél úgysem fog menni

inkább az legyen a cél h "elég jó anya" legyél .-))


sok sikert nektek .-)

2011. aug. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Csak vígasztalásképpen írom le, hogy nekünk a gyerekorvosunk a mai napig emlegeti, hogy mindkét lánya minden este 8-9-ig üvöltött, mindegy volt, mit csinált neki. Pedig képzett gyerekorvos volt már akkor is, mégsem tudott vele mit kezdeni. Számomra ez megnyugtató, mert ez azt jelenti, vannak nehezebben kezelhető babák, akiknél az idegrendszeri érésnek a "tünete" a sírás, és azzal egy szuperanya sem tudna megbírkózni. :)
2011. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A gyerekednek te vagy a tökéletes anyuka, a férjed pedig a tökéletes apuka.

Ezt tartsd szem előtt, ne azt, h más mit gondol.

A te gyereked, majd kiismeritek egymást.Ha szeretgetietk, felveszitek, beszélgettek hozzá, gyönyörködtök benne, nagy baj nem lehet. Ha sír, majd megvigasztalod, ha valami nem megy, majd rájöttök, hogyan kellene legközelebb csinálni. Valamire könnyebben rájön az ember, valamire nehezebben.

Akárhogy csinálod, akárhogy bénázod, a gyereked téged fog a legjobb anyukának tartani.

Boldog babázást, jó anyukaságot!

2011. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy ilyen érzékeny a nagyokosakkal szemben. Istenem, még csak 6 hetes. Annyira pici. Nem rontasz el semmit. Akkor nem is említem mi lesz később. Mindenki gyereke hamarabb fog mindent enni, mindenkié fogzani fog amikor a tiednek még egyse, mászni fog, menni fog hamarabb, 1500as puzzlet ki fog rakni kétévesen, számolni mondókázni fog amíg a tied még csak gügyög...és még sorolhatnám. Ezekkel fogsz szembesülni a következő pár évben. Röhögj rajtuk, ne törődj senkivel. Van aki ebben leli örömét. Tanácsot inkább anyukádtól kérj, ha jó a viszonyotok, a szülők az egyetlenek akinek te vagy a legfontosabb és csak jót akar.


Fürdés. Egyik gyerekem a kezdetektől imádott fürdeni, a másik 1,5 éves koráig üvöltött, visított, gyűlölte a vizet. Mostmár a kiszállás a küzdelem 2 évesen :) Nem egyformák a gyerekek mint ahogy mi sem.

Nagyon is jól csináltok mindent, az ember ösztönből jól csinál mindent!!Minden baba mást szeret, mások az igényei stb.

A te dolgod jelenleg semmi több, mint, hogy szoptasd, pelenkázd, öltöztesd, fürdesd és szeresd!!!!Ennyi!!! Erősödj meg és peregjen le rólad mások véleménye mert hosszútávon ki fog készíteni!

2011. aug. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!